Home O nas Wojciech Kloc
Wojciech Kloc

Wojciech Kloc

Magister pedagogiki specjalnej: resocjalizacja. Podyplomowe: Diagnoza i terapia psycho-pedagogiczna. Nabył uprawnienia i kompetencje z zakresu zarządzania placówkami oświatowymi. Od kilkudziesięciu lat pracuje z dziećmi, młodzieżą jako specjalista szkolny, wychowawca-socjoterapeuta. W pracy jest człowiekiem do zadań specjalnych – praca z uczniem, z niepowodzeniami szkolnymi, społecznymi.

Prowadzi niekonwencjonalne oddziaływania terapeutyczne. Rozwija u swoich podopiecznych zainteresowania z elektroakustyki, projektowania i drukowania 3D, budowania modeli/dioram z klocków COBI/LEGO, prac ślusarsko-stolarskich, projektowania gier.  Inspiruje młodzież do działania – tworzył Kluby Liderów Młodzieżowych, jako trener i opiekun. W harcerstwie jako instruktor rozwinął swoje kompetencje przy organizacji dużych eventów-wydarzeń–zlotów/festiwali/gier miejskich, terenowych od zasięgu lokalnego do ogólnopolskiego.

Projektuje scenariusze gier, warsztaty z ich tworzenia w aplikacjach na urządzenia mobilne, jak również tradycyjne interaktywne gry miejskie, terenowe. Testuje gry. Specjalizuje się w tematyce historycznej, sensacyjnej. Współrealizował projekt GoodBooks – Klub Ojca w Bibliotece. Jako jachtowy sternik morski, instruktor, pedagog stawia na pracę zespołową, w której każdy uczestnik ma zadanie do zrealizowania i każde jest ważne. Wyzwala ukryte potencjały u uczestników swoich zajęć. Propaguje ochronę zabytków fortyfikacyjnych i ich współczesne wykorzystania na rzecz społeczności lokalnych. Doskonali swoje umiejętności w AI.

Zobacz moje najnowsze publikacje