Home Archives

Archives

Katarzyna Kamler

by Bożena
Katarzyna-Kamler

Absolwentka Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Od kilku lat związana ze  Stowarzyszeniem „Pracownia Etnograficzna”. Koordynatorka grantów i projektów finansowanych przez polskie instytucje kultury. Jako edukatorka prowadziła dziesiątki warsztatów i projektów etnograficznych poświęconych lokalności, kulturze, tradycjach i turystyce wśród dzieci i dorosłych w całym kraju. Współautorka i koordynatorka gry o domkach fińskich w Parku Ujazdowskim w Warszawie. Na co dzień współpracuje z narodowymi organizacjami turystycznymi, promując w Polsce wybrane kierunki turystyczne, pracując z dziennikarzami, podróżnikami i biurami podróży.  Stypendystka programu „Polish Israeli Youth Exchange – PIYE 2019”, organizowanego przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Miłośniczka górskich wycieczek i dźwięków gitary.  

0 comment
0 FacebookEmail

Marta Grabowska

by Bożena
Marta Grabowska

Absolwentka prawa i filologii chorwacko-serbskiej. Pasjonatka bałkańskiego luzu, śródziemnomorskiego jedzenia, stykającego się morza z górami oraz literatury krajów bałkańskich. Uzależniona od zachwytu nad światem. Żyjąca szybko, aktywnie, lubiąca pracę z ludźmi, która daje jej olbrzymią satysfakcję. Pobyt i praca na Bałkanach były dla niej szkołą życia, ale wyszła z niej z tarczą i certyfikowaną licencją przewodnika turystycznego po… Czarnogórze. Angażuje się tłumaczeniowo (od poznańskich i warszawskich targów turystycznych po współpracę z inżynierami z Serbii przy rewitalizacji maszyn do składania papierowych ręczników J), nieustannie dąży do samorozwoju, uczestnicząc w różnego rodzaju projektach, wyczekuje z utęsknieniem końca pandemii, żeby móc urzeczywistnić staż w Ambasadzie w Sarajewie. Posiadaczka albańskiej džezvy, w której już odpada denko od ilości zaparzanej w niej mocnej bałkańskiej kawy. Zakochana w słowiańskim folklorze, symbolice, zafascynowana prawosławnymi ikonami w serbskim wykonaniu.

0 comment
0 FacebookEmail

Arkadiusz Łapka

by Bożena
arkadiusz-lapka

Kiedyś ukończył filologię polską i historię. Dziś interesuje się językiem polskim, historią, a także fotografią, literaturą i przemierzaniem górskich szlaków.

Kiedyś był nauczycielem w szkole podstawowej. Dziś jest specjalistą ds. promocji w Wałbrzyskiej Bibliotece pod Atlantami. Autor i realizator projektów i warsztatów dotyczących gier (planszowych i mobilnych) dla grup dziecięcych i młodzieżowych, między innymi „Młodzi Cyfrowi”, „Tajemniczy Wałbrzych – Akcja Rewitalizacja”. Jeden z koordynatrów corocznej konferencji „Bibliokreacje”.

Kiedyś namiętnie czytał książki. Dziś nadal to robi, a ponadto różnymi metodami zaraża pasją czytelniczą i nowinkami technicznymi mieszkańców Wałbrzycha.

0 comment
0 FacebookEmail

Wojciech Kloc

by Bożena
wojciech-kloc

Wykształcenie wyższe pedagogiczne – pedagogika specjalna: resocjalizacja  – Uniwersytet Śląski.  Na co dzień pracujący  z dziećmi i młodzieżą jako pedagog szkolny i wychowawca – człowiek do zadań specjalnych.  Instruktor harcerski (rozpoczynał rozwijanie drużyny wodnej  w Rudzie Śląskiej). Sternik morski. Inicjator obozów, rejsów, spływów kajakowych. Przez wiele lat był dyrektorem Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Własnej „Cmok- Song” w Rudzie Śląskiej,   który z grupą innych instruktorów  zainicjował. Uczestnik wielu festiwali piosenki harcerskiej, shantowej, poetyckiej w zespołach i jako solista  – nagradzany za swoją twórczość.

W harcerstwie lubił organizację dużych gier terenowych w oparciu  o fabułę. Parę lat temu sięgnął  po dostępne aplikacje na urządzenia mobilne i zaczął tworzyć gry oparte na różnych wydarzeniach historycznych. Interesuje się historią  z ubiegłego wieku.  Czyta książki historyczne, militarny SF, political fiction, nie stroni od dobrej beletrystyki. Miłośnik komiksów. Propaguje ochronę zabytków militarnych w aglomeracji Śląskiej.

0 comment
0 FacebookEmail

Klaudia Chabrzyk

by Bożena
Klaudia-Chabrzyk

Certyfikowany specjalista pozycjonowania stron internetowych. Posiada ponad 2-letnie doświadczenie w agencji marketingowej. Na co dzień pracuje w 8-osobowym zespole, gdzie zarządza jednym działem. Codziennie prowadzi monitoring oraz działania marketingowe dla ponad 30 stron i sklepów internetowych.

Regularny kontakt z klientami pozwala jej przybliżać przedsiębiorcom sposób działania branżowych narzędzi i technologii. Zawiłe zależności marketingowe przekłada na prosty język. Przedsiębiorcy doceniają w niej fachowe doradztwo i chęć pomocy.

Od kilku lat coraz bardziej świadomie interesuje się życiem w stylu eko. Kiedyś nie wyobrażała sobie posiłku bez mięsa, a od 2018 roku jest szczęśliwą wegetarianką, która dąży do weganizmu. Nałogowo zgłębia wiedzę z zakresu zdrowotnych, moralnych, ekologicznych i społecznych uwarunkowań diety bezmięsnej. Jest autorką pracy dyplomowej na temat podejścia mięsożerców do rodziców wegan.

Prywatnie angażuje się w szeroko pojętą kulturę. Członek zarządu Stowarzyszenia „Słowa i Dźwięki”. Organizator i koordynator medialny Czatów Zamkowych – Festiwalu Piosenki Literackiej im. Jacka Kaczmarskiego. Miłośniczka poezji śpiewanej, świec zapachowych i literatury faktu. W filozofii życiowej wyznaje postawę Jurka Owsiaka: róbta co chceta, dopóki nie krzywdzi się innych.

0 comment
0 FacebookEmail

Adrian Rams

by Bożena
Adrian Rams

Adrian Rams – historyk i muzeolog. Doktorant w Instytucie Historii Uniwersytetu Śląskiego, kustosz w Muzeum Miasta Jaworzna i specjalista w Oddziałowym Biurze Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Pomysłodawca, autor wniosków, autor scenariuszy i koordynator 13 projektów wystawienniczych i edukacyjnych dotowanych z Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Patriotyzmu Jutra i Programu Dotacyjnego Niepodległa w latach 2014-2020. Autor licznych wystaw czasowych i stałych, prezentowanych w całym kraju, oraz scenariuszy lekcji muzealnych oraz warsztatów dla dzieci, młodzieży i nauczycieli. Główne zainteresowania historyczne to historia przemysłu od średniowiecznego górnictwa rudnego po współczesne górnictwo węgla kamiennego, funkcjonowanie obóz koncentracyjnych i obozów pracy na ziemiach polskich w latach 1939-1956 oraz historia pogranicza małopolsko-śląskiego na przestrzeni wieków.

0 comment
0 FacebookEmail

Piotr Karwała

by Bożena
Piotr Karwała

Zawodowo jest twórcą internetowym i producentem filmowym. Ma na koncie produkcję 3 filmów krótkometrażowych, zajmuje się także produkcją reklamową w defY.productions. Działa w zespole Dandycore, czyli jednej z najbardziej znanych męskich platform lifestyleowych, gdzie wydał książkę i 3 e-booki. Studiował na Studiach Międzyobszarowych.
Mimo że ma 25 lat, to czuje ogromną różnicę między swoim i młodszym pokoleniem. Z tego powodu interesuje się sposobem komunikacji młodego pokolenia, a także ich aktywizmem i zaangażowaniem społecznym. Brał udział w budowaniu wrocławskiego Extinction Rebellion, czyli ruchu działającego na rzecz walki ze zmianami klimatu. Tam nie tylko tworzył filmy i zdjęcia promujące ruch, ale również edukował się w zakresie ekologii i zrównoważonego rozwoju.

0 comment
0 FacebookEmail

Justyna Tarkowska

by Bożena
Justyna Tarkowska GB

Grafik z dekadą doświadczeń w branży wydawniczej i reklamowej. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej.
Myślenia projektowego uczyła się, studiując Architekturę Krajobrazu oraz Reklamę.
Pracę „w grafice” zaczęła od wydawnictwa prasowego Phoenix Press. Tam jako asystent dyrektora artystycznego zajmowała się projektowaniem makiet dla nowych czasopism. Pracowała etatowo także w wydawnictwie Presscom.

Od 2014 roku nieprzerwanie prowadzi pracownię MILE WIDZIANE, w której z powodzeniem tworzy okładki książek i identyfikacje wizualne, projektuje wydawnictwa, plakaty i ilustruje.

Jej klientami są między innymi: wydawnictwo PWN, Wielka Litera, Czarna Owca, Książkowe Klimaty, VM.PL, Burda, Prószyński, Biuro Literackie, Instytut Grotowskiego.

W 2020 roku wydała swoją pierwszą w pełni autorską książkę dla dzieci Co je Jan?

Prywatnie mama dwuletniego Jaśka.

0 comment
0 FacebookEmail

Elżbieta Pogoda

by Bożena
Elżbieta Pogoda

Elżbieta Pogoda (ur.02.05.1982) ukończyła studia biologiczne w roku 2008 na Uniwersytecie Jagiellońskim. Podczas studiów doktoranckich w ramach międzynarodowego projektu „Anglojęzyczne interdyscyplinarne studia doktoranckie pn. ‘Ecology’ o specjalności Ekologia” prowadziła badania w zakresie genetyki molekularnej drożdży, jako modelu komórek eukariotycznych. Odbywała naukowe staże zagraniczne na Uniwersytecie Georga Augusta w Getyndze, Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii, USA. Posiada certyfikat trenera umiejętności miękkich zdobyty w Ivey Business School, Western University, Kanada, w ramach programu MNiSW pt. „Organizacja kursów wyjazdowych dla 100 doktorantów i młodych naukowców z zakresu przedsiębiorczości oraz umiejętności miękkich niezbędnych do współpracy z gospodarką” pn. TransFormation.doc.

