Home Projekty Centrum Innowacji Przejście

Centrum Innowacji Przejście

2017

We współpracy z:

W efekcie konsultacji społecznych wrocławska biblioteka publiczna zdecydowała się uruchomić nowoczesne centrum kulturowo-edukacyjne. Jego koncepcję zaprojektował Marcin Skrabka z Good Books, tworząc przestrzeń, która służy zarówno kadrom bibliotecznym i edukatorom, jak i zwykłym mieszkańcom.

Instytucja powstała w kultowym miejscu dla wrocławian. Przejście przy ul. Świdnickiej to jedno z bardziej charakterystycznych miejsc w ścisłym centrum miasta. Otwarcie innowacyjnej placówki ożywiło otoczenie i nadało mu zupełnie inny charakter. Centrum Innowacji Przejście to 300 m2 powierzchni użytkowej podzielonej na 5 stref: warsztatową, konferencyjną, informacyjną oraz strefę relaksu i strefę gier. Miejsce, w którym szkolą się: bibliotekarze, nauczyciele,  edukatorzy, animatorzy kultury. Zdobywają wiedzę o nowych technologiach i wracają z nią do swoich instytucji.

Oferta:

  • Digital literacye-prasa, czytniki, komiksy, nauka obsługi smarfonów i tabletów, możliwość korzystania z Internetu
  • Gaming, game development, gamifikacja: praca z oprogramowaniem ActionTrack, projektowanie narracji w grach, projektowanie gier planszowych, gamifikowanie literatury na smartfonach, animacja, grafika.
  • Nowe technologie: druk 3D,  AR/VR, kodowanie, programowanie i design, warsztaty (JavaScript, CSS, HTML, Arduino, React itd.)
  • Wypożyczalnia gier planszowych