Home Szkolenia dla bibliotek powiatowych

Szkolenia dla bibliotek powiatowych

Chcesz jeszcze w tym roku przeszkolić biblioteki w swoim powiecie? Inwestycja w rozwój kadr to zawsze dobry wybór. W szkoleniach Good Books mogą wziąć udział bibliotekarze ze wszystkich rodzajów bibliotek, dlatego warto nawiązać współpracę z sąsiednimi instytucjami i szkolić się razem! 

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ofertę wybranych szkoleń, które mogą być najbardziej przydatne dla bibliotek powiatowych i gminnych. Dotyczą działań lokalnych, ale także narzędzi cyfrowych, które mogą wesprzeć promocję i ułatwić pozyskiwanie nowych odbiorców ze swojej miejscowości i nie tylko!

Coś dla dyrektorów bibliotek

Menadżerowie kultury mierzą się z wieloma wyzwaniami. Żyjemy w czasach ciągłych zmian. Zmienia się prawo, sposoby zarządzania, oczekiwania pracowników i preferencje odbiorców. Warto być na bieżąco z najnowszymi informacjami i trendami! Jeśli chcesz przeszkolić dyrektorów bibliotek gminnych z powiatu sprawdź ofertę szkoleń dla managerów bibliotek.

 

W ramach działań dla bibliotek powiatowych lub pełniących funkcje powiatowych proponujemy organizację następujących szkoleń:

ikona 1
Edukacja regionalna w bibliotece – jak zainteresować młode pokolenia lokalną historią

Biblioteki gromadzą regionalia: materiały o miejscowości, dorobek twórców pochodzących z danego regionu. Bardzo często jest to jedno z ich zdań statutowych. Na tym jednak ta działalność nie powinna się kończyć. Kurs da uczestnikom narzędzia i wiedzę, pozwalające realizować projekty i zajęcia z edukacji regionalnej dla dzieci i młodzieży, z wykorzystaniem nowych technologii oraz gier planszowych.

ikona 2
Dostępność w bibliotece – ABC bibliotekarza i instytucji kultury

Szkolenie służy wprowadzeniu bibliotekarzy w świat wymogów odnośnie dostępności. Omówimy na nim obowiązkowe standardy dostępności, zasady panujące w tym zakresie oraz dobre praktyki z instytucji kultury. Dostępność cyfrowa, architektoniczna, transportowa, szkoleniowa, edukacyjna czy też standardy dostępności w działaniach informacyjno-promocyjnych to kwestie, o których opowiemy i pomożemy bibliotece odnaleźć się w gąszczu przepisów oraz obowiązków jakie na nią nakładają.

ikona 3
Nowe technologie w animacji czytelnictwa. Aplikacje, narzędzia, multimedia, gamifikacja

Szkolenie pozwoli na poznanie nowych metod, ale także przybliży narzędzia i aplikacje, które można z powodzeniem wykorzystać w codziennej pracy. Czy to do obróbki audio i wideo, tworzenia podcastu, czy do zaprojektowania plakatu, ulotki informacyjnej, zaproszenia na wydarzenie. Szkolenie w funkcjonalny sposób przybliży znaczenie terminów: gamifikacja, marketing i innowacje w bibliotece.

Interesują Cię inne tematy?

 

Chcesz zorganizować  dla swojej biblioteki szkolenie stacjonarnie, online lub w formie hybrydowej? Jeśli tak, zadzwoń, napisz na szkolenia@goodbooks.pl lub wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!

 

Anna KrzykowskaAnna Krzykowska
+48 730 215 888

Anna Jakubowska
+48 730 935 222

Aleksandra Batruch
+48 537 449 555