Home Najbliższe wydarzenia

Najbliższe wydarzenia

Bezpłatne webinarium

22 marca, 10:00-11:30, online

Lada biblioteczna i jej rola w bibliotece. Jak zorganizować przestrzeń, by być dobrze odbieranym?

Prowadzący: Marcin Skrabka

Spójrz na ladę biblioteczną jak na punkt obsługi klienta. To doświadczenia z tego miejsca szczególnie zapadają w pamięć użytkownikom. Czy lada biblioteczna Twojej biblioteki jest jej wizytówką? Weź udział w spotkaniu i dowiedz się, jak zadbać o biblioteczne centrum dowodzenia, by zwiększyć komfort pracy, a jednocześnie zadbać o wizerunek instytucji!

Podczas webinarium dowiesz się:

  • czym jest ergonomia i na co zwrócić uwagę zamawiając nowe lady biblioteczne;
  • w jaki sposób zaadaptować istniejące meble, by zwiększyć ich funkcjonalność;
  • jak spojrzeć na temat organizacji przestrzeni w kontekście dostępności;
  • od czego zacząć wprowadzać małe wielkie zmiany;
  • o czym szczególnie należy pamiętać, czyli jak połączyć perspektywy: pracowników i użytkowników.

Zdobądź wiedzę i zacznij działać już dziś!

24-25 marca, Wrocław

KURS: Dyrektor biblioteki – rola managera w efektywnym zarządzaniu i komunikacji z zespołem

Prowadzący: Agnieszka Szczerek

Kurs dla dyrektorów - plakat

Na dwudniowym praktycznym warsztacie dedykowanym menedżerom zarządzającym ludźmi w bibliotekach przyjrzymy się przede wszystkim kwestii komunikacji i jej wpływu na efektywne działanie całego zespołu. Umiejętności komunikacyjne są uniwersalne, niezależnie od tego czy zarządza się jedną czy kilkunastoma osobami. Komunikacja odgrywa kluczową rolę w zarządzaniu zespołem – motywowaniu, zlecaniu zadań i egzekwowaniu ich realizacji. Dbałość o komunikację jest sposobem budowania porozumienia i zaangażowania pracowników w realizację celów placówki. Przez 2 dni będziemy poznawać schematy komunikacyjne, będziemy ćwiczyć udzielanie informacji zwrotnej i trenować komunikację nastawioną na budowanie zespołu. Ponadto przyjrzymy się rolom liderskim, w które wchodzimy każdego dnia zajmując kierownicze stanowiska, omówimy najczęściej popełniane błędy i poruszymy kwestię utrzymywania życiowej równowagi między pracą i życiem prywatnym.

Dowiedz się więcej ➜

Bezpłatne spotkanie

28 marca, 10:00-11:30, online

Dyrektor biblioteki pisarzem. Rozmowa z Tomaszem Duszyńskim

Prowadzący: Natalia Kościńska

Baner webinarium "Dyrektor biblioteki pisarzem"

Zapraszamy na rozmowę z wyjątkowym człowiekiem wszechstronnie związanym z literaturą. Aktywnie promuje swój region, jest współautorem scenariuszy do gier i na dodatek pisze książki. A przy okazji – jest również dyrektorem biblioteki. A może na odwrót – jest dyrektorem biblioteki, który dodatkowo prowadzi działalność artystyczną?

Poznajcie Tomasza Duszyńskiego, dyrektora Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej im. ks. Jana Twardowskiego w Strzelinie, autora książek i cykli takich jak „Glatz” czy „Fenomen z Warszawy”.

Podczas spotkania opowie o swoich pasjach: zarządzaniu i literaturze. Oraz o tym, jak udaje mu się je ze sobą połączyć. Poruszymy także temat jego najnowszej powieści „Człowiek z Celuloidu” oraz nowoczesnych projektów realizowanych w bibliotece.