Posiada certyfikat trenera biznesu i rozwoju osobistego nadany po kursie prowadzonym przez szkołę BCB Szkoła Trenerów Biznesu i Rozwoju Osobistego w Krakowie. Aktualnie pracuje nad przewodem doktorskim na Uniwersytecie Jagiellońskim, prowadzi autorski projekt edukacyjny w zakresie nauk biologicznych LabIQ Dziecięce Laboratorium Nauki i Zabawy, prowadzi własna firmę edukacyjną oraz udziela się w Stowarzyszeniu Rzecznicy Nauki. Nagrywa filmy popularnonaukowe dla dzieci oraz prowadzi działalność szkoleniową w zakresie rozwoju umiejętności miękkich w ramach działalności własnej firmy Elżbieta Pogoda Rozwojownia.

0 comment
0 FacebookEmail

Natalia Kuśmierek

by Bożena
Natalia Kuśmierek

Natalia Kuśmierek – z wykształcenia biolog i pedagog. Aktualnie doktorantka i asystentka w Zakładzie Parazytologii, Uniwersytetu Wrocławskiego. W wolnych chwilach miłośniczka rękodzieła. Od jakiegoś czasu stara się podążać ścieżką „less waste”. Chciałaby, aby każdy człowiek miał świadomość jak wielkim dobrem jest nasza planeta Ziemia i wszystkie organizmy na niej żyjące.

0 comment
0 FacebookEmail

Małgorzata Więckowicz-Żyła

by Bożena
Małgorzata Więckowicz-Żyla

Nazywam się Małgorzata Więckowicz-Żyła. Prowadzę własną działalność edukatorską: Pracownia Ciekawości, Nauki i Zabawy ACOTO. Koncentruję się na dostarczaniu naukowej, aktualnej wiedzy biologicznej, wiedzy psychologicznej oraz artystycznej w atrakcyjnej formie, tj. warsztaty i szkolenia, wykorzystujące najnowsze metody efektywnego uczenia się. Cechami wyróżniającymi moje warsztaty jest interdyscyplinarne podejście wynikające z mojego wszechstronnego wykształcenia:

 • studia magisterskie: Psychologia;
 • studia magisterskie: Ochrony Środowiska;
 • studia licencjackie: Rejestracja Obrazu na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu;
 • rozpoczęte Studia Podyplomowe: Przygotowanie Pedagogiczne.

Dodatkowo mam różnorodne doświadczenie edukatorskie, szkoleniowe i naukowe z zakresu ochrony środowiska m.in.:

 • liczne artykuły naukowe, w tym jedną pracę magisterską dotyczącą edukacji ekologicznej oraz drugą dotyczącą stresu związanego z nowymi gatunkami utrapień, w tym związanymi z ochroną środowiska;
 • opracowałam koncepcje i scenariusze dwóch kampanii edukacyjnych z zakresu ochrony środowiska – selektywna zbiórka odpadów i na temat azbestu; oraz przeprowadziłam te kampanie edukacyjne;
 • Piszę scenariusze do filmów animowanych dla dzieci.

KONFERENCJE I PUBLIKACJE

 • Kaniasty, K., & Więckowicz, M. (2009). Inventory of new species of trouble” – assessment of emerging stressors associated with living in a modern society. Referat prezentowany na: 2009 Annual Meeting of the Eastern Psychological Association, Pittsburgh, PA, March 2009
 • Więckowicz, M., & Kaniasty, K. (2009) „Should we measure “new species of trouble?”: Development of an inventory for assessments of threats and dangers associated with living in a modern society. Referat prezentowany na: 30 th Stress and Anxienty Research Society Conference (STAR) in Budapest (2009).
 • Śmierzchalska L., Więckowicz M., Szarzyńska M., Gocman M., Toro P.A „Społeczne i psychologiczne czynniki ryzyka osób wychodzących z systemu opieki zastępczej w USA i Polsce, Referat prezentowany na: VII Opolska Studencka Konferencja Naukowa „X lat psychologii w Opolu. Teoria i praktyka”, Opole, 2008.
 • Czachor K., Więckowicz M., Żyła P., Okrasiński K. Plita H., „Jak zdobyć paliwo alternatywne” Referat przedstawiany na: VIII Międzynarodowe Seminarium „Przemysł cementowy – partner w gospodarce odpadami”, 2008.
 • Kurzela I., Gruss Ł, Więckowicz M., Żyła P., Zalewska B. „Analiza toksykologiczna wrażliwości skorupiaków Daphnia Magna oraz Ceriodaphnia communis”. Referat prezentowany na: XII Międzynarodowy Sejmik Kół Naukowych we Wrocławiu, 2007.
 • Żyła P., Więckowicz M., Wojdyło E., Zalewska B. „Występowanie wolfii bezkorzeniowej (Wolffia arrhiza) w aspekcie zróżnicowanych warunków siedliskowych”. Referat prezentowany na XII Międzynarodowy Sejmik Kół Naukowych we Wrocławiu, 2006.
 • Matanyj M., Surowiec M., Wojdyło E., Więckowicz M., Żyła P., „Charakterystyka ekologiczna wybranych starorzeczy Stobrawskiego Parku Krajobrazowego”. Referat prezentowany na: XI Międzynarodowy Sejmik Kół Naukowych we Wrocławiu, (2006).
 • Więckowicz M., Żyła P.: „Spacer po parku jako bufor stresu w: Młodzież akademicka wobec wyzwań współczesności”. Referat prezentowany na: V Międzynarodowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych w Siedlcach (2006) oraz artykuł w: „Młodzież akademicka wobec wyzwań współczesności“: nauki przyrodnicze / red. nauk. Ryszard Droba, Wojciech Nowakowski, Jacek Sosnowski J., Siedlce: Wydawnictwo Akademii Podlaskiej, red. Jacek Sosnowski. Materiały z V Międzynarodowej Konferencji Studenckich Kół Naukowych – Tekst część. Ang. – Streszcz. ang. przy ref. – ISBN 83-7051-399-9.
 • Bogucka M., Gruszecka J., Pokornicka A., Śmierzchalska L., Więckowicz M. „Porównanie technik wpływu społecznego“. Poster prezentowany na: V Międzynarodowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych w Siedlcach „Młodzież akademicka wobec wyzwań współczesności“ (2006) oraz publikacja „Młodzież akademicka wobec wyzwań współczesności“: nauki humanistyczne / red. nauk. Ryszard Droba, Adam Bobryk, Barbara Stelingowska. – Siedlce : Wydawnictwo Akademii Podlaskiej, 2006. – 352, [1] s.: il.; 24 cm. – Bibliogr. Przy ref. – Materiały z V Międzynarodowej Konferencji Studenckich Kół Naukowych. – Tekst część. ang., ros. Streszcz. Ang., pol. przy ref.- ISBN 83-7051-398-0.

WYSTAWY, PROJEKTY ARTYSTYCZNE

 • Laureatka w konkursie na scenariusz filmowy w ramach projektu „Podziel się sztuką!” organizowanego przez Zachętę – Narodową Galerię Sztuki (2012).
 • Kwartalnik Fotografia 37 (2012) – prezentacja pracy dyplomowej na płycie DVD (wśród wybranych prac dyplomowych studentów Katedry Fotografii i Zaocznego Studium Fotografii – Nieoczywiste 2011).
 • „Projekt Hildegarda” (2011), Magdalena Drebber (1956), Tomasz Fedyszyn (1987), Tomasz Golański (1987), Minna Kangasmaa (1967), Tuomo Kangasmaa (1965), Annette Kuhl (1960), Gabriele Regiert (1960), Maik Scheermann (1970), Hildegard Skowasch (1958), Petra Tödter (1965), Oliver Voigt (1962), Małgorzata Więckowicz (1982), Gisela Weimann (1943).
 • „Powierzchowność rzeczywistości” „Anima minimalis” – obiekt video (kurator Zbigniew Muziewicz) (2011).
 • „Od deluzji do iluzji poprzez obraz” wystąpienie podczas międzynarodowej wystawy Labirynt Słubice/Frankfurt nad Odrą (2011).
 • AK 30 – 30 DNI 30 WYSTAW – Wspólna wystawa Więckowicz i Byczkowska (2010).

SCENARIUSZE FILMOWE

 • 2018 – „Pamiętniki Tatusia Muminka” – scenariusz pełnometrażowego filmu animowanego (wraz z Piotr Szczepanowicz).
 • 2016 – „Miasteczko Mamoko” – scenariusz trzynastoodcinkowego serialu animowanego (Piotr Szczepanowicz – współautor).
 • 2016 – „Magiczna Zima Muminków” – scenariusz pełnometrażowego filmu animowanego (wraz z Piotr Szczepanowicz, Ira Carpelan).
 • 2015 – „Toru superlis” – scenariusz trzynastoodcinkowego serialu animowanego (Piotr Szczepanowicz – współautor)
 • 2015 – „Sol i Liv” – scenariusz trzynastoodcinkowego serialu animowanego (Piotr Szczepanowicz – współautor).
 • 2012 – „Czytać” – scenariusz filmu krótkometrażowego zrealizowanego w ramach projektu „Podziel się sztuką!” organizowanego przez Galerię Zachęta.
0 comment
0 FacebookEmail

Mateusz Kęsy

by Bożena
Mateusz Kęsy

Doktorant w Pracowni Pszczelnictwa, Katedrze Zoologii, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu oraz Collegium da Vinci w Poznaniu. Nauczyciel przedmiotów przyrodniczych w Szkole Podstawowej „Skrzydła” w Poznaniu oraz w Ceradzu Kościelnym. Uczestnik IV Wyprawy Naukowej na Sumatrę (2017) w ramach konkursu „Lasy Świata” Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Czynny popularyzator nauki z wieloletnim doświadczeniem, dwukrotny finalista konkursu „Popularyzator Nauki” organizowanego przez Państwową Agencję Prasową oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Koordynator oraz wykonawca w kilkudziesięciu projektach naukowych i edukacyjnych realizowanych w Polsce oraz za granicą. Autor licznych doniesień konferencyjnych oraz artykułów naukowych i popularnonaukowych. Członek stowarzyszeń: Rzecznicy Nauki oraz Centrum Promocji Ekorozwoju.

0 comment
0 FacebookEmail

Anna Wierzbicka

by Bożena
Anna Wierzbicka

Dr inż. Anna Katarzyna Wierzbicka urodziła się 13 maja 1980 roku w Łodzi. Podstawowa dziedzina – nauki leśne, dyscyplina naukowa – leśnictwo. Specjalność: zoologia. Główne kierunki działalności naukowej to ekologia roztoczy (mechowce, kleszcze), postrzeganie łowiectwa przez społeczeństwo i edukacją leśną w świetle zrównoważonego rozwoju. Absolwentka XXXI LO im. L. Zamenhofa w Łodzi. W 2004 ukończyła jednolite studia magisterskie na Wydziale Leśnym AR im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu, w latach 2002-2004 studiowała w ramach indywidualnego toku studiów na AR i UAM (Wydział Biologii), w 2002 ukończyła Studium Pedagogiki Rolniczej AR im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu. W 2010 obroniła pracę doktorską: „Wpływ wybranych gatunków drzew leśnych na zgrupowania mechowców (Acari: Oribatida)”.

