Home news Rusza Akademia Dobrego Księgarza we Wrocławiu

Rusza Akademia Dobrego Księgarza we Wrocławiu

Już dziś o g. 10.00 w Infopunkcie Barbara, (ul Świdnicka 8B), startuje pierwsza edycja Akademii Dobrego Księgarza, którą organizujemy wspólnie z fundacją Kukatko.

Akademii Dobrego Księgarza spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak prowadzić niezależną księgarnię, żeby przetrwała na wolnym rynku. Pomagać nam w tym będą zaproszeni księgarze z krajów grupy Wyszehradzkiej; pomimo że Polskę, Węgry, Czechy i Słowację łączy historia oraz podobne warunki ekonomiczne, kraje te mają różne doświadczenia z promocją czytelnictwa oraz funkcjonowaniem księgarń. Zagraniczni goście opowiedzą, dlaczego zdecydowali się na prowadzenie tego niełatwego biznesu, co musieli zmienić, żeby wytrzymać konkurencję z Internetem i dużymi sklepami sieciowymi, a także spróbują określić kompetencje niezbędne współczesnemu księgarzowi.

Wykłady i warsztaty

Celem wykładów będzie prezentacja nowych modeli funkcjonowania księgarni, wskazywanie sposobów łączenia świata wirtualnego z przestrzenią małych księgarni oraz omówienie metod animowania czytelnika i lokalnej społeczności.

Oprócz wykładów i dyskusji uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w praktycznych warsztatach dotyczących realizacji działań kulturalnych w księgarni (finansowanie, marketing, audience development), dowiedzą się na czym polega łączenie modeli sprzedażowych offline i online oraz poznają innowacyjne metody pracy z klientem księgarni.

Na zakończenie wybierzemy się także na wspólny spacer po wybranych wrocławskich autorskich księgarniach i porozmawiamy z ich właścicielami.

program: kukatko.pl/#program

goście: kukatko.pl/#goscie

Mile widziani będą…

− księgarze (zarówno właściciele jak i pracownicy placówki) z księgarni studyjnych, ale także z placówek działających przy instytucjach kultury;
− pracownicy dużych sieci księgarskich, których interesują nowe modele sprzedaży książek;
− wydawcy i bibliotekarze;
− wszyscy, którzy działają na rynku książki.

Pierwszy dzień – piątek 8.09 – w g. 10-17.00 poświęcamy na spotkania i dyskusje dotyczące specyfiki prowadzenia biznesu księgarskiego – będziemy mieli okazję posłuchać księgarzy z Czech, Słowacji i Węgier oraz Polski

Drugi dzień – sobotę 9.09 – w g. 9-12.00 poświęcamy na praktyczne warsztaty a po 12.00 będziemy wizytować wrocławskie księgarnie.

Wstęp na wszystkie wydarzenia realizowane w ramach Akademii Dobrego Księgarza jest bezpłatny.

Projekt realizowany jest w ramach zadania „Nowoczesne modele biznesowe oraz dobre praktyki w marketingu księgarń w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.”

Zobacz także