Home O nas Elżbieta Żukowska
Elżbieta Żukowska

Elżbieta Żukowska

Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, absolwentka filologii polskiej i Podyplomowych Studiów z zakresu nauczania historii na Uniwersytecie Gdańskim, dyplomowana animatorka kultury. Autorka popularnonaukowej książki o uniwersum wiedźmińskim „Mitologie Andrzeja Sapkowskiego” (2011), jak również kilkudziesięciu artykułów naukowych i popularnonaukowych w tomach zbiorowych, pokonferencyjnych oraz kwartalniku „Czas Fantastyki”. W pracy badawczej zajmuje się mitem słowiańskim oraz baśnią magiczną, a także monomitem w strukturach narracyjnych filmu i komiksu. 

Scenarzystka powieści graficznych i komiksów; autorka albumów komiksowych o Gdyni: „Miasto z widokiem” (2014), „Kapitan Wrona” (2016”; historycznej powieści graficznej „Jaskółka” (2018) oraz serii komiksowej dla dzieci „Borka i Sambor (2017-2019). 

Animatorka projektów kulturalnych, m.in.: Korzeni Kultury, Polskich Historii, Teatru z bliska, Od Mitu do Fantasy, Sagi Rodzinnej. Redaktorka, inicjatorka warsztatów literackich. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury. 

Twórczyni bloga www.spisektresci.pl.