W latach 2005-2011 asystent w Katedrze Łowiectwa i Ochrony Lasu, od 2011 roku na stanowisku adiunkta. Pełnomocnik Dziekana do spraw kontaktów z Nadleśnictwem Łopuchówko. Autorka i współautorka ponad 50 publikacji naukowych, współautorka 4 monografii naukowych, autorka 1 skryptu dla studentów i autorka ponad 50 publikacji popularnonaukowych (w czasopismach dla nauczycieli i leśników). Redaktorka rubryki „z praktyki edukatora” w Lesie Polskim od 2014 roku. Promotorka ponad 100 prac dyplomowych (magisterskich i inżynierskich). Kierownik 1 grantu (NCN), wykonawca w 5 grantach (KBN, NCN) i 4 tematach zleconych przez Lasy Państwowe. Popularyzatorka nauki, finalistka FameLab Poland 2016 i wyróżniona Kamieniem Milowym Edukacji Leśnej w 2015. Prezes (od 2020) Stowarzyszenia Edukatorów Leśnych.

Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Akarologicznego, członek Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki. Od 2017 bierze udział w programie Rzecznicy Nauki Centrum Nauki Kopernik. Od 2019 ekspert akcji edukacyjnej Nie igraj z kleszczem! Wygraj z Kleszczowym Zapaleniem Mózgu. Prowadzi zajęcia w języku polskim i angielskim z następujących przedmiotów: Leśnictwo a ekorozwój, Edukacja leśna, Społeczne aspekty łowiectwa, Etyka ekologiczna.

Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych na UPP i UWM z edukacji leśnej, kontaktów z mediami oraz postrzegania łowiectwa przez społeczeństwo. Prowadzi szkolenia dla Centrum Nauki Kopernik, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (z popularyzacji nauki), jednostek Lasów Państwowych (z edukacji dla zrównoważonego rozwoju). Absolwentka Szkoły Tutorów I stopnia. Znajomość języków: angielski, chiński (poziom średniozaawansowany)”

0 comment
0 FacebookEmail

Doradca zawodowy, trener, arteterapeutka. Od stycznia 2019 roku prowadzi podcast Co robić w życiu? (link: www.corobicwzyciu.pl), skierowany do osób poszukujących swojej drogi zawodowej i życiowej. W Good Books dzieli się swoją wiedzą na temat podcastingu prowadząc szkolenia m.in. na temat wykorzystania podcastów w przestrzeni bibliotecznej.

Magister zarządzania ze specjalizacją psychologiczną (Uniwersytet Warszawski, Akademia Leona Koźmińskiego), absolwentka studiów podyplomowych „Job-coaching – doradztwo zawodowe, doradztwo edukacyjne i coaching kariery” Uniwersytetu SWPS.

Prowadzi sesje indywidualne z zakresu zmiany zawodowej oraz warsztaty arteterapeutyczne z zastosowaniem malowania intuicyjnego. Miłośniczka backpackerskich podróży, po uszy zakochana w Australii.

0 comment
0 FacebookEmail

Ewa Szaro

by Joanna Gołembiewska

Z wykształcenia jest magistrem psychologii oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń w formie stacjonarnej, a także online. Prowadzi szkolenia i warsztaty zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Pracuje w szkole podstawowej jako psycholog, oraz jako psychoterapeuta psychodynamiczny w swoim prywatnym gabinecie. Zajmuje się leczeniem osób dorosłych cierpiących z powodów różnych zaburzeń, w tym osobowości, lękowych, o podłożu nerwicowym, depresyjnych. Pracuje z ludźmi nad poprawą ich samooceny i podniesieniem satysfakcji z ich życia. Stawia diagnozę z zakresu trudności wychowawczych oraz emocjonalnych dzieci i  młodzieży, zaburzeń wieku dorastania, a także problemów w funkcjonowaniu rodziny. W pracy zawodowej ważne jest dla niej, aby zbudować relację dającą drugiej osobie poczucie bezpieczeństwa, zrozumienia, prawdy i szacunku. Kocha to co robi. Jej praca jest jej pasją!

0 comment
0 FacebookEmail

Anna Marsula

by Bożena
anna-marsula

Anna Marsula – starszy kustosz – z wykształcenia filolog klasyczny i bibliotekarz. Od 2016 roku pracownik Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim w Dziale Opracowania Księgozbioru, a także Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży oraz w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. Jedna z recenzentek najnowszej edycji „Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej: wydania skróconego dla bieżącej bibliografii narodowej i bibliotek publicznych”.

W latach 2001-2016 pracownik Biblioteki Narodowej w Warszawie w Ośrodku Normalizacji Bibliograficznej, Zakładzie Przewodnika Bibliograficznego, Zakładzie Opracowania Rzeczowego i Pracowni Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej (2013-2016). W trakcie pracy w Pracowni UKD współprowadząca szkolenia z zakresu Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej. Od 2009 roku członek Zespołu ds. Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej.

0 comment
0 FacebookEmail

Małgorzata Stanasiuk-Mordalska

by Bożena
malgorzata-stanasiuk-good-books-szkolenia

Skuteczna teambuilderka oraz koordynatorka wielu projektów inwestycyjnych z długoletnim doświadczeniem w zarządzaniu zespołami projektowymi. Współautorka oraz pomysłodawczyni marki PGE Giganty Mocy, którą z sukcesem udało się jej wprowadzić na rynek produktów turystycznych i którą następnie zarządzała przez 6 lat. Jej pracę na tym polu docenili jurorzy dwóch ogólnopolskich konkursów: „Najlepszy produkt turystyczny 2015” organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną oraz „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich” w kategorii „Miejsce przyjazne rodzinie”. Efektywna fundraiserka, która dla swoich pracodawców pozyskała finansowanie unijne dla projektów o wartości ponad 250 mln PLN.

Prelegentka i szkoleniowiec. Panele dyskusyjne, sesje konferencyjne i prowadzenie warsztatów to to, co lubi najbardziej. Organizatorka dwóch edycji ogólnopolskiej konferencji dla nauczycieli „Innowacje w edukacji – trendy 2018 i 2019”. Współautorka nowopowstającego bloga: nowecentrumnauki.pl. Członek Założyciel Stowarzyszenia Społeczeństwo i Nauka SPiN, zrzeszającego największe polskie centra nauki i liczne ośrodki edukacji nieformalnej. Długoletni Członek Zarządu Łódzkiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Fascynatka nowych technologii, przemysłów kreatywnych i literatury s-f. Od lat zakochana w bieszczadzkich szczytach i w diy, którym dzieli się na swoim fan-page’u na fb/maggiesdiy. Z wykształcenia historyk sztuki, PR-owiec i marketingowiec.

0 comment
0 FacebookEmail

Absolwentka Polskiej Akademii Księgarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, księgarka z wieloletnim stażem w warszawskich księgarniach, w tym jednej własnej. Specjalistka w zakresie budowania relacji z klientem i społeczności wokół księgarni, także poprzez socialmedia. 

Promuję literaturę i czytelnictwo w mediach oraz organizuję spotkania z ludźmi pióra. Kształtuję ofertę księgarni, a także prowadzę zajęcia czytelnicze dla dzieci. Piszę projekty i angażuję się w wydarzenia ogólnopolskie promujące księgarnie stacjonarne i czytelnictwo.

Prywatnie: połykam książki, jeżdżę na rowerze i kocham przyrodę.

0 comment
0 FacebookEmail

Łukasz Bis

by Bożena
lukasz bis

Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna. Asystent w Zakładzie Grafiki Komputerowej. Zatrudniony w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania od 2007 roku. Absolwent programu Master of Didactics (University of Groningen, Holandia, 2020), Executive Master of Business Administration (Wyższa Szkoła Menadżerska w Warszawie, 2019), Magister Informatyki i ekonometrii (specjalność Technologie internetowe sieci globalnych, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, 2008), absolwent specjalnej ścieżki kształcenia Szkoła Liderów.

Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół nowoczesnych technik komunikacyjnych, w szczególności wirtualnej rzeczywistości (i ogólnie pojętej XReality), digitalizacji obiektów, spacerów wirtualnych, druku przestrzennego oraz zagadnień związanych z wykorzystaniem powyższych w komunikacji.

Jest członkiem Branżowej Rady ds. Kompetencji IAB Polska, a także Sektorowej Rady ds. Komunikacji Marketingowej, gdzie pełni rolę Lidera Grupy ds. Badań. Jest Design Thinkerem, realizuje wiele projektów z obszaru odpowiedzialności społecznej, zaangażowany w ruch proekologiczny. Wielokrotnie zasiadał w jury konkursów związanych z przedsiębiorczością (Hackathonów, GameJamów, konkursów wzorniczych). Związany z Centrum Innowacji i Wzornictwa Praktycznego. Jest głównym organizatorem Konferencji InternetBeta (kultowej konferencji zrzeszające różne środowiska związane z Internetem), a także spotkań XRAii. Zagorzały fan TEDTalks’ów.

Prywatnie – posiada pszczoły (niewielką pasiekę), a także propaguje zdrowy styl życia (w tym zero waste oraz slow life). Uwielbia LEGO.

0 comment
0 FacebookEmail

Martyna Gontarz

by Bożena
martyna gontarz

Martyna Gontarz – trenerka w Good Books, filolożka z odchyleniem językoznawczym. Największa fanka  „Diuny” na zachód od Wisły. Była gżdaczką na Pyrkonie i wolontariuszką w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu. Obecnie pracuje w Mediatece, jednej z filii MBP, gdzie opiekuje się działem gier planszowych i literaturą fantastyczną. Projektuje gry miejskie – jest autorką między innymi  „Zemsty Strzygi”, gdy opartej na motywach mitologii słowiańskiej. W wolnych chwilach czyta, gra w gry bez prądu i robi różne inne rzeczy. Wszystkie zajęcia udaje jej się pogodzić dzięki systemowi szczegółowych tabelek i notatek. Pozostaje w niezdrowej relacji z masłem orzechowym.

0 comment
0 FacebookEmail

Szymon Cieśliński

by Bożena
Szymon Cieśliński

Wykładowca akademicki, podcaster, lektor, stały bywalec konwentów i festiwali, tłumacz, urban explorer, prelegent, redaktor, bloger. Czyta horrory i kształci nowe pokolenia studentów Uniwersytetu Łódzkiego. Ogląda horrory i naucza języka niemieckiego w Centrum Egzaminacyjnym Instytutu Goethego w Łodzi. Gra w horrory i nagrywa audycje o popkulturze. Bada horrory oraz współpracuje z serwisem Carpe Noctem oraz ze Stowarzyszeniem Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej Trickster. Oprócz tego prowadzi serwis Konglomerat Podcastowy, gdzie omawia – zgadliście! – głównie horrory.

