Home O nas Dorota Jarosz-Franczak
Dorota Jarosz-Franczak

Dorota Jarosz-Franczak

Artysta plastyk, edukator. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie oraz studia magisterskie w Instytucie Sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Zawodowo zajmuje się edukacją artystyczną oraz własną twórczością rysunkową i fotograficzną. 

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i z dorosłymi. Od ponad piętnastu lat współpracuje z Gminną Biblioteką Publiczną w Wiązowie, w której prowadzi pracownię plastyczną, organizując między innymi autorskie warsztaty plastyczne, rysunkowe i plecionkarskie. W zakresie prowadzenia warsztatów współpracuje także z Uniwersytetami Trzeciego Wieku i innymi instytucjami kultury.

Tematyka preferowanych przez nią szkoleń związana jest z twórczym wykorzystaniem papieru w różnych technikach tworzenia obrazkowych książek interakcyjnych, takich jak np. książka tunelowa (tunel book) oraz książka rozkładanka (pop-up book), rozwijających inwencję twórczą  oraz zaspokajających potrzebę zabawy wśród dzieci i dorosłych.

Zainteresowania związane z ekologicznym sposobem myślenia i działania realizuje poprzez warsztaty upcyklingu, wykorzystując papier makulaturowy w postaci tzw. papierowej wikliny.

Zobacz moje najnowsze publikacje