Home Szkolenia dla rad pedagogicznych

Szkolenia dla rad pedagogicznych

Ostatni kwartał to idealny czas, aby zainwestować w rozwój kompetencji pracowników sektora edukacji. Biblioteki pedagogiczne organizujące szkolenia dla rad pedagogicznych zapraszamy do skorzystania ze specjalnie stworzonej oferty szkoleniowej. 

Przygotowaliśmy ofertę wybranych szkoleń skupiających się na wspieraniu procesu kształcenia, doskonaleniu nauczycieli i pracowników sektora edukacji . Jesteśmy przekonani, że będą one szczególnie przydatne dla nauczycieli i bibliotekarzy w obecnym czasie.

Proponujemy organizację szkoleń z zakresu pracy z tzw. pokoleniem „Z”. Ich tematyka dotyczy zarówno specyfiki oraz potrzeb tej grupy, jak również sposobów wykorzystania nowych mediów i technologii w edukacji.  Szczególny nacisk położony jest na grywalizację. Ten wykorzystujący elementy znane z gier sposób edukacji jest szczególnie polecany do działań, których odbiorcami są dzieci i młodzież.

W naszej ofercie są także szkolenia, które wyposażą pracowników w umiejętności niezbędne do prowadzenia działań hybrydowych, zwłaszcza że ta forma pracy zapewne zostanie z nami już na dłużej. Każdy nauczyciel i bibliotekarz powinien posiadać wiedzę i umiejętności, które pozwolą w razie wprowadzenia ewentualnych obostrzeń szybko i sprawnie przejść do prowadzenia nauczania i organizacji wydarzeń online lub poza budynkiem szkoły czy biblioteki.

Specjalnie z myślą o pracownikach sektora edukacji proponujemy zorganizowanie następujących szkoleń:

punkt 1

Mobilne gry terenowe oraz questy w edukacji (nie tylko) podczas pandemii

Dzięki mobilnym questom literackim lub historycznym młodzież może poznać fabułę książki lub lokalną historię za pośrednictwem własnego smartfona. Podczas szkolenia nauczyciele dowiedzą się, w jaki sposób skutecznie wykorzystać gry miejskie, aby kreatywnie realizować program nauczania, promować czytelnictwo oraz wiedzę o regionie i jego historii. Dowiedzą się o różnych rodzajach gier, niezbędnych elementach strukturalnych fabuły, a także o mechanice, która stanowi podstawę rozgrywki. Zdobędą także wiedzę w zakresie formalnych i organizacyjnych kwestii związanych z mobilnymi grami terenowymi.

punkt 2

Uczniowie z pokolenia „Z” – jak zdobyć i utrzymać ich uwagę? Techniki pracy i budowanie motywacji

Podczas szkolenia nauczyciele zdobędą wiedzę, jak skutecznie pracować z osobami urodzonymi ok. 2000 r., przedstawicielami tzw. pokolenia „Z”. W pierwszej części szkolenia uczestnicy dowiedzą się, kim jest pokolenie „Z” oraz jakie potrzeby mają jego przedstawiciele. Na podstawie szczegółowych przykładów poznają sposoby, jak zdobyć ich uwagę, rozbudzić motywację oraz jak z nimi pracować. W drugiej części szkolenia poznają trendy, które do tej grupy odbiorców przemawiają najbardziej, a które z powodzeniem można wykorzystać w edukacji.

punkt 3

Skutecznie działania hybrydowe z wykorzystaniem nowych technologii

To szkolenie przygotuje nauczycieli na ewentualny lockdown i konieczność zdalnej lub hybrydowej organizacji nauczania. Uczestnicy dowiedzą się, jak łączyć światy online i rzeczywisty w codziennej pracy, zarówno w zespole jak i z uczniami. Dzięki szkoleniu zdobędą wiedzę i umiejętności, które sprawią, że zdalne zajęcia będą interesujące dla uczniów, a ich przygotowanie i prowadzenie nie będzie przysparzało problemów technicznych. Uczestnicy poznają konkretne narzędzia do komunikacji online, a także programy do tworzenia grafik i wspólnej pracy w „chmurze”. Poznają także sprawdzone przykłady działań hybrydowych.

Jeśli interesują Cię inne tematy, zapoznaj się z PEŁNĄ ofertą szkoleń Good Books dostępnych w 2021 r. 

 

Joanna Czuszel
+48 530 752 569

Aleksandra Batruch
+48 537 449 555

Chcesz zorganizować  dla szkolenie stacjonarnie, online lub w formie hybrydowej? Jeśli tak, zadzwoń, napisz na szkolenia@goodbooks.pl lub wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!