0 comment
0 FacebookEmail
Magdalena Klimczak

Magdalena Klimczak- ukończyła filologię polską, prawo bankowe i reżyserię teatru dzieci i młodzieży. Była nauczycielem, wychowawcą, reżyserem i tutorem. Obecnie zarządza zespołem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczawnie-Zdroju, mobilizując siebie i innych do działania na rzecz lokalnego środowiska. Ciągle szuka nowych pomysłów, aby dotrzeć do czytelników, szczególnie tych młodszych. Napisała, koordynowała i zrealizowała wiele projektów z promocji czytelnictwa oraz dla Stowarzyszenia Nowoczesny Senior działającego przy bibliotece. Na terenie uzdrowiskowych parków znajdują się budki na książki, których jest pomysłodawczynią. Ta forma letniej czytelni jest  chętnie odwiedzana przez mieszkańców oraz przyjeżdżających turystów. Lubi ludzi i poznawać otaczający nas świat.  Jej pasją jest czytanie, taniec i wędrówki po górach, ale nie udało jej się zrobić tych trzech rzeczy jednocześnie. Zamierza jednak spróbować.

0 comment
0 FacebookEmail

Michał Wróblewski

by Bożena
Michał Wróblewski

Michał Wróblewski – autor bloga literackiego Słowa nie nadzielę. Na co dzień trener personalny oraz certyfikowany instruktor fitness i rekreacji ruchowej. Sporo pisze, podróżuje i fotografuje. Długo dzielił pracę w zawodzie trenera z wykładaniem na uniwersytecie. Obronił doktorat z kulturoznawstwa (narratologia kognitywistyczna). Badał głównie problemy związane z genologią, komunikacją, teorią literatury, nowymi mediami i kulturą popularną. Publikował m.in. w „Przestrzeniach Teorii”, „Tekstach Drugich“ oraz „Zagadnieniach Rodzajów Literackich”, w którym to piśmie od 2013 do 2018 roku pełnił również funkcję redaktora i sekretarza. Realizował także międzynarodowe projekty edukacyjno-badawcze w ramach Erasmus+. Jest autorem 40 artykułów naukowych, recenzji i tłumaczeń oraz współautorem i redaktorem 8 monografii. W 2016 nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego ukazała się jego książka Powieść graficzna. Studium gatunku w perspektywie kognitywistycznej. Jest także autorem tomów poetyckich Skurcze (Stowarzyszenie K.K. Baczyńskiego w Łodzi 2008) oraz Pragnienie tropików (Kwadratura 2013).

0 comment
0 FacebookEmail

Anna Cykman

by Bożena
Anna Cykman

Mam umiejętności analityczne i  kilkanaście lat doświadczenia w tworzeniu i analizie danych oświatowych: arkuszy organizacyjnych szkół (także na poziomie organu prowadzącego), planów lekcji, planów finansowych, itp. Wdrażałam kompleksowo systemy komputerowe firmy Vulcan. Oprócz tego brałam udział w pisaniu, realizacji i rozliczaniu projektów z funduszy unijnych.

Podczas pracy w Starostwie Powiatowym w Lęborku zajmowałam się analizą danych oświatowych i tworzeniem testów prawa miejscowego w tematyce oświaty i spraw społecznych.

W ramach działalności gospodarczej pełnię funkcję IODO w szkołach ponadpodstawowych, bibliotekach i Powiatowym Urzędzie Pracy w Lęborku. Prowadzę szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych w jednostkach budżetowych, informatyczne, z zakresu bezpieczeństwa komputerowego dla osób bez wykształcenia informatycznego.

Mam także doświadczenie w szkoleniu seniorów – prowadziłam dla nich kursy w macierzystej bibliotece oraz projektu unijnego „Cyfrowa Mew@” – „Tablet dla seniora 65+”.

Jestem molem książkowym, czytam bardzo dużo (wszystko oprócz romansów), gram w planszówki i gry konsolowe (mam XBOX One, PS4, i pierwszego klasycznego XBOX-a).  Interesuję się bezpieczeństwem IT i kryptologią.

0 comment
0 FacebookEmail

Wiktor Marszałek

by Bożena
Wiktor Marszałek

Z wykształcenia politolog i administratywista. Doktorant politologii specjalizujący się w tematyce praw człowieka, problemów społecznych, ekstremizmu politycznego oraz religioznawstwa. Specjalista ds. personalnych z ponad 10-letnim doświadczeniem oraz wieloletni aktywista społeczny. Miłośnik własnej żony, sceny hc/punk oraz muzyki alternatywnej. Kocha wszystko, co na wschód od Warty. Nieszablonowy turysta, pochłaniacz książek i kucharz amator.

0 comment
0 FacebookEmail

Joanna Grzelczyk

by Bożena
Joanna Grzelczyk

Historyczka sztuki z ponad pięcioletnim stażem zawodowym w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu. Animatorka kultury, założycielka i moderatorka pierwszego na Dolnym Śląsku Dyskusyjnego Klubu Komiksu dla dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie z twórcami komiksów i organizuje warsztaty z zakresu kultury komiksu dla różnych grup wiekowych. Pisze i koordynuje projekty popularyzujące komiks i literaturę, wymyśla rozmaite akcje czytelnicze. Szczególnie dba o edukację młodzieży. Finalistka konkursu „Zwyrtała” na najlepszy projekt promujący czytelnictwo (2018), uczestniczka licznych szkoleń i konferencji. W swoich działaniach lubi łączyć różne dziedziny aktywności, korzystając z zawodowego doświadczenia i wykształcenia akademickiego. Oprócz komiksu pasjonuje się książką artystyczną, ilustracją książkową, architekturą i podróżami.

0 comment
0 FacebookEmail

Aleksander Gniot

by Bożena
Aleksander Gniot

Z wykształcenia filozof, z zamiłowania organizator bibliotecznych eventów. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Zanim poświęcił się bibliotekarstwu, próbował swoich sił w wielu zawodach. W bibliotece zajmował się konserwacją książek i systemem bibliotecznym. Pełnił też funkcję wicedyrektora d.s. zasobów. Obecnie odkrywa skarby literatury wolnomularskiej w Pracowni Zbiorów Masońskich Biblioteki Uniwersyteckiej. Od 6 lat zajmuje się promocją kolekcji komiksów poznańskiej książnicy organizując szereg cyklicznych eventów w bibliotece oraz poza nią w ramach projektu Obwoźna Czytelnia Komiksów. Jego atutem jako wykładowcy jest kilkuletnie doświadczenie i pasja, którą chce zarazić swoich słuchaczy.

0 comment
0 FacebookEmail

Marta Gieruń

by Bożena
Marta Gieruń

Rodowita Wrocławianka, ukończyła Informację Naukową i Bibliotekoznawstwo ze specjalizacją edytorską na Uniwersytecie Wrocławskim. Z wykształcenia bibliotekarz i edukator, z zamiłowania grafik, fotograf, edytor zdjęć, orędownik popularyzacji nauki i nowych technologii oraz pogromca fake newsów. Zawsze towarzyszą jej dobre książki popularnonaukowe i nieodłączna lustrzanka. Za jedną z najciekawszych okazji zawodowych uważa pracę jako m.in. edukator VR.

Entuzjastka fotografii mobilnej; jest zdania, że najlepsze momenty utrwalane są za pomocą sprzętu, który ma się pod ręką. Wciąż rozwija się artystycznie, ucząc się rysunku i czytając książki o designie. Zdobyła wyróżnienie w konkursie fotografii mobilnej „Yes I’m Mobile 2018”.

Laureatka nagrody w konkursie na relację z przeprowadzenia zajęć na temat fake newsów i krytycznego myślenia w ramach projektu „Kliknij. Sprawdź. Zrozum” organizowanego przez FRSI w 2019 r. Obecnie pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej, spełniając się w roli social media managera, grafika, edukatora i bibliotekarza. Prywatnie kocha podróże, filmy sci-fi oraz muzykę rockową.

0 comment
0 FacebookEmail

Michał Szczypek

by Bożena
Michał Szczypek

Absolwent Katedry Etnologii i Antropologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Trenerem został z wewnętrznej potrzeby ciągłego uczenia się i ciekawości, jak inni ludzie spoglądają na świat.
Specjalizuje się w szkoleniach dotyczących Standardów Obsługi Klienta, Technik Sprzedaży, Obsługi Klienta Przez Telefon, Komunikacji Międzyludzkiej oraz Wystąpień Publicznych. Na swoich szkoleniach odczarowuje nielubiane przez pracowników „sztywne standardy”. Lubi pracę z obrazem – na co dzień pracuje z kartami metody Points of You, której jest certyfikowanym praktykiem.
Jest Certyfikowanym Trenerem Standardu HRD BP zakładającego projektowanie i prowadzenie szkoleń efektywnych biznesowo. Narzędzia standardu stosuje u klientów już na etapie badania potrzeb szkoleniowych, poprzez pisanie programów „szytych na miarę”, aż po raportowanie wyników szkoleń.
W trakcie swojej kariery szkoleniowej miał okazję m.in. projektować i realizować programy szkoleniowe zarówno dla dużych firm, takich jak: PKP Intercity, markety budowlane OBI, sieć sklepów MAKRO czy ING Bank Śląski; jak i mniejszych przedsiębiorstw i organizacji.
Kompetencje menadżerskie zdobywa i wykorzystuje w praktyce zarządzając m.in. własnymi projektami kulturalnymi. Prezes Stowarzyszenia „Słowa i Dźwięki”. Pomysłodawca, Organizator i Dyrektor Generalny Czatów Zamkowych – Festiwalu Piosenki Literackiej im. Jacka Kaczmarskiego – unikalnej w skali kraju imprezy muzyczno-literackiej. Stały współpracownik Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego. Właściciel Sali Prób BatCave – miejsca warsztatów (nie tylko) muzycznych. Współorganizator koncertów spod znaku Return to the BatCave Festival.
Wrocławianin z wyboru, uwielbiający poznawać to miasto wraz z kolejnymi tomami przygód niezastąpionego Eberharda Mocka. Pasjonat muzyki – perkusista i perkusjonalista, kolekcjoner instrumentów etnicznych. Bywalec koncertów – nie tylko tych, które organizuje.

