Osoby dorosłe stanowią wg statystyk najliczniejszą grupę czytelników i użytkowników biblioteki. Ponieważ grupa ta jest bardzo niejednorodna, stąd potrzeba umiejętnego przygotowania oferty biblioteki uwzględniającej różne, często wykluczające się potrzeby. Na szkoleniach pokażemy najskuteczniejsze sposoby pracy z osobami dorosłymi oraz przećwiczymy budowanie i wdrażanie oferty animacyjnej i usług dla poszczególnych segmentów użytkowników i czytelników. Wszystkie szkolenia są praktyczne i obejmują wiedzę pochodzącą z polskich i światowych bibliotek.

Lista proponowanych tematów szkoleń

Uwaga: Każdy z tematów jest osobnym szkoleniem

Szkolenia dla bibliotekarzy

 1. Promocja czytelnictwa w przestrzeni online (w tym w social media).

 2. Badanie potrzeb dorosłych czytelników. Techniki badawcze, narzędzia online, praktyczne zastosowanie, analiza danych.

 3. Podstawy pracy z metaforą – obraz w pracy bibliotekarza. Jak wykorzystać dostępne na rynku karty, gry czy prasę do kreatywnej pracy twórczej na warsztatach.

 4. Od gazety do książki. Prasa w bibliotece jako ścieżka rozwoju czytelnika. Jak zbudować kącik prasowy i co kupować żeby czytelnicy nie chcieli wychodzić.

 5. Gry w służbie wyobraźni, czyli gry fabularne w bibliotece, inaczej znane jako RPG.

Warsztaty dla bibliotekarzy i dorosłych

 1. Nowość

  O współpracy w zespole inaczej – warsztaty bębniarskie.

 2.   Na Północ. Literatura skandynawska inna niż kryminał.

  Zainteresował Cię jeden lub kilka tematów szkoleń w tej kategorii? Chcesz zorganizować szkolenie w swojej bibliotece? Masz pytania? Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!  Jeśli brakuje Ci jakiegoś tematu, napisz do nas, chętnie go przygotujemy: szkolenia@goodbooks.pl
  Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń!

  Joanna Czuszel

  +48 530 752 569

  Róża Nowakowska

  +48 730 935 222

  Katarzyna Makarewicz

  +48 730 215 888
  Wroć do listy kategorii