Home Nowe szkolenia dla bibliotekarzy 2022

Nowe szkolenia dla bibliotekarzy 2022

Od ponad 15 lat Good Books odpowiada na potrzeby szkoleniowe pracowników bibliotek. W naszej aktualnej ofercie szkoleniowej znajdziesz ponad 250 różnorodnych propozycji warsztatów, kursów i webinarów. Doskonalą one wiedzę i rozwijają kompetencje przydatne w pracy bibliotekarza.

Poznaj nasze propozycje NOWYCH SZKOLEŃ 2022!

Z myślą o projektach, które realizowane będą w 2022 r., wychodząc naprzeciw oczekiwaniom bibliotekarzy, do oferty włączyliśmy zupełnie nowe szkolenia. Nowe tematy szkoleń koncentrują się wokół zagadnień związanych z pracą z najmłodszymi czytelnikami, pracą z wykorzystaniem innowacji i nowych technologii oraz organizacją spotkań i warsztatów dla czytelników. Zapraszamy do zapoznania się z nowościami!

Praca z dziećmi

Oferta biblioteczna dla rodziców i dzieci to najlepsza inwestycja na przyszłość. To ważne, aby rodzice i bibliotekarze rozumieli potrzeby rozwojowe dziecka i wiedzieli, jak wychować małego czytelnika.

Przykładowe tematy szkoleń:

  • Baśń sensoryczna, odbieraj literaturę wszystkimi zmysłami. Organizacja i scenariusze zajęć czytelniczych poszerzonych o bodźce
  • Biblioterapia. Od złości do radości. Wszystkie emocje w życiu dziecka
  • Praca z trudnymi dziećmi w bibliotece

Nowe technologie

Nowoczesna biblioteka nie może obecnie działać bez wykorzystywania internetu i narzędzi, które oferuje współczesna technologia. Chmura Google, Facebook, Instagram, Canva, e-booki, druk 3D, VR (wirtualna rzeczywistość) i newslettery to tylko niektóre z narzędzi, jakimi musi posługiwać się bibliotekarz.

Przykładowe tematy szkoleń:

  • Wirtualna rzeczywistość w bibliotece. Jak zmienić smartfona w narzędzie do VR – warsztaty. Do szkolenia dodajemy okulary VR gratis!
  • Tworzenie podcastów w bibliotece. Nagrywanie, edycja i platformy do udostępniania
  • Biblioteczny escape-room. Jak przemienić bibliotekę w pokój zagadek?
  • Gamifikowanie literatury pięknej i wydarzeń kulturalnych na smartfonach – praktyczne sposoby przyciągnięcia do bibliotek i instytucji kultury pokolenia millenialsów i pokolenia Z

Spotkania dla czytelników

Propozycje gotowych spotkań i działań animacyjnych, które możesz zrealizować w Twojej bibliotece: dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Tematyka? Jaka tylko chcesz!

Przykładowe tematy szkoleń:

  • Mądre emocje – nauka samokontroli i samoregulacji – warsztaty dla młodzieży
  • Podcasty na podstawie książki – praktyczny warsztat dla młodzieży
  • Warsztat kreatywności – czyli jak wykorzystać oczywiste przedmioty w nieoczywistych rolach


Masz pytania dotyczące szkoleń i warsztatów organizowanych przez Good Books? Zadzwoń: Asia: +48 530 752 569 , Ola: +48 537 449 555, napisz na szkolenia@goodbooks.pl lub wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!