Home gamifikacja Weekend z Good Games – gry na pożegnanie lata

Weekend z Good Games – gry na pożegnanie lata

by Gabriela
ActionTrack

Weekend z Good Games – gry na pożegnanie lata

W trakcie tegorocznych wakacji jako Good Games braliśmy udział w powstaniu wielu wspaniałych gier mobilnych. Ich pomysłodawcami byli bibliotekarze z Rumi, Wejherowa, Rzeszowa, Czarnego Boru i Rytwian. Zobaczcie jak wyglądał efekt końcowy każdego z projektów!

Kaszubski skarb w Rumi – gra terenowa

Kaszubski skarbW grze „Kaszubski skarb” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi wcielamy się w poszukiwaczy skarbów. Chodząc po mieście spotykamy różne fantastyczne postaci, które znane są mieszkańcom Rumi z „Kaszubajek”, publikowanych przez bibliotekę na stronie  https://www.bibliotekarumia.pl/kaszubajki/. Mamy do wykonania wiele zadań zanim dotrzemy do celu. Zwyciężą najwytrwalsi, którzy ukończą 3-km trasę i rozwiążą wszystkie zagadki.

Wsłuchaj się w park w Wejherowie – gra terenowa

Gra jest w formie przewodnika. Została stworzona dla Wejherowskiego Centrum Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie, zaś odbywa się w Parku Miejskim im. A. Majkowskiego. Przechadzając się tutaj z aplikacją możemy dowiedzieć się o historii, faunie i florze tego miejsca. Ponadto opowiada o tym przyjemny głos lektora, podczas gry my możemy oddać się odpoczynkowi i obserwować wszystko dookoła.

Na jagody – gra domowa

Na jagody

Na jagody

Janek w ostatniej chwili przypomniał sobie o urodzinach mamy. Co teraz? Czy w związku z tym będziemy chcieli pomóc mu w zbieraniu jagód na prezent? Gra została przygotowana przez bibliotekarzy z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Niewątpliwie jej największym atutem są ilustracje – malowane ręcznie, zeskanowane i poddane cyfrowej obróbce.
Gra jest dostępna do 19 września.

W poszukiwaniu talentów w Czarnym Borze – gra terenowa/gra domowa

W poszukiwaniu talentowBiblioteka+ Centrum Kultury w Czarnym Borze stworzyła scenariusz, w którym Papież odwiedza Czarny Bór. Chodzi po znanych mieszkańcom miejscach, cały czas opowiadając o swoim życiu. Równocześnie poucza jak wykorzystać swoje najlepsze umiejętności. Można siedzieć w domu i grać na komputerze, a można też iść z mamą na spacer i spotkać… Jana Pawła II!

Psotny Skrzat i Mężczyzna ze świecą w Rytwianach – gra terenowa/gra domowa

Psotny SkrzatGminna Biblioteka Publiczna w Rytwianach może być przykładem dla innych bibliotek w temacie edukacji regionalnej. Na podstawie mitologii słowiańskiej i świętokrzyskich legend powstały dwie gry, inspirowane również zabytkami i historią Rytwian. Ich bohaterowie nawiązują do lokalnych opowieści o czarownicy, skrzacie, Dziewannie i Łukaszu Opalińskim. Dodatkowo ilustracje stworzone przez graficzkę Klaudię Łojek oddają baśniowy klimat obydwu historii.

Psotny Skrzat

Psotny Skrzat

Mezczyzna ze swieca

Mężczyzna ze świecą

 

ActionTrackAby zagrać należy:
1. Uruchomić Internet w swoim telefonie.
2. Pobrać aplikację ActionTrack w Google Play lub Apple Store, a następnie uruchom ją.
3. Pobrać grę skanując kod QR za pomocą aplikacji ActionTrack.

Wkrótce zaprezentujemy Wam kolejne gry!

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej odwiedźcie stronę Good Games lub piszcie na [email protected].

Zobacz także

[mc4wp_form id=”896″]