Home inne Otwarty webinar: Manager kultury ONLINE

Otwarty webinar: Manager kultury ONLINE

W obecnej sytuacji współczesnego managera instytucji kultury czeka mnóstwo wyzwań. COVID przyniósł konieczność szybkiego przeniesienia działań kulturalnych do przestrzeni wirtualnej. A to wymaga zmiany sposobu działania. W związku z tym pojawiają się pytania: jak zarządzać ryzykiem projektów online? Jaką metodologię organizacji pracy przyjąć?

O projekcie

Na te pytania starała się odpowiedzieć Alicja Krawczyńska prowadząc stypendialny projekt szkoleniowo-analityczny: „Analiza i zarządzanie ryzykiem w projektach kulturalnych online – dobre praktyki, metodyka”. Z efektami projektu będzie można zapoznać się podczas webinaru „Manager kultury ONLINE – zarządzanie ryzykiem w projektach kulturalnych online”. Spotkanie odbędzie się 30.09 w godz. 10:00-12:00 na platformie LiveWebinar.
Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz na stronie: https://forms.gle/7grxkAadsJUoo1RE7.  Uczestnicy szkolenia otrzymają link dostępu  na podamy adres e-mail.

Projekt jest realizowany w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury  i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

Tematyka webinaru Manager kultury ONLINE

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane efekty warsztatów, które odbyły się w wybranych instytucjach w ramach projektu. Managerowie, którzy wzięli w nich udział, prowadzili analizę metod zarządzania ryzykiem (w szczególności Scrum) pod kątem projektów kulturalnych online w swoich placówkach. Analiza ta poprzedzała rzeczywiste wdrożenie. Podczas webinaru odbędzie się prezentacja efektów oraz przewodnika dobrych praktyk. Będzie to propozycja metodyki pracy dla całego sektora kultury.

SCRUM

Metodyka Scrum to jedna z najpopularniejszych metodyk w zarządzaniu projektami. Opiera się na empirycznej teorii sterowania procesem (decyzje wynikają z doświadczeń) i na przyrostowym procesie kontroli, służącym optymalizacji przewidywalności i ryzyka. To oznacza, że kontrola powinna bazować na:

  • przejrzystości – istotne aspekty procesu muszą być zaprezentowane oraz zrozumiałe dla wszystkich osób odpowiedzialnych za projekt,
  • adaptacji – w przypadku wykrycia jakiegokolwiek czynnika, który zaburza proces, zezwala się zespołowi na dokonywanie zmian na bieżąco,
  • inspekcji – kontrole postępu prac powinny być tak częste, aby możliwie szybko wykryć błędy i możliwości ulepszenia procesu, równocześnie nie zakłócając pracy zespołu.

Scrum daje tym samym możliwość rozwiązywania złożonych problemów i adaptacji produktu do wymagań odbiorców.

Alicja Krawczyńska

Doświadczony marketing i projekt manager. Pracowała przez wiele lat w turystyce, zaczynając od wrocławskiego Art Hotelu, a następnie w portalu Travelplanet.pl. Jako brand manager wdrażała na rynek nową markę zingtravel.pl, specjalizującą się w wyjazdach dla osób aktywnych, imprezach firmowych i incentive. Zajmowała się projektami e-commerce w roli project managera i product ownera. Współpracowała z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi – Wrocławskim Towarzystwem Gitarowym jako dyrektor Organizacyjny Festiwalu Gitara Plus, Fundacją Krzyżowa jako koordynator letnich warsztatów dla młodzieży, Kolegium Europy Wschodniej a także Filharmonią Wrocławską (Narodowe Forum Muzyki).
Zwolenniczka adaptacji zwinnych metodyk zarządzania projektami nie tylko do zastosowań biznesowych. Posiada certyfikaty PSM I, PSPO I organizacji Scrum.org, PRINCE 2 Foundation.
Miłośniczka natury, przestrzeni i muzyki klasycznej. Zarządza marką Good Games.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie: https://projektywkulturze.online.

Zobacz także