Bibliotekarze przygotowując ofertę usług dla lokalnej społeczności decydują się wprowadzić niestandardowe usługi, które przyciągają do bibliotek NIEczytelników. W bibliotece można naładować telefon, wypożyczyć maszynkę do makaronu lub rower, wysłać list albo… no właśnie. Co jeszcze? Podczas szkoleń dowiesz się jak praktycznie podejść do realizacji niestandardowych usług, które spowodują że użytkownicy będą szturmowali przestrzenie Twojej biblioteki.

Lista proponowanych tematów szkoleń

Uwaga: Każdy z tematów jest osobnym szkoleniem

 1. Nowość

  O współpracy w zespole inaczej – warsztaty bębniarskie.

 2. O nowych książkach, trendach i twórcach w literaturze polskiej i światowej. Jak odejść od stereotypowych zakupów i przyciągnąć nowego czytelnika?

 3. Nowe technologie w animacji czytelnictwa. Aplikacje, narzędzia, multimedia, gamifikacja - warsztat praktyczny.

 4. Innowacje technologiczne i trendy w bibliotekarstwie, czyli jak współczesne biblioteki idą z duchem czasu.

 5. Trendy w animacji czytelnictwa – zobacz jak to robią na świecie!

 6. Podstawy pracy z metaforą – obraz w pracy bibliotekarza. Jak wykorzystać dostępne na rynku karty, gry czy prasę do kreatywnej pracy twórczej na warsztatach.

 7. Fake newsy w bibliotece: jak przed nimi się obronić i nauczyć się myśleć krytycznie? Wyszukiwanie rzetelnych źródeł informacji i factchecking.

  Zainteresował Cię jeden lub kilka tematów szkoleń w tej kategorii? Chcesz zorganizować szkolenie w swojej bibliotece? Masz pytania? Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!  Jeśli brakuje Ci jakiegoś tematu, napisz do nas, chętnie go przygotujemy: szkolenia@goodbooks.pl
  Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń!

  Joanna Czuszel

  +48 530 752 569

  Róża Nowakowska

  +48 730 935 222

  Katarzyna Makarewicz

  +48 730 215 888
  Wroć do listy kategorii