Home gry miejskie Srebrna droga – fantastyczno-historyczna gra terenowa

Srebrna droga – fantastyczno-historyczna gra terenowa

Zacznijmy od końca. W 2019 roku Olkusz otworzył wspaniałą trasę turystyczną z rzeźbami olkuskich górników. Kilkaset lat wcześniej, w XVI wieku, w tym niewielkim mieście wytwarzano ponad połowę monet w ówczesnym obiegu całego kraju. Mennica sprawiała, że miasto cieszyło się królewskim uznaniem i tętniło życiem. Było bogatsze niż Kraków! Ale zanim do tego doszło pojawił się pomysł…

Srebrna droga

W takim momencie rozpoczyna się akcja gry „Srebrna droga”. Średniowieczny Olkusz. Rodomir, absolwent Akademii Krakowskiej, ma pomysł na rozwój kopalni, jednak gwarkowie nie traktują go poważnie. Na dodatek do bohatera dołącza Niedomira, która ma coś wspólnego z czarami i magią. Zadaniem graczy jest doprowadzenie do budowy sztolni i… ucieczka przed sądem czarownic!

Uczestnicy gry przemierzają ulice miasta i spotykają kolejnych gwarków. Poznając ich historię, poznają także legendy i historie miasta, w szczególności te które łączą się z olkuskim srebrem.

srebrna drogasrebrna drogasrebrna droga

Mobilna gra terenowa – edukacja i zabawa

Mobilna gra terenowa powstała w aplikacji ActionTrack i jest oparta o najnowsze trendy w kulturze: gamifikację i grywalizację. W ten sposób można realizować edukację regionalną w innowacyjnej i przyjemnej formie. W formie mobilnego przewodnika, który łączy historię Olkusza z magicznym światem legend regionalnych.

Gra przeznaczona jest dla różnych grup wiekowych: dorosłych, rodzin z dziećmi (od lat 6) i uczniów. W związku z tym organizatorzy przewidzieli 4 odsłony gry:

  • dwie rodzinne: premierową z nagrodami, która odbyła się 26 września oraz spacerową, uruchomioną po premierze,
  • dwie wersje domowe.

Mobilna gra terenowa Srebrna drogaMobilna gra terenowa Srebrna drogaMobilna gra terenowa Srebrna droga
Gra terenowa powstała w ramach „II Olkuskiego Festiwalu u(MOC)nieni Literaturą on-line” dzięki współpracy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu i Good Games.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Więcej relacji z rozgrywek terenowych gier mobilnych: https://goodgames.pl

Zobacz także