Home Krajowy Fundusz Szkoleniowy dla bibliotek – zorganizuj bezpłatne szkolenia z Good Books!

Krajowy Fundusz Szkoleniowy dla bibliotek – zorganizuj bezpłatne szkolenia z Good Books!

Komiksowa postać

Krajowy Fundusz Szkoleniowy to pula środków, którą z Funduszu Pracy co rok otrzymują wszystkie Powiatowe Urzędy Pracy w Polsce.  Celem KFS jest dofinansowywanie działań związanych z podnoszeniem i dostosowaniem kompetencji pracowników, którzy są zatrudnieni na terenie danego powiatu. To doskonała szansa, aby przeszkolić kadrę biblioteki i wyposażyć bibliotekarzy w nowe, przydatne umiejętności!

 

 

  Chcesz otrzymać informację o rozpoczęciu naboru do KFS w Twoim powiecie? Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o aktualnych dotacjach dla bibliotek!

   

  Zorganizuj bezpłatne szkolenia z Good Books!

   

   

  Dlaczego Good Books?

  ➔ od ponad 15 lat szkolimy kadry kultury

  ➔ dobrze znamy i rozumiemy potrzeby pracowników bibliotekLogo - RIS

  ➔ współpracujemy z ponad 40 trenerami, specjalistami w różnych dziedzinach

  ➔ mamy w ofercie ponad 250 tematów szkoleń

  ➔ jesteśmy wpisani do rejestru instytucji szkoleniowych

   

  Mając na uwadze określone przez ministerstwo priorytety, specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ofertę wybranych szkoleń, które mogą być najbardziej przydatne dla bibliotek w obecnym czasie. Dotyczą one przede wszystkim nowych mediów i technologii oraz zapewnienia efektywnej organizacji pracy zdalnej oraz kontaktu online z czytelnikami.

   

   

  w ramach KFS proponujemy organizację szkoleń z 3 grup tematycznych:

   

  Ikona szkolenia KFS

  Biblioteka hybrydowa

  Nowoczesna biblioteka powinna działać hybrydowo, tj. w dwóch światach – online i tym rzeczywistym. Podczas  szkoleń dowiesz się, jak te dwa światy mogą się przenikać, jednocześnie poszerzając zakres usług biblioteki i podnosząc jej atrakcyjność dla czytelników i użytkowników. Z Good Books nauczysz się pracować online oraz organizować wydarzenia i animować czytelnictwo w internecie.

  Ikona szkolenia KFS

  Nowe technologie dla bibliotek

  Nowe technologie i innowacje w bibliotece to dziś konieczność. Nowoczesna biblioteka nie może współcześnie działać nie tylko bez wykorzystywania internetu, ale również technologii takich jak e-booki, druk 3D i VR (wirtualna rzeczywistość). Dlatego przygotowaliśmy cykl szkoleń poświęcony obsłudze i możliwościom wykorzystania różnego rodzaju urządzeń do pracy z czytelnikami.

  Ikona szkolenia KFS

  Innowacyjne narzędzia

  Chmura Google, Facebook, Instagram i inne media społecznościowe, programy do edycji grafiki, zdjęć i filmów czy platformy do wysyłki newsletterów to tylko niektóre z narzędzi, jakimi musi posługiwać się bibliotekarz. Warto już dziś nauczyć się także wykorzystania systemów sztucznej inteligencji, która podbija szturmem cyfrowy świat. Podczas szkoleń poznasz i przetestujesz w praktyce najpopularniejsze narzędzia online ułatwiające pracę, a także zupełnie nowe narzędzia, jak np. ChatGPT.

   

  KFS dla bibliotek krok po kroku - infografika


  Skontaktuj się z nami!

   

  Anna WacławskaAnna Wacławska
  +48 730 935 222

  Aleksandra Batruch
  +48 537 449 555

  Omówimy Twoje potrzeby szkoleniowe, zaproponujemy najlepsze tematy szkoleń i pomożemy Ci napisać wniosek! Zadzwoń, napisz na szkolenia@goodbooks.pl lub wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!

   Chcesz poznać wszystkie tematy szkoleń w ofercie Good Books? Zerknij na PEŁNĄ ofertę szkoleń dla bibliotekarzy dostępnych w 2021 r. 

   [BANER] Sprawdź 250 tematów szkoleń od Good Books