Home Najbliższe wydarzenia

Najbliższe wydarzenia

Bezpłatne webinarium

25 września, 10:00-11:30, online

Fenomen Literatury Dalekiego Wschodu

Prowadzący: Agata Olszowa

Literatura wschodnioazjatycka w ostatnich latach zdobyła szerokie grono entuzjastów i zyskała znaczącą pozycję na rynku wydawniczym. Nasze spotkanie będzie wyjątkową okazją do zgłębienia bogactwa literatury Chin, Japonii i Korei, która powinna znaleźć się na półce każdej biblioteki!

Podczas webinarium odpowiemy na pytanie dlaczego literatura Dalekiego Wschodu stała się tak popularna.
Poznasz:

  • najpopularniejszych współczesnych pisarzy i pisarki i ich najgłośniejsze tytuły,
  • wybrane tematy, motywy i symbole charakterystyczne dla literatury Dalekiego Wschodu,
  • teksty, które wydawano w Polsce, zanim literatura azjatycka stała się tak popularna,
  • najważniejsze trendy, które kształtują naszą (nie zawsze zgodną z rzeczywistością) wizję Wschodu, promują wschodnią kulturę i mogą wspierać promocję książek!
Webinar poprowadzi Agata Olszowa – na co dzień zajmuje się nauczaniem języka angielskiego i chińskiego, a także prowadzeniem swoich autorskich kanałów na Instagramie i na YouTubie pod nazwą @shubiektywnie, gdzie skupia się głównie na literaturze azjatyckiej.
Bezpłatne spotkanie

26-27 września, Wałbrzych

Konferencja BIBLIOKREACJE 9, czyli książka na warsztacie

Bibliokreacje 9
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna „Biblioteka pod Atlantami” w Wałbrzychu oraz Fundacja Good Culture zapraszają do udziału w konferencji BIBLIOKREACJE 9, czyli książka na warsztacie, która odbędzie się 26-27 września 2024 r. w budynku głównym Biblioteki (Wałbrzych, Rynek 9). Jest ona adresowana przede wszystkim do bibliotekarzy publicznych placówek z terenu powiatu wałbrzyskiego, ale dzięki formule hybrydowej będzie dostępna również online dla wszystkich innych zainteresowanych tematem osób.

 

Pierwszy dzień Konferencji bowiem będzie transmitowany w całości na żywo. W tym roku skupiamy się na praktycznych formach warsztatowych opartych na konkretnej książce. Chcemy pokazać, jakie warsztaty warto organizować w bibliotece i jak to robić w oparciu o najnowszą literaturę.

 


Udział w konferencji jest bezpłatny. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie do 25 września br. formularza zgłoszeniowego.

 
Formularz zapisu dla uczestników online:
https://forms.gle/bFPs7qHBckwjWhtMA
Formularz zapisu dla uczestników stacjonarnych:
https://forms.gle/hqZGHnuHxWD8s4oV6

Bezpłatne webinarium

2 października, 10:00-11:30, online

Jak promować bibliotekę na TikToku

Prowadzący: Agnieszka Kawa

Webinar: Jak promować bibliotekę na Facebooku

Jeśli chcesz dotrzeć do młodszych pokoleń czytelników nie wystarczy pisanie postów na Facebooku. Czas na Tik Toka!

Tik Tok to najszybciej rozwijająca się platforma społecznościowa. Jej odbiorcy spędzają prawie 40 godzin miesięcznie oglądając krótkie filmy. Czego w nich szukają? Głównie rozrywki, ale nie tylko. Oglądają tutoriale, porady specjalistów, szukają informacji o nowych produktach i aktualnych wydarzeniach.

Co może im zaoferować biblioteka? Sprawdź!
– dowiedz się, jak działa Tik Tok,
– poznaj skuteczne praktyki i aktualne trendy,
– zobacz przykłady z innych bibliotek i instytucji kultury,
– skorzystaj z naszych pomysłów i podpowiedzi
– i dowiedz się, jak założyć własny profil na Tik Toku!

Bezpłatne webinarium

22 października, 10:00-11:30, online

Cykl Kolba – jak projektować wydarzenia, które zaangażują odbiorców

Prowadzący: Justyna Dominiak

Webinar Cykl Kolba

Jeśli tworzysz i projektujesz procesy edukacyjne, takie jak warsztaty, szkolenia, lekcje biblioteczne, a nie znasz jeszcze cyklu Kolba, koniecznie dołącz do tego szkolenia!

Model uczenia się przez Doświadczenie (Experiential Learning Model) został opracowany ponad trzydzieści lat temu przez profesora Davida A.Kolba. Narzędzie to pozwala lepiej zrozumieć jak, poprzez doświadczenie, można uczyć się w sposób skuteczny czyli taki, w którym następuje trwała zmiana postaw.

Na szkoleniu dowiesz się czym jest cykl Kolba oraz jak wykorzystać ten model do projektowania atrakcyjnych zajęć, warsztatów i programów edukacyjnych, które zaangażują uczestników i będą odpowiadać na ich potrzeby.