Home Szkolenia dla bibliotekarzy Marketing

Marketing

Szkolenia z marketingu i promocji mają pomóc bibliotekarzom docierać ze swoją ofertą  do jak największej liczby osób. Wśród poniższych warsztatów znajdziecie takie, dzięki którym zaplanujecie strategię swojej instytucji, rozwiniecie jej media społecznościowe i poznacie nowe kanały komunikacji z potencjalnymi odbiorcami. Do grona trenerów szkolących w tym zakresie zaprosiliśmy praktyków: osoby ze świata biznesu i korporacji, przedsiębiorców, marketerów i grafików.

Marketing

 1. Strategie działania biblioteki/instytucji kultury. Tworzenie brandingu, pozycjonowanie na rynku i wykorzystywanie nowych technologii informacyjnych.

 2. Jak wypromować wydarzenie biblioteczne, czyli poprawiamy frekwencję na eventach.

 3. Wykorzystania bezpłatnych i płatnych narzędzi marketingowych, niezbędnych do profesjonalnego tworzenia kampanii marketingowych online i offline

 4. Inny sposób na promocję biblioteki - marketing partyzancki, szeptany, wirusowy, czasu rzeczywistego.

 5. GRAFIKA BEZ GRAFIKA: Podstawy grafiki dla bibliotekarza. Teoria kompozycji. Darmowe narzędzia – GIMP, Canva, Snapseed, googlowe narzędzia, QR i in., przygotowanie projektów do druku.

Marketing online

 1. KURS: Marketing online w bibliotece – jak zaplanować strategię działania i korzystać z narzędzi do promocji w internecie // Pakiet składa się z co najmniej pięciu szkoleń dostosowanych do potrzeb Twojej Biblioteki.

 2. Biblioteka na Facebooku – jak pisać posty, dobierać zdjęcia, analizować statystyki i komunikować się z odbiorcą? // Szkolenie pomaga poprawić zasięgi i przyciągnąć obserwatorów do profilu Twojej biblioteki.

 3. Posty sponsorowane na Facebooku, czyli jak za małe pieniądze osiągać wielkie wyniki.

 4. Biblioteka na Instagramie – jakie zdjęcia wrzucać, kiedy publikować, zdobywanie followersów, budowanie relacji z młodym czytelnikiem.

 5. Stwórz newsletter swojej biblioteki. Praktyka e-mail marketingu. Darmowe platformy do wysyłania maili i techniki pisania.

 6. Jak tworzyć ciekawe treści w Internecie – specyfika, zasady tworzenia, otwarte zasoby, prawo autorskie.

 7. Pisanie tekstów do Internetu. Praktyczny kurs pisania na stronę internetową, social media i do materiałów reklamowych. Tworzenie tekstów pod SEO, czyli jak pisać, by znaleźć się wyżej w wyszukiwarce Google.

 8. Promocja działalności biblioteki w Internecie – strona WWW, newslettery oraz media społecznościowe – strategia, narzędzia, zasady.

 9. Kreowanie wizerunku w social mediach i wykorzystywania ich potencjału do działań promocyjnych

 10. Otwarte zasoby. Jak korzystać z internetowych źródeł? Skąd legalnie pozyskiwać materiały edukacyjne?

Wroć do listy kategorii