Home Archives

Archives

Gabriela Kwarta

by Bożena
Gabriela Kwarta

Pozytywistka z misją wdrażania biznesowych praktyk marketingu w sektorze kultury.
Studiowała polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim i zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym. Przez 9 lat pracowała w Narodowym Forum Muzyki, w tym 4 lata na stanowisku koordynatora w Dziale Marketingu i Sprzedaży. Obecnie wykłada „Promocję i marketing dóbr kultury” na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu i całym sercem oddaje się pracy w Good Books. W wolnym czasie uczy się gry na hang drumie, kaligrafii i języka islandzkiego. Każde wakacje spędza na dalekiej północy.

0 comment
0 FacebookEmail

Joanna Czuszel

by Robert
Joanna Czuszel

Pochodzi z miasta wież i róż, czyli urokliwej Oleśnicy, od kilku lat zakochana we Wrocławiu. Studiowała na Uniwersytecie Wrocławskim Komunikację Wizerunkową. Wieczory spędza z kryminałem w dłoni lub dobrym filmem. Jest wielbicielką kina, ukończyła Akademię Polskiego filmu w Kinie Nowe Horyzonty, z czego zrodziła się miłość do filmów Andrzeja Munka oraz gry aktorskiej Zbigniewa Cybulskiego. Uwielbia pogłębiać swoją wiedzą i nabywać nowe kompetencje. Ukończyła Szkołę Koordynatorów, Coachów oraz Trenerów w  Stowarzyszeniu Centrum Edukacji Cel, po których ukończeniu została ich koordynatorem. Stawia na zdrowy styl życia, w wolnym czasie biega lub uprawia fitness.

0 comment
0 FacebookEmail

Alicja Krawczyńska

by Kalina
Alicja Krawczyńska

Doświadczony marketing i projekt manager. Pracowała przez wiele lat w turystyce. Zajmowała się projektami e-commerce. Współpracowała z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi – Wrocławskim Towarzystwem Gitarowym jako dyrektor Organizacyjny Festiwalu Gitara Plus, Fundacją Krzyżowa jako koordynator letnich warsztatów dla młodzieży, Kolegium Europy Wschodniej, a także Filharmonią Wrocławską (Narodowe Forum Muzyki).
Zwolenniczka adaptacji zwinnych metodyk zarządzania projektami nie tylko do zastosowań biznesowych. Posiada certyfikaty PSM I, PSPO I organizacji Scrum.org, PRINCE 2 Foundation. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Kultura w sieci”, doktorantka na Politechnice Wrocławskiej w obszarze Nauki o Zarządzaniu i Jakości. Miłośniczka natury, przestrzeni i muzyki klasycznej. Zarządza marką goodgames.pl.

0 comment
0 FacebookEmail

Bożena Korol

by Kalina
Bożena Korol

Pochodzi z miasta Brunona Szulca — Drohobycza. Mieszka w Polsce od 2015 roku. Wykształcona muzycznie z gry na fortepianie. Od 2016 r. prowadzi badania wśród Ukraińców w Polsce oraz wśród polskich bibliotekarzy metodą ankietowania, obserwacji i wywiadów pogłębionych. Zbiera dane z Ukrainy o czytelnictwie i chętnie kupowanych książkach. Skończyła studia magisterskie z kreowania mediów oraz studia licencjackie z dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. W Good Books jest projekt managerem, specjalistką do spraw szkoleń, logistyki i współpracy międzynarodowej. Koordynuje projekt pt. „Ukraińcy w bibliotece„, który również jest na Facebooku. Daje korepetycje i jest tłumaczem w językach polskim, ukraińskim a rosyjskim. Jest właścicielką dwóch kotek – Antoniny i Szyszki. Po nocach śni o jeszcze większej ilości roślin w mieszkaniu. Nie wyobraża sobie życia bez książek, horrorów, gier planszowych i serialu „Przyjaciele”. Kocha dobre ciasta i poranną kawę.

0 comment
0 FacebookEmail

Kalina Downarowicz

by goodbooks
Kalina Downarowicz

Absolwentka wrocławskiego kulturoznawstwa, specjalistka od nowych technologii i koneserka gier wszelkiej maści. Nie rozstaje się z konsolą, aparatem fotograficznym i czytnikiem. Zajmuje się marketingiem w social media i komunikacją w Internecie.  Pracowała przy organizacji imprez kulturalnych i recenzowała nowości wydawnicze dla portali księgarskich. Interesuje się projektowaniem graficznym książek, o którym pisze na fanpejdżu „Ładne Okładki”.  W Good Books prowadzi projekty i odpowiada za szkolenia.

0 comment
0 FacebookEmail

Marcin Skrabka

by goodbooks
Marcin Skrabka

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UWr oraz studiów w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej UJ. Stypendysta MKiDN w zakresie zarządzania kulturą i wspierania rozwoju kadr kultury. Członek stowarzyszenia EURead (Stiftung Lesen).

Całe życie zawodowe związany z książkami, edukacją kulturalną oraz nowymi technologiami. Przez wiele lat pracował jako wydawca w Wolters Kluwer Polska. Założyciel i współtwórca (w latach 2012- 2014) wydawnictwa Książkowe Klimaty i portalu czeskieklimaty.pl. Wierzy w siłę literatury i bibliotek. Badacz zjawisk kulturowych, zwłaszcza w zakresie edukacji kulturowej, budowania nowoczesnej oferty instytucji kultury oraz wykorzystania big data w zarządzaniu kulturą. Twórca koncepcji programowych i programów nauczania dla m. in. Instytutu Studiów Klasycznych i Orientalnych UWr., Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa czy też Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy „SKiBA”. Ma na swoim koncie projekty (service design) bibliotek zarówno cyfrowych jak i tradycyjnych – m.in. dla Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz MBP Wrocław (Centrum Innowacji Przejście).

Pomysłodawca wielu wydarzeń i programów edukacyjnych dla kadr kultury m.in.:
* Diagnozowanie potrzeb szkoleniowych w instytucjach kultury (dla Instytutu Książki),
* PubTechPoland (dla Instytutu Książki),
* Akademia Dobrego Księgarza (dla Fundacji Kukatko),
* Dwa Bratanki – odkrywamy literaturę węgierską (dla Węgierskiego    Instytutu Kultury),
* Na północ – literatura skandynawska w Polsce (dla Duńskiego Instytutu Kultury, Ambasady Norwegii, Szwecji, Finlandii).

Na co dzień prowadzi inicjatywę Good Books (goodbooks.pl) skupiającą edukatorów zajmujących się podnoszeniem kompetencji kadr kultury. W 2019 roku powołał do życia markę Good Games (goodgames.pl), gdzie wraz z fińskim Team Action Zone, pracuje nad sposobami łączenia nowych technologii z tradycyjnymi książkami, szczególnie w zakresie gamifikowania treści książek jako jednego ze sposobów promocji czytelnictwa wśród najmłodszych pokoleń.

0 comment
0 FacebookEmail

    [mc4wp_form id=”896″]