Home Projekty Ukraińcy w bibliotece – nowa oferta biblioteczna

Ukraińcy w bibliotece – nowa oferta biblioteczna

2018-obecnie

„Ukraińcy w bibliotece”  to projekt, który ma na celu podniesienie kompetencji kadr bibliotecznych w zakresie wspierania i rozwoju czytelnictwa osób ze wschodu, które przyjeżdżają, aby żyć i pracować w Polsce.

Chcemy pokazać polskim bibliotekarzom i bibliotekarkom, że Ukraińcy to właśnie ta grupa docelowa, którą warto zachęcać do przyjścia do nich, ponieważ obecnie w Polsce mieszka ich ponad 2 mln. A to daje dużo możliwości do przygotowania bibliotece zróżnicowanej oferty, skierowanej do rodzin z dziećmi,  studentów oraz dorosłych pracujących. W ramach programu uczymy m. in. jak w bibliotece budować księgozbiory po ukraińsku, prowadzić warsztaty językowe, wykorzystywać integracyjne gry planszowe, oferować konsultacje prawne i kluby książki, omawiające literaturę ukraińską.

W ramach projektu organizujemy szkolenia pt. „Ukraińcy w bibliotece”, mające na celu zbliżenie perspektywy ukraińskiej do pracownika kultury w Polsce.

Dla kogo jest ten projekt?

  • bibliotek publicznych i szkolnych;
  • ośrodków i centrów kultury;
  • muzeów;
  • pracowników sfery kulturalnej.

Przeczytaj relacje z realizacji projektu:

Jeżeli masz pytania, lub chcesz zorganizować szkolenie z danego tematu w swojej instytucji, zadzwoń do nas: +48 730 165 666 lub napisz na: szkolenia@goodbooks.pl

    [mc4wp_form id=”896″]