0 comment
0 FacebookEmail

Joanna Baran

by Bożena
Joanna Baran

Z wykształcenia pedagog resocjalizacyjny (absolwentka Wydziału Pedagogiki
i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach). Obecnie zatrudniona na stanowisku
nauczyciela bibliotekarza w Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji
Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Kluczborku. Certyfikowany biblioterapeuta
i trener edukacyjny, dyplomowany coach.
Ukończyła: Bibliotekoznawstwo i Informacja Naukowa · Studia Podyplomowe (Wrocław),
Zarządzanie w oświacie · Studia Podyplomowe (Katowice), Poradnictwo zawodowe i
przedsiębiorczość · Studia Podyplomowe (Wrocław), Międzynarodowe Studia Coachingu ·
Studia Podyplomowe (Opole), Psychologia Pozytywna · Studia Podyplomowe (Wrocław),
Szkoła Trenerów Biznesu (Opole), Szkoła Trenerów I stopnia Nauczycielskiego Ośrodka
Edukacyjnego NOE (Wrocław), Szkoła Trenerów II stopnia Nauczycielskiego Ośrodka
Edukacyjnego NOE (Wrocław).
Realizator i trener programu profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia „Apteczka
Pierwszej Pomocy Emocjonalnej”; w zakresie psychologii pozytywnej, kształtowania
optymistycznego stylu wyjaśniania zdarzeń oraz cech charakteru istotnych dla zdrowia
psychicznego dzieci i młodzieży. Trener szkolnego programu profilaktyki uniwersalnej
„Unplugged”.
Prowadzi szkolenia uwzględniające innowacyjne metody pracy bibliotekarzy i nauczycieli,
między innymi: biblioterapia w teorii i praktyce, storytelling w bibliotece/edukacji, obraz
i metafora w edukacji, czytam obrazem, czyli o książce obrazkowej, pozytywna edukacja
w szkole w nurcie psychologii pozytywnej.
Obszary zainteresowań, które pogłębia merytorycznie: biblioterapia, czytelnictwo, edu & life
coaching, logodydaktyka, psychologia pozytywna, psychologia szczęścia, mindfulness,
uważność w edukacji, zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.

Od 2004 roku członek Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego z siedzibą we
Wrocławiu – od 16 lutego 2019 roku przewodnicząca Wrocławskiego Koła Polskiego
Towarzystwa Biblioterapeutycznego.

0 comment
0 FacebookEmail

Krzysztof Lichtbau

by Bożena
Krzysztof Lichtbau

Urodzony w 1989 roku w Szczecinie. Z wykształcenia nauczyciel języka polskiego. Pracuje w dziale promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie.
Autor wielu tekstów poświęconych komiksowi. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”.
Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”.
Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART. Prowadzi cykl „Pan od
książek” poświęcony literaturze zachodniopomorskiej.

0 comment
0 FacebookEmail

Krzysztof Żwirski

by Bożena
Krzysztof Żwirski

Pracownik zespołu literackiego Krakowskiego Biura Festiwalowego, gdzie zajmuje się m.in. współpracą z księgarniami stacjonarnymi. Współtwórca programu wspierania działalności kulturalnej w księgarniach w Krakowie, od siedmiu lat zaangażowany w literacki Festiwal Conrada. Koordynator programu literackiego na Festiwalu Kultury Żydowskiej. Doktorant w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ, gdzie zajmuje się m.in. postkolonializmem, kulturą wizualną Bliskiego Wschodu i współczesną kulturą irańską.

0 comment
0 FacebookEmail

Elżbieta Żukowska

by Bożena
Elżbieta Żukowska

Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, absolwentka filologii polskiej i Podyplomowych Studiów z zakresu nauczania historii na Uniwersytecie Gdańskim, dyplomowana animatorka kultury. Autorka popularnonaukowej książki o uniwersum wiedźmińskim „Mitologie Andrzeja Sapkowskiego” (2011), jak również kilkudziesięciu artykułów naukowych i popularnonaukowych w tomach zbiorowych, pokonferencyjnych oraz kwartalniku „Czas Fantastyki”. W pracy badawczej zajmuje się mitem słowiańskim oraz baśnią magiczną, a także monomitem w strukturach narracyjnych filmu i komiksu. 

Scenarzystka powieści graficznych i komiksów; autorka albumów komiksowych o Gdyni: „Miasto z widokiem” (2014), „Kapitan Wrona” (2016”; historycznej powieści graficznej „Jaskółka” (2018) oraz serii komiksowej dla dzieci „Borka i Sambor (2017-2019). 

Animatorka projektów kulturalnych, m.in.: Korzeni Kultury, Polskich Historii, Teatru z bliska, Od Mitu do Fantasy, Sagi Rodzinnej. Redaktorka, inicjatorka warsztatów literackich. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury. 

Twórczyni bloga www.spisektresci.pl.

0 comment
0 FacebookEmail

Barbara Halska

by Robert
Barbara Halska

Barbara Halska     do 2019  nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego i Centrum Kształcenia Praktycznego w Jastrzębiu-Zdroju, nagrodzona tytułem Nauczyciel Roku 2014. Współautorka podręczniki do kwalifikacji E13 i EE08 na kierunku technik informatyk. Współautorka podstawy programowej z informatyki. Ekspertka ORE i MEN. Współautorka e-podręcznik wstęp do programowania w projekcie Apki.org. Koordynatorka projektu „Po technikum w pracę”, “Profesja bez granic”. Promotorka prac, które zdobywają międzynarodowe sukcesy we Francji, Brukseli, Seulu, Malezji, Londynie, Tajwanie, Kanadzie, Tajlandii, Czechach. Trenerka Mistrzów Kodowania. Od 2016 Microsoft  Innovative   Educator   Expert , od 2017 Microsoft  Innovative   Educator  Fellow. Prezes Stowarzyszenie Kreatywnych Nauczycieli. Od trzech lat mocno propagująca żeńskie klasy na kierunku technik informatyk. Autorka publikacji w czasopiśmie TIK w Edukacji, Głos Nauczycielski. Współautorka programu nauczania “Zielone Garnizony Informatyczne” MON.

0 comment
0 FacebookEmail

Karol Majchrzak

by Robert
Karol Majchrzak

Od kilku lat funkcjonuje jako kreatywny. Najpierw w agencji public relations Publicon gdzie zajmował się głównie kreatywnym pisaniem, brandingiem oraz tworzeniem strategii marketingowych dla wielu firm i osób, w tym między innymi: Skanska, ABSL, XEOS, Polskiego Związku Firm Deweloperskich, Dolnośląskiego Centrum Filmowego, Collins Aerospace czy Rebtel. Pasja do filmu, fotografii, kultury i mody sprawiła, że jest istotnym filarem dla jednej z największych i najbardziej znanych platform lifestyleowych w Polsce Dandycore – bloga oraz kanału na YouTube. Współtworzy również  defy.productions gdzie spełnia się jako kreatywny oraz producent filmowy. Socjolog – amator starający się przemycić jak najwięcej kulturowych kontekstów do współtworzonych przez siebie treści. Esteta, który nie potrafił się zdecydować na jedną wiodącą w jego życiu stylistykę, więc wybrał cztery i w każdej czuje się tak samo dobrze. Absolwent komunikacji wizerunkowej na Uniwersytecie Wrocławskim.

0 comment
0 FacebookEmail

Krzysztof Bieganowski

by Bożena
Krzysztof Bieganowski

Ponad 10 lat doświadczenia w marketingu i PR, skupione na mediach społecznościowych, marketingu cyfrowym (digital marketing). Doświadczenie i znajomość pracy z wielofunkcyjnym zespołem zajmującym się sprzedażą, komunikacją korporacyjną, developerami IT, rozwojem produktów. Rozległa wiedza na temat marketingu produktów, tworzenia aplikacji mobilnych, realizacji kampanii reklamowych end-to-end oraz wizerunkowych.

Kluczowa wiedza i potwierdzone umiejętności:
– marketing B2B oraz B2C,
– realizacja założonych wskaźników efektywności wspierających osiąganie przez firmę jej celów operacyjnych i strategicznych,
– dbałość i realizacje dot. ROI,
– media społecznościowe + PR,
– doświadczenie w tworzeniu treści oraz grafiki angażującej użytkownika końcowego,
– analityka internetowa i SEO, Google Adwords, Google Analitics, planowanie, budżetowanie i analiza.

Lubię produktywność. Cieszę się, gdy mogę robić coś, co ma sens. Staram się traktować życie zawodowe i prywatne jak sprzymierzeńców. Jestem spełnionym ojcem, mężem i pewnie jeszcze kilka ról mógłbym znaleźć.

Zawodowo kręci mnie marketing, który dla mnie jest sprytnym sprawianiem, aby klient poczuł się mądry i dokonywał mądrych wyborów. Wierzę, że ludzie potrzebują zabawy, radości i gry, stąd pewnie nazwa mojej firmy “People Need Fun”.

W marketingu mocno koncentruję się na mediach społecznościowych, tworzeniu kampanii, pokazywaniu firmom jak zaistnieć w “internetach”. Pomagam im w budowaniu tzw. lejka marketingowego, z którego otrzymują ode mnie, co tylko zechcą.

Miałem przyjemność współpracować z wieloma fantastycznymi zespołami. Jeszcze niedawno, w jednej z firm branży IT obejmowałem stanowisko “Head of Global Marketing”, czyli w wolnym tłumaczeniu “głowa globalnego marketingu”. I muszę przyznać, że ta polska wersja brzmi o wiele lepiej…
Teraz pracuję dla siebie, sam daję sobie podwyżki i urlopy.

0 comment
0 FacebookEmail

Klaudia Łojek

by Bożena
Klaudia Łojek
0 comment
0 FacebookEmail

Anita Nogal

by Bożena
Anita Nogal

Anita Nogal – pedagog kreatywności, trener twórczości, założycielka i do lipca 2019 właścicielka kluboksięgarni dziecięcej Baja Book w Otwocku. W Baja Book realizowała misję promocji czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców. Przy tym promowała wartościową literaturę oraz organizowała wiele wydarzeń, warsztatów, spotkań. Stworzyła pierwszy w Polsce escape room dla dzieci w księgarni. Przeprowadziła trzy projekty skierowane do dzieci w ramach programu Partnerstwo dla książki, z pięciu przyznanych księgarni przez MKiDN. Trzykrotnie organizowała Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci w Otwocku. Prowadziła baja-vloga o książkach dla dzieci. Obecnie koordynatorka w Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej, (organizatora Nocy Bibliotek) gdzie realizuje wraz z wydawnictwem Egmont projekt Czytam sobie I klasa, promujący czytelnictwo w klasach pierwszych szkoły podstawowej. Jak nie czyta z dziećmi, czyta dla siebie i jeździ na rowerze.

