Home Projekty Akademia Dobrego Księgarza

Akademia Dobrego Księgarza

2017

We współpracy z:

Akademia Dobrego Księgarza to projekt, w trakcie którego dowiedzieliśmy się, jak dziś prowadzić księgarnię studyjną, żeby utrzymała się na rynku książki. Skupiliśmy się na nowych formach marketingu i sprzedaży online, a także na pomysłach na działanie małych księgarń, jakie mają nasi sąsiedzi z Czech, Węgier i Słowacji.

Nasi goście opowiedzieli, dlaczego zdecydowali się na prowadzenie tego niełatwego biznesu, co musieli zmienić, żeby wytrzymać konkurencję z Internetem i dużymi sklepami sieciowymi, a także próbowali określić kompetencje niezbędne współczesnemu księgarzowi.

Oprócz wykładów i dyskusji uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w praktycznych warsztatach dotyczących realizacji działań kulturalnych w księgarni (finansowanie, marketing, audience development), dowiedzieli się na czym polega łączenie modeli sprzedażowych offline i online oraz poznali innowacyjne metody pracy z klientem księgarni.

Na zakończenie wybieraliśmy się także na wspólny spacer po wybranych wrocławskich autorskich księgarniach i porozmawiamy z ich właścicielami.

Projekt  został realizowany w ramach zadania “Nowoczesne modele biznesowe oraz dobre praktyki w marketingu księgarń w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.