Home Szkolenia i webinaria dla bibliotekarzy 2023

Szkolenia i webinaria dla bibliotekarzy 2023

Oferta szkoleniowa na 2023 rok została wzbogacona o aktualne tematy. Z pewnością warto wykorzystać ten czas na podniesienie swoich kwalifikacji i wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań do swojej biblioteki! W związku z tym prezentujemy Ci ponad 350 tematów szkoleń dla bibliotekarzy, które realizuje zespół blisko 40 trenerów – specjalistów i praktyków z całej Polski, stacjonarnie lub w formie webinariów online. Szkolenia podzieliliśmy na kategorie, które pomogą Ci w znalezieniu odpowiedniego zagadnienia.

 • Oferta biblioteczna dla rodziców i dzieci to najlepsza inwestycja na przyszłość. To ważne, aby rodzice i bibliotekarze rozumieli potrzeby rozwojowe dziecka i wiedzieli, jak wychować małego czytelnika.

 • Pokolenie Alfa i pokolenie Z to najbardziej wymagające grupy użytkowników i czytelników. Stosunkowo rzadko zaglądają do biblioteki i potrzebują specjalnie przygotowanej oferty.

 • Nowe technologie i innowacje w bibliotece to dziś konieczność. Dowiedz się jak działa Chmura Google, Facebook, Instagram, Canva, e-booki, druk 3 D, VR (wirtualna rzeczywistość), newslettery etc.

 • Nasi eksperci wprowadzają bibliotekarzy w świat osób ze szczególnymi potrzebami. Poznają oni obowiązujące prawo, zasady WCAG 2.1 i pomysły na działania dla osób z niepełnosprawnościami w bibliotece.

 • Biblioteka ma ważną rolę w ochronie dziedzictwa lokalnego. Jak pracować ze społecznością nad tworzeniem izb pamięci, archiwów życia miejscowości oraz prowadzić działania edukacyjne dla młodzieży?

 • Pisanie wniosków o dotacje zajmuje sporą część pracy bibliotekarzy. Na szkoleniach dowiesz się, gdzie pozyskiwać dotacje, jak tworzyć dobre wnioski, jak je realizować i przeprowadzić ich ewaluację.

 • Dzięki naszym szkoleniom zaplanujesz strategię marketingową swojej instytucji, rozwiniesz jej media społecznościowe i poznasz nowe kanały komunikacji z potencjalnymi odbiorcami.

 • Szkolenia w zakresie budowania współpracy z trudnym klientem, komunikacji, rozwijania kompetencji społecznych i emocjonalnych, przeciwdziałania mowie nienawiści oraz zwalczania cyberprzemocy.

 • Propozycje gotowych spotkań i działań animacyjnych, które możesz zrealizować w Twojej bibliotece: dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Tematyka? Jaka tylko chcesz!

 • Seniorzy to duża grupa odbiorców biblioteki. Przychodzą poczytać czasopisma, wypożyczyć książki, ale także aby spotkać się, spędzić aktywnie czas. Warto stworzyć ofertę odpowiadającą ich potrzebom.

 • Prowadzenie regularnej diagnozy potrzeb czytelników (analizowanie danych i wyciąganie wniosków na ich podstawie) daje lepsze możliwości dopasowania oferty bibliotecznej do potrzeb jej użytkowników.

 • Szkolenia z zarządzania w bibliotece uwzględniają takie tematy jak: organizacja instytucji, zarządzanie zespołem, tematy dla dyrektorów i kierowników. Oferujemy także szkolenia z kompetencji miękkich.

Pobierz pełną listę szkoleń w wygodnym do wydrukowania i przeglądania pliku PDF!

 

Jeśli brakuje Ci jakiegoś tematu, napisz do nas, chętnie go przygotujemy: szkolenia@goodbooks.pl
Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń!

Anna Jakubowska

+48 730 935 222

Aleksandra Batruch

+48 537 449 555