Home O nas Joanna Tabaka
Joanna Tabaka

Joanna Tabaka

„Dzień dobry, nazywam się Joanna Tabaka i jestem blogerką, trenerką, ekspertką ds. promocji oraz budowania strategii rozwoju publiczności w sektorze kultury. Studiowałam Psychologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz Umeå Universitet w Szwecji. Od 10 lat jestem związana z warszawskimi instytucjami i projektami kulturalnymi: m.in. Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Szwajcarska Fundacja dla Kultury Pro Helvetia, TR Warszawa, Teatr Żydowski, Instytut Teatralny. Jestem certyfikowanym koordynatorem wolontariatu kulturalnego. Od 3 lat jestem związana z Urzędem m.st. Warszawy w zakresie komunikacji i promocji projektów senioralnych w Biurze Pomocy i Projektów Społecznych.

W 2016 dzięki stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zrealizowałam autorski cykl spotkań nt. różnych aspektów budowania publiczności, m.in. o badaniach w kulturze, tworzeniu oferty dla różnych grup wiekowych oraz widzów ze specjalnymi potrzebami. Przeprowadziłam ponad 100 warsztatów i spotkań z zakresu promocji kultury oraz audience development m.in. dla lokalnych domów kultury, bibliotek, teatrów i muzeów w całej Polsce.

Od 2015 roku, dzielę się swoimi przemyśleniami, wątpliwościami i dobrymi praktykami o tym, jak stawać się instytucją przyjazną widzowi na stronie www.facebook.pl/widoknawidownie. Moją życiową misją jest przełamywanie barier w dostępie do kultury, m.in. poprzez edukację i podnoszenie kompetencji pracowników instytucji.

W wolnych chwilach irytuję sąsiadów śpiewając karaoke, jeżdżę na rowerze i próbuję żyć w myśl zasady less waste.”

Zobacz moje najnowsze publikacje