0 comment
0 FacebookEmail

Kinga Kowalska

by Bożena

Tłumaczka języka hiszpańskiego, filolożka i księgarka. Absolwentka filologii hiszpańskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Complutense w Madrycie. Od kilku lat współpracuje z księgarniami, dbając o ich księgozbiór oraz organizując wydarzenia promujące literaturę. Koordynowała projekty upowszechniające czytelnictwo w madryckiej Casa del Lector, która jest częścią Fundacji Germán Sánchez Ruipérez. Aktualnie współpracuje z Wydawnictwem Dwie Siostry.

Tłumaczka sztuk teatralnych, filmów oraz tekstów kultury. Entuzjastka książek dziecięcych, teatru i kina niezależnego.

0 comment
0 FacebookEmail

Piotr Budzisz

by Kalina
Piotr Budzisz

Umysł ścisły, absolwent, były wykładowca i doktorant wydziału Fizyki Politechniki Gdańskiej. Obecnie – prywatnie i zawodowo-projektant i producent gier miejskich, ARG i larpów. Na Trójmiejskiej scenie – pionier gier reprezentujących najgorętszy trend za oceanem, czyli wydarzeń z gatunku „immersive experience”. Swoje projekty realizuje w Polsce i za granicą, a zdobytą wiedzą dzieli się podczas szkoleń, konferencji popularno-naukowych i festiwali fantastyki.

0 comment
0 FacebookEmail

Marcin Kotyła

by Kalina
Marcin Kotyła

Koordynator projektów, fundraiser, edukator. Na co dzień zajmuje się pozyskiwaniem zewnętrznych środków finansowych dla instytucji kultury i organizacji pozarządowych ze środków krajowych i zagranicznych. Posiada doświadczenie w tworzeniu wniosków i rozliczaniu projektów w ramach programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w tym programów prowadzonych przez Narodowe Centrum Kultury i Instytut Książki), Instytutu Adama Mickiewicza, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, a także w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (III oś priorytetowa – Cyfrowe Kompetencje Społeczeństwa).

W ciągu pięcioletniej współpracy z Fundacją Legalna Kultura był opowiedzialny za działalnia edukacyjne Kampanii Społecznej Legalna Kultura, w ramach której przygotowywał i prowadził warsztaty z zakresu prawa autorskiego i korzystania z zasobów kultury w sieci skierowane do uczniów, studentów, nauczycieli, biliotekarzy i pracowników instytucji kultury (współpraca ze szkołami, uczelniami, centrami doskonalenia nauczycieli, bibliotekami, domami kultury i festiwalami). Podczas Warszawskich Targów Książki realizował warsztaty będące częścią projektu Wiedza Księgarza. Koordynował ogólnopolskie projekty Otwarte Drzwi Do Kultury i Kultura Na Widoku.

0 comment
0 FacebookEmail

Joanna Szczygłowska

by Kalina
Joanna Szczygłowska

Bibliotekarz, copywriter, animator, edukator, popularyzator idei ożywiania książek. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na Wydziale Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa w stopniu magistra. Od 2015 roku związana z Miejską Biblioteką Publiczną we Wrocławiu, gdzie m.in. koordynuje i organizuje różnorodne wydarzenia edukacyjne i kulturalne oraz obsługuje social media. Szerokie spektrum wiedzy i doświadczenia zdobyła współpracując m.in. z galerią sztuki, ośrodkami kultury, agencjami reklamowymi i portalami informacyjnymi. Prywatnie ciekawa świata miłośniczka podróży, gier towarzyskich i reportaży.

0 comment
0 FacebookEmail

Marta Misiun

by Kalina
Marta Misiun

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego na kierunkach pedagogika i psychologia. Na co dzień nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 19 w Gdańsku, gdzie prowadzi jako psycholog zajęcia grupowe i indywidualne dla dzieci i młodzieży oraz spotkania z rodzicami.

Liderka w projekcie Pedagogika Kreatywna, w którym prowadziła przez trzy lata warsztaty dla nauczycieli świetlicy.

Ukończyła dwuletnie studium socjoterapii i psychoterapii dzieci i młodzieży organizowanym przez  Krakowskie Centrum Psychodynamiczne. Od 13 lat związana ze Stowarzyszeniem „Dom na Skraju”, wieloletni wychowawca, aktualnie wiceprezes Stowarzyszenia.

Od 5 lat zafascynowana Porozumieniem bez przemocy (NVC) i praktyką uważności (Mindfulness), którymi zaraża innych w ramach warsztatów oraz wdraża na zajęciach z dziećmi i młodzieżą. Swój warsztat pracy doskonali biorąc udział w szkoleniach: 8 tyg. program redukcji stresu (MBSR) pod kierunkiem Marty Znanieckiej, kilkumiesięczne szkolenie dla nauczycieli „Mindfulness i komunikacja empatyczna” oraz 80-godzinny warsztat rozwoju osobistego metodą „Porozumienia bez Przemocy” pod kierunkiem Bożeny Szymuli.

W życiu prywatnym pasjonatka podróży małych i dużych w Polsce i na świecie oraz spacerów po górach, lasach i dolinach.

0 comment
0 FacebookEmail

Paulina Nędzi

by Kalina
Paulina Nędzi

Z zamiłowania i wykształcenia bibliotekarz. Absolwentka informacji naukowej i bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Na co dzień pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach. W 2017 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które umożliwiło wzięcie udziału w Światowym Kongresie Bibliotek IFLA we Wrocławiu. W pracy skupia się na organizacji wydarzeń skierowanych do najmłodszych użytkowników i wciąż poszukuje nowych form promocji czytelnictwa, zwłaszcza tych, wykorzystujących nowe technologie. Prywatnie miłośniczka reportażu. Kiedy nie czyta, ogląda seriale.

0 comment
0 FacebookEmail

Konrad Grochowski

by Kalina
Konrad Grochowski

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego na wydziale Zarządzania i Marketingu. Od początku swej pracy zawodowej związany w marketingiem w internecie. Prywatnie szczęśliwy mąż i tata, który w wolnych chwilach zaczytuje się w książkach fantasy, zapalony wędkarz i miłośnik muzyki Franka Sinatry. Zajmuje się e-marketingiem w szczególności tworzeniem kontentu, newsletterów, kampanii promocyjnych, prowadzeniem mediów społecznościowych, tworzeniem stron internetowych, pozycjonowaniem oraz optymalizacją serwisów. Pisze również artykuły dla branżowych magazynów oraz serwisów internetowych.

0 comment
0 FacebookEmail

Joanna Krasowska

by Kalina
Joanna Krasowska

Managerka kultury, doradczyni w zakresie kreatywnego zarządzania biblioteką, inicjatorka i koordynatorka projektów kulturalnych, trenerka.

Od lat związana jestem z kulturą. W swojej zawodowej karierze zarządzałam ośrodkiem kultury, byłam wieloletnią dyrektorką wołowskiej książnicy. Biblioteki to moja pasja, dlatego też kreuję je jako miejsca bezpieczne, z otwartą przestrzenią usługową, do spotkań przy K-kulturze A-animacji W-wiedzy I- informacji E- edukacji, a także inicjatorów i liderów lokalnych partnerstw.

W roku 2014, z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, otrzymałam odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

 

0 comment
0 FacebookEmail

Cecylia Bieganowska

by Kalina

Socjoterapeuta i psychoterapeuta dzieci i młodzieży po Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Praktyk Racjonalnej Terapii Zachowania. Trener, fizjoterapeuta, międzynarodowo Certyfikowany Coach ICF i certyfikowany project manager IPMA D.

Członek Zarządu Międzynarodowej Organizacji Twórców i Praktyków Treningu Zastępowania Agresji PREPSEC International. Od kilku lat zaangażowana w działania na rzecz profilaktyki zdrowia, rozwoju osobowości oraz kompetencji interpersonalnych specjalistów medycznych. Koordynatorka kampanii społecznych o zdrowiu i aktywności fizycznej oraz projektów unijnych.

Od 2011 trener Treningu Zastępowania Agresji. Współprowadząca szkolenia dla pracowników SOS Wiosek Dziecięcych i certyfikowanych szkoleń trenerskich Treningu Zastępowania Agresji. Prowadziła zajęcia dla dzieci i młodzieży w świetlicy socjoterapeutycznej, w tym profilaktykę pierwszorzędową.

Autorka programów szkoleniowych dla dzieci, młodzieży, dorosłych, a także dla biznesu i specjalistów branży medycznej. Autorka projektów edukacyjnych i rozwojowych.

Master Trener programu PEACE-ART. Współtwórczyni i współprowadząca międzynarodowych konferencji w zakresie rozwoju kompetencji społecznych i emocjonalnych oraz współprowadząca pierwszych w Europie certyfikowanych szkoleń dla kuratorów sądowych w zakresie pracy programem PEACE- ART dla  osób z grup wysokiego i średniego ryzyka.

Od 2013 roku Wiceprezes Stowarzyszenia na rzecz Pomocy Psychoterapeutycznej, Rozwoju i Profilaktyki Zdrowia Psychicznego „Lecznica Dusz” skupia się na działaniu wspierającym rozwój interpersonalny, psychoterapię dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Autorka artykułów popularnonaukowych oraz naukowych. Prowadząca zarówno indywidualne, jak i grupowe sesje coachingowe, głównie w zakresie kreowania atmosfery współpracy, jasnej komunikacji i budowania otoczenia wsparcia.

Prowadząca grupy facylitacyjne dla biznesu, zwłaszcza w zakresie pracy w środowisku międzynarodowym, narażonym na agresję na tle rasowym i różnic kulturowych

0 comment
0 FacebookEmail

Agata Pawlina

by Kalina

Absolwentka Filologii Orientalnej-Turkologii przy Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, obecnie doktorantka Wydziału Filologicznego na specjalności językoznawczej przy Katedrze Turkologii UJ. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się głównie wokół zagadnień związanych z językiem tureckim i osmańsko-tureckim oraz szeroko pojętą kulturą muzyczną Imperium Osmańskiego i Republiki Turcji. Obecnie uczy języka tureckiego nie tylko w ramach obowiązków doktoranckich na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale także w ramach kursów językowych opartych na autorskim programie nauczania, organizowanych przez firmę Artaga Sp. z o.o. w Krakowie i Katowicach.

0 comment
0 FacebookEmail

Marcin Białecki

by Kalina
Marcin Białecki

Absolwent dziennikarstwa i kultury mediów. Przedstawiciel i szkoleniowiec Good Books, specjalista rynku książki i gier planszowych. Doświadczony socialowiec, który dzieli się wiedzą z zakresu maketingu z instytucjami kultury.
Był częścią kreatywną w zespole zajmującym się wydaniem klasycznej gry fabularnej – Zew Cthulhu RPG. Zbiórka społecznościowa tego projektu na portalu wspieram.to osiągnęła kwotę ponad miliona złotych i stała się największą i najbardziej dynamiczną tego typu akcją w historii polskiego crowdfundingu.

