Home Najbliższe wydarzenia

Najbliższe wydarzenia

5 marca, 10:00-14:00

Pokolenie Alfa w bibliotece: budowanie oferty dla pokolenia Internetu

Prowadzący: Natalia Kościńska

Pokolenia ALFA w bibliotece

Millenialsi dorośli, wielu z nich założyło już swoje rodziny; pokolenie Z idzie na studia i rozpoczyna pracę, a w wiek dojrzewania wchodzi kolejne pokolenie: pokolenie Alfa, zwane też iGeneration. Wymiana pokoleniowa to wyzwanie dla bibliotek i instytucji kultury: wymaga zmiany oferty i podejścia.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z ogólnymi cechami pokolenia Alfa: ich podejściem do świata, technologii i kultury. Prowadząca wskaże zmiany, które odróżniają Alfy od ich poprzedników. Po pierwszej, teoretycznej części, uczestnicy przećwiczą swoje kompetencje miękkie, by nauczyć się komunikacji empatycznej, która jest szczególnie ważna w kontakcie z młodym pokoleniem, czyli przedstawicielami grupy mniejszościowej. Trzecia część szkolenia dotyczyć będzie konkretnych strategii i działań podejmowanych w bibliotekach, która poskutkują stworzeniem atrakcyjnej dla nowego pokolenia oferty.

Weź udział w szkoleniu i stwórz ofertę dla najmłodszego pokolenia w Twojej bibliotece!

Bezpłatne webinarium

12 marca, 10:00-11:30

Nie tylko planszówki. Pomysły na nieszablonowe wykorzystanie gier w bibliotece

Prowadzący: Sebastian Kochaniec

Nie tylko planszówki

Zastanawialiście się kiedyś, co może mieć wspólnego serial Stranger Things z biblioteką? W jaki sposób retro wyścigówka na 14-calowym TV jest w stanie urozmaicić pobyt w bibliotece zarówno najmłodszym, jak i ich opiekunom? Albo w jaki sposób Wiedźmin może polować na potwory książkowe?

Webinar będzie poświęcony obecności gier (wideo, planszówek, RPG-ów, paragrafówek) w świecie książki i pozwoli Ci poznać odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań związanych z wprowadzaniem gier do biblioteki.

Dowiesz się, jak z czegoś tak oczywistego, jak lekcja biblioteczna, można uczynić kilkugodzinną, interaktywną przygodę w świecie opowieści wykorzystując mechaniki gier wyobraźni i paragrafówek. No bo czym jest biblioteka, jak nie opowieścią? Zbiorem różnorodnych treści, do których możemy namawiać w różnorodny i niekonwencjonalny sposób.

Podczas webinarium dowiesz się:

  • jakie są aktualne trendy na rynku gier
  • na czym polegają rozgrywki RPG i gier paragrafowych i jak zorganizować je w bibliotece
  • jak wykorzystać elementy gier podczas lekcji bibliotecznej
  • jak promować czytelnictwo odwołując się do planszówek i gier wideo
  • jakie gry realizowały inne instytucje!