Do kawy zawsze je ciastka, w każdym wolnym momencie stara się czytać książki i jest bardzo dumny, że nauczył się trudnej sztuki przeskakiwania dwóch stopni naraz, podczas schodzenia ze schodów. Jak sam uważa, daje mu to dużo wolnego czasu na czytanie książek, więc może spełniać się w swojej pasji.

0 comment
0 FacebookEmail

Mikołaj Wicher

by Kalina
Mikołaj Wicher

Zawodowy producent gier i designer. Pracował w zespołach produkujących takie larpy jak College of Wizardry, Fairweather Manor, Convention of Thorns. Wielokrotny laureat nagród larpowych na lokalnych i ogólnopolskich konwentach, w tym dwukrotnie Złotej Maski na Pyrkonie. Trener w szkoleniach LubLarp, sędzia w konkursach, działacz środowiskowy. Redaktor Księgi Larpów Polskich oraz antologii gier PRISM. W Good Books prowadzi warsztaty z projektowania gier miejskich i gamifikacji oraz tworzy mobilne gry miejskie i terenowe.

0 comment
0 FacebookEmail

Anna Kierejewska

by Kalina
Anna Kierejewska

Ur. 1985, tłumaczka i recenzentka, germanistka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu w Bonn. W jej translatorskim dorobku znajdują się między innymi utwory Ferdinanda von Schiracha: zbiór opowiadań „Wina”, dwie powieści – „Sprawa Colliniego” i „Tabu” – oraz dramat „Terror”, a także dwie powieści Stefanie Zweig: „Dom przy alei Rothschildów” i „Nowy początek przy alei Rothschildów”.

Uwielbia podróżować. Mieszka i pracuje w Warszawie.

0 comment
0 FacebookEmail

Justyna Gorgoń

by Kalina
Justyna Gorgoń

Absolwentka kulturoznawstwa i socjologii. Całe swoje życie zawodowe spędziła w sektorze kultury, poznając go z wielu perspektyw: administracyjnej – jako pracownik Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, samorządowej  – pracując w miejskim muzeum i pozarządowej – współpracując z kilkoma organizacjami: głównie badawczymi, ale też takimi, które wspomagają działania mniejszości narodowych w Polsce. Pisała i oceniała wnioski, konstruowała programy dotacyjne, brała udział w badaniach społecznych – wszystko w ramach poszerzania wiedzy i rozbudzania ciekawości. Dodatkowo, nauczyła się strategicznego planowania, a także skutecznego wykorzystania działań marketingowych w kulturze.

Przekonana, że najpierw warto diagnozować i badać, potem planować i – w efekcie, oczywiście – realizować.

 

0 comment
0 FacebookEmail

Alina Łysak

by Kalina
Alina Łysak

Magister pedagogiki i kulturoznawstwa. Prowadziła zajęcia na Uniwersytecie Wrocławskim, pracowała jako pedagog specjalny w przedszkolu, zajmowała się moderacją forum. Obecnie pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu, gdzie może połączyć trzy swoje zainteresowania – pracę z dziećmi i młodzieżą, książki i social media. Mól książkowy, zawsze ma przy sobie książkę albo całą bibliotekę ebooków. Weganka, fanka seriali, komiksów, gier, zwiedzania bibliotek i pływania – każdą aktywność potrafi powiązać z książkami. Zawodowo i prywatnie zajmuje się odkrywaniem, analizowaniem lub po prostu przyjemnym odkrywaniem treści kultury przeznaczonych dla młodych odbiorców.

0 comment
0 FacebookEmail

Kazimierz Surma

by Kalina
Kazimierz Surma

Starszy bibliotekarz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bolesławcu. Prowadzi zajęcia dla osób starszych w zakresie edukacji komputerowej. Organizator i moderator Internetowego Kręgu Przyjaciół Biblioteki INTELIK. Otacza pieczą blogi prowadzone przez seniorów pod egidą biblioteki. Prowadzi blog edukacyjny dla osób starszych pod tytułem “Kafejka seniora”, a także kanał YouTube, na którym publikuje filmowe poradniki. Pasjonat nowoczesnych technologii oraz idei uczenia się przez całe życie. W roku 2017 uczestniczył w Światowym Kongresie Bibliotekarzy IFLA 2017 we Wrocławiu jako wolontariusz w Social Media Team.

0 comment
0 FacebookEmail

Rafał Grzenia

by Kalina
Rafał Grzenia

Literaturoznawca, pisarz, od 2010 roku prowadzi warsztaty i wykłady w bibliotekach, specjalizuje się w reportażu i polskiej powieści współczesnej oraz technikach pracy w dyskusyjnych klubach książki, brał udział w szeregu konferencji dla bibliotekarzy, kilkukrotnie realizował ogólnopolskie szkolenia dla bibliotek we współpracy z Austriackim Forum Kultury i fundacją Pro Helvetia, pisze bloga Warsztaty Biblioteczne, na którym zamieszcza analizy książek pod kątem pracy w DKK i bibliotekach, szkicowe konspekty zajęć w klubach książki, pomysły ciekawych zestawień/kontekstów/nietypowych form pracy oraz inne propozycje warsztatowe; członek kolektywu reporterów Dziennikarze Wędrowni, współautor książki „Sura” dotyczącej wojny i rewolucji w Syrii.

0 comment
0 FacebookEmail

Michał Szmaj

by Kalina
Michał Szmaj

Z wykształcenia pedagog i historyk-regionalista. Absolwent Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest harcerzem i dużą część życia spędził w lesie. Od lat zajmuje się wychowaniem młodzieży za pomocą harcerskiej metody wychowawczej. Szkoli instruktorów harcerskich, kilka lat pracował z osobami niepełnosprawnymi. Twórca wielu gier terenowych oraz miejskich, mających na celu m.in. zachowanie i upowszechnianie dziedzictwa lokalnego. Lubi zarówno tworzyć gry jak i w nich uczestniczyć. Na co dzień pracuje w Ośrodku Kultury w jego ukochanym Ostrzeszowie – małym miasteczku na południu Wielkopolski. Inicjator i koordynator wielu projektów społecznych i kulturalnych. W wolnych chwilach prowadzi własną firmę. Gdy nie można go znaleźć w Ostrzeszowie to najprawdopodobniej wspina się, biega lub chodzi po górach.

0 comment
0 FacebookEmail

Grzegorz Rutkowski

by Kalina
Grzegorz Rutkowski

Radca prawny wpisany na listę radców OIRP we Wrocławiu. Od lat związany z Putz | Skrobich Kancelarią Prawną, wcześniej pracował m.in. w EY . Specjalizuje się w ochronie danych osobowych,  doradza podmiotom, w jaki sposób prawidłowo przetwarzać dane osób fizycznych i spełniać wymogi prawne w tym obszarze (w tym RODO). Od 2018 roku pełni funkcję Inspektora Ochrony Danych w Bibliotece w Jelczu-Laskowicach. Przeprowadził ponad 30 szkoleń z tematyki RODO. Ponadto wspiera klientów w obszarze prawa zamówień publicznych,  prawa gospodarczego oraz prawa własności intelektualnej. Prywatnie miłośnik Wrocławia (tam urodzony i wychowany), kultury, sztuki i stylu życia Italii (tam niestety tylko w wakacje), sportów zespołowych wszelkiej maści oraz The Beatles.

0 comment
0 FacebookEmail

Marta Kryś

by Kalina
Marta Kryś

Absolwentka polonistyki, bibliotekoznawstwa, zarządzania w kulturze; specjalistka ds. bhp (głównie w kulturze i edukacji). Starszy kustosz, kierownik działu instrukcyjno-metodycznego gliwickiej biblioteki. Bibliotekarz Roku 2015 w konkursie SBP oraz członkini sieci bibliotekarzy Labib. Inicjatorka akcji International Games Week w Polsce. W ramach stypendium Ministra  Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowała całoroczny, autorski projekt łączący edukację regionalną i promocję czytelnictwa. Współautorka publikacji „Otwieranie świata”, dotyczącej wprowadzania dzieci w świat kultury. Zajmuje się także nowymi technologiami, promocją i poszukiwaniem środków finansowych na działalność kulturalną. Uwielbia gry – terenowe, planszowe, na konsolę i telefon, często wykorzystuje je w pracy oraz podczas szkoleń. W wolnych chwilach maluje akwarelami.

0 comment
0 FacebookEmail

Marek Zygmunt

by goodbooks
Marek Zygmunt

Artysta multimedialny, dziennikarz, reżyser. Prowadzi firmę produkującą szerokie spektrum filmów i materiałów multimedialnych. Od reklam telewizyjnych, poprzez telewizyjne filmy dokumentalne, filmy dla instytucji kultury, instalacje artystyczne, scenografie teatralne filmy dla muzeów i galerii sztuki do krótkich form przeznaczonych do mediów społecznościowych i prezentacji multimedialnych.

W latach 2001 – 2005 pracował dla telewizji TVN jako realizator seriali dokumentalnych (Na ratunek, Jarmark Europa, Bitwa o Anglię, Uwaga). Prowadzi szkolenia i zajęcia z filmu min: w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Sopockiej Szkole Wyższej, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, a także eventy z elementami filmu dla firm.

0 comment
0 FacebookEmail

Joanna Golczyk

by goodbooks
Joanna Golczyk

Bibliotekarz, kierownik Fonoteki w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. T. Mikulskiego we Wrocławiu. Pomysłodawczyni i realizatorka wielu wydarzeń edukacyjno-kulturalnych. Brała udział w tworzeniu strategii działalności DBP we Wrocławiu. Odpowiedzialna za przygotowanie i wdrażanie projektów związanych z udostępnianiem zasobów elektronicznych w bibliotekach na terenie Dolnego Śląska. W 2013 roku ukończyła Szkołę Trenerską STOP. Specjalizuje się w szkoleniach z prawa autorskiego, budowania strategii działalności instytucji oraz polityki gromadzenia i udostępniania zbiorów audiowizualnych. W obszarze jej zainteresowań znajduje się także e-czytelnictwo, strategie wdrażania oraz działania czytelnicze promujące tę formę odbioru literatury.

Koordynator międzynarodowego wolontariatu podczas Kongresu IFLA 2017. Dolnośląski Bibliotekarz Roku 2017.

0 comment
0 FacebookEmail

Irena Makarewicz

by goodbooks
Irena Makarewicz

Urodzona w Warszawie, studiowała w Budapeszcie i w Warszawie, z wykształcenia enolożka i filozofka, z zamiłowania tłumaczka literatury węgierskiej, od wielu lat zafascynowana twórczością Sándora Máraiego. Przełożyła jego opowiadania zebrane w tomie „Magia” (w tym „Nagłe wezwanie”, wykorzystane w filmie „Tatarak” Andrzeja Wajdy), powieści „Pokój na Itace”, „Pokrzepiciel”, „Sąd w Canudos”, ostatnio również „Trzydzieści srebrników”, a także dramat „Przygoda”, z wielkim powodzeniem wystawiony przez Krystynę Jandę (Teatr Polonia) oraz Jana Englerta (Teatr TVP). W ubiegłym roku w jej przekładzie ukazał się „Salon Wiosenny” Györgya Spiró, a w tym roku pojawi się kolejna jego powieść -„Diavolina”. Odkryła dla polskich czytelników takich nieznanych wcześniej u nas węgierskich autorów, jak Albert Wass („Czarownica z Funtinel”), Miklós Bánffy („Trylogia siedmiogrodzka”), Johanna Bodor ( „Nie szkodzi, kiedyś zrozumiem”), Gábor Zoltán („Orgia”). W czasopiśmie „Zeszyty literackie” regularnie publikuje teksty poświęcone  nieznanym u nas, fascynującym węgierskim pisarzom, którzy jeszcze czekają na swój debiut translatorski w Polsce.

0 comment
0 FacebookEmail

Anna Butrym

by goodbooks
Anna Butrym

Ur. 1985, Przemyśl. Ukończyła hungarystykę na Uniwersytecie Jagiellońskim i studia podyplomowe w Budapeszcie w zakresie przekładu literackiego. Wielokrotna laureatka konkursów translatorskich, w 2016 r. została uznana za najlepszego tłumacza Festiwalu Conrada. Tłumaczka prozy, poezji, dramatu i tekstów użytkowych, przełożyła m.in. „Dom kata” A. Tompy (finał i nagroda publiczności „Angelusa” 2017, Ambasador Nowej Europy – wyróżnienie) i „Tureckie lustro” V. Horvátha (Europejska Nagroda Literacka 2012) oraz szereg innych książek i tekstów. Popularyzuje kulturę i literaturę węgierską prowadząc autorski vlog „Węgierska randka” oraz wykłady w całej Polsce, moderuje i tłumaczy spotkania autorskie, uczestniczy w projektach literackich. Sekretarz zarządu Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury, konsultantka hungarystyczna przekładoznawstwa literacko-kulturowego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Intensywnie spełnia się też jako konferansjerka, trenerka i prezenterka telewizyjna. Swój dorobek prezentuje na www.annabutrym.pl.

0 comment
0 FacebookEmail

Piotr Kuśmirek

by goodbooks
Piotr Kuśmirek

Poeta i księgarz. Debiutował w 2005 roku książką poetycką „Trio” będącą pokłosiem nagrody im. Jacka Bierezina na najlepszy debiut poetycki. W 2007 roku ukazała się jego druga książka pod tytułem „Zimne zabawki” uhonorowana m.in. nagrodą Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Pracuje nad trzecim tomem wierszy pod tytułem „Mezcal”.

Specjalizuje się w zarządzaniu autorskimi, kameralnymi księgarniami; budowaniu księgozbiorów oraz dystrybucji wydawnictw artystycznych i niskonakładowych. Aktualnie współpracuje z Fundacją Nowej Kultury „Bęc Zmiana” oraz zajmuje się wspieraniem instytucji kulturalnych przy organizacji wydarzeń promujących literaturę i czytelnictwo.

W Good Books zajmuje się szkoleniami związanymi z najnowszą literaturą polską

0 comment
0 FacebookEmail

Blanka Bobryk

by goodbooks
Blanka Bobryk

Trener, konsultant, kustosz-instruktor w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu. Członek i Ambasador Sieci Labib. Absolwentka Szkoły Liderów IES oraz Szkoły Trenerów Centrum Edukacji CEL. Prowadzi szkolenia z nowych technologi i kreatywności. Interesuje się wykorzystywaniem nowych technologii w budowaniu wizerunku i marki biblioteki, niestandardowymi formami marketingu i promocji oraz aranżacją wnętrz bibliotecznych. W swojej pracy i działalności społecznej stara się tworzyć przestrzeń dla bibliotekarzy do bezpośrednich kontaktów, wymiany doświadczeń i realizowania wspólnych działań. Prywatnie mama małej Jagienki zakochana w wiejskich klimatach, starym drewnie i idei DIY.

0 comment
0 FacebookEmail

Karol Baranowski

by goodbooks
Karol Baranowski

Rocznik orwellowski (1984). Od ośmiu lat bibliotekarz – nauczyciel w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie, a od czterech lat bibliotekarz na pół etatu w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w agendzie Arteteka. Członek i Ambasador Sieci Labib.
„Specjalizuję się w grach miejskich – projektowanie, tworzenie, przeprowadzanie. Zajmuję się nowymi technologiami: nowe media, obróbka grafiki, obróbka video. Wirtualna i Rozszerzona Rzeczywistość to także moja pasja. Jestem uzależnionym od Internetu, książek i roweru bibliotekarzem nauczycielem, który uczy, bawi, wychowuje. Uwielbiam zarówno tworzyć jak i być uczestnikiem gier miejskich. Prowadzę zajęcia z tabletami w swojej bibliotece, warsztaty z nowych technologii, pracuję z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami. Mam też swój kawałek Internetu pod adresem: www.charliethelibrarian.com.”

0 comment
0 FacebookEmail

Oliwia Brzeźniak-Pałgan

by goodbooks
Oliwia Brzeźniak

Oliwia Brzeźniak-Pałgan – doktor literaturoznawstwa, biblioterapeutka, członek Polskiej Sekcji IBBY . Praca doktorska poświęcona została baśni w szkole oraz dawnych i współczesnych sposobach jej analizy, szczególnie w kontekście aktualnych badań nad literaturą. W ciągu ostatnich kilku lat przygotowała i przeprowadziła kilkadziesiąt warsztatów dla dzieci, przeczytała kilkaset książek i poprowadziła kilkanaście szkoleń. Na co dzień pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu, gdzie koordynuje działania w ramach Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Zakochana w literaturze dla dzieci, a szczególnie w baśniach i książkach francuskiego pisarza Hervé Tulleta.

0 comment
0 FacebookEmail

Joanna Tabaka

by goodbooks
Joanna Tabaka

„Dzień dobry, nazywam się Joanna Tabaka i jestem blogerką, trenerką, ekspertką ds. promocji oraz budowania strategii rozwoju publiczności w sektorze kultury. Studiowałam Psychologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz Umeå Universitet w Szwecji. Od 10 lat jestem związana z warszawskimi instytucjami i projektami kulturalnymi: m.in. Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Szwajcarska Fundacja dla Kultury Pro Helvetia, TR Warszawa, Teatr Żydowski, Instytut Teatralny. Jestem certyfikowanym koordynatorem wolontariatu kulturalnego. Od 3 lat jestem związana z Urzędem m.st. Warszawy w zakresie komunikacji i promocji projektów senioralnych w Biurze Pomocy i Projektów Społecznych.

W 2016 dzięki stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zrealizowałam autorski cykl spotkań nt. różnych aspektów budowania publiczności, m.in. o badaniach w kulturze, tworzeniu oferty dla różnych grup wiekowych oraz widzów ze specjalnymi potrzebami. Przeprowadziłam ponad 100 warsztatów i spotkań z zakresu promocji kultury oraz audience development m.in. dla lokalnych domów kultury, bibliotek, teatrów i muzeów w całej Polsce.

Od 2015 roku, dzielę się swoimi przemyśleniami, wątpliwościami i dobrymi praktykami o tym, jak stawać się instytucją przyjazną widzowi na stronie www.facebook.pl/widoknawidownie. Moją życiową misją jest przełamywanie barier w dostępie do kultury, m.in. poprzez edukację i podnoszenie kompetencji pracowników instytucji.

W wolnych chwilach irytuję sąsiadów śpiewając karaoke, jeżdżę na rowerze i próbuję żyć w myśl zasady less waste.”

0 comment
0 FacebookEmail

Adam Flamma

by goodbooks
Adam Flamma

Adam Flamma – wykładowca akademicki, groznawca i współtwórcza Stowarzyszenie Badania i Rozwoju Gier GameUP, wieloletni koordynator projektów popularyzujących wiedzę o grach wideo. Od dawna występujący na konwentach i publicznych wykładach, gdzie zapoznaje publikę z różnymi aspektami elektronicznej rozrywki. Autor książki „Wiedźmin. Historia fenomenu”. Szkoli przyszłych twórców gier na Dolnośląskiej Szkole Wyższej. W wolnych chwilach nie pogardzi dobrą fantastyką ani serialem. Zatwardziały fan fińskiej piłki nożnej.

0 comment
0 FacebookEmail

Karolina Antkowiak

by goodbooks
Karolina Antkowiak

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze na wydziale matematyki. Od 2000 roku na stałe związana z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli jako nauczyciel matematyki, fizyki oraz przedmiotów zawodowych w technikum o profilu informatycznym. Autorka artykułów opublikowanych na łamach takich magazynów jak TIK w Edukacji oraz Dyrektor Szkoły, testerka sprzętu i oprogramowania. Uczestniczka jak i prowadząca warsztaty w projektach oraz na konferencjach na terenie całego kraju. Od września 2017 roku posiadająca tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Trenerka i edukatorka, pasjonatka nowych technologii i programowania. Jej największym zainteresowaniem i hobby jest druk 3D, którym zajmuje się od 2013 roku. Szkoli młodzież i dorosłych omawiając tajniki zarówno sprzętu oraz druku 3D, jak i projektowania modeli przestrzennych.

0 comment
0 FacebookEmail

Piotr Milewski

by goodbooks
Piotr Milewski

Projektant gier, starszy wykładowca na specjalności Gamedec Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ze studentami dzieli się wiedzą z takich przedmiotów jak grywalizacja, zarządzanie projektem,  projektowanie edugier,/ gier miejskich i ARG / gier karcianych i planszowych. Autor kilkudziesięciu larpów, gier miejskich, planszowych i karcianek. Organizator festiwali gier (2007 – 14 Hardkon, 2016 – Dramhaven), warsztatów a od jesieni 2014 roku współtwórca larpowej sceny BlackBox 3City. Dwukrotnie nagrodzony w konkursie Złote Maski za najlepszy scenariusz larpu. Autor artykułów, prelekcji i prezentacji o projektowaniu gier, redaktor sekcji „Modern Education is Fun” w drugiej edycji „The Book of Trends in Education” oraz publikacji „Nasiona, Drzewa Ogrody” o historii larpowania w Polsce.

0 comment
0 FacebookEmail

  [mc4wp_form id=”896″]