Home Szkolenia dla bibliotek powiatowych
by Gabriela

Szkolenie dla bibliotekarzy Ukraińcy w biblioteceSzkolenia dla bibliotek powiatowych

Chcesz jeszcze w tym roku przeszkolić biblioteki w swoim powiecie? Inwestycja w rozwój kadr to zawsze dobry wybór. W szkoleniach Good Books mogą wziąć udział bibliotekarze ze wszystkich rodzajów bibliotek, dlatego warto nawiązać współpracę z sąsiednimi instytucjami i szkolić się razem! 

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ofertę wybranych szkoleń, które mogą być najbardziej przydatne dla bibliotek powiatowych i gminnych w obecnym czasie. Dotyczą one przede wszystkim nowych mediów i technologii oraz zapewnienia hybrydowości działań bibliotecznych, zwłaszcza że ta forma pracy zapewne zostanie z nami już na dłużej. Każdy bibliotekarz powinien w razie konieczności i ewentualnych lockdownów być w stanie szybko przejść do organizacji działań online lub poza budynkiem biblioteki.

Coś dla dyrektorów bibliotek

Menadżerowie kultury muszą także zmierzyć się z nowymi formami zarządzania. Stoi przed nimi również wyzwanie przeprowadzenia nowej diagnozy społecznej. Bowiem zwyczaje i potrzeby konsumentów zdążyły się bardzo zmienić przez okres ostatniego roku. Jeśli chcesz przeszkolić dyrektorów bibliotek gminnych z powiatu sprawdź ofertę szkoleń dla managerów bibliotek.

W ramach działań dla bibliotek powiatowych lub pełniących funkcje powiatowych proponujemy zorganizować następujące szkolenia:

punkt 1

diagnoza społeczna i segmentacja odbiorców

Dowiesz się, jak wykorzystać okresowe sprawozdania, K-03 i dane analityczne z Internetu do określenia zachowań i potrzeb swoich odbiorców. Nauczysz się tworzyć poprawne formularze, ankiety, zbierać bazy danych i przechowywać je w bezpieczny i usystematyzowany sposób. Diagnoza przyda się przy pisaniu wniosków m. in. do programów MKDNiS, programu BLISKO oraz budowaniu projektów i tworzenia oferty bibliotecznej dopasowanej do potrzeb mieszkańców.

punkt 2

pisanie wniosków i zarządzanie projektami

Jesień zbliża się wielkimi krokami! Już niedługo wszyscy będziemy składali wnioski o dofinansowanie do programów finansowanych ze środków MKDNiS. Naucz się pisać wnioski od specjalistów i wieloletnich praktyków! Dowiedz się, jak napisać poprawnie skrócony opis, plan, harmonogram i kosztorys. Przede wszystkim dowiedz się, jak popatrzeć na projekt z perspektywy menadżera, który powinien mieć pod kontrolą każdy aspekt projektu.

punkt 3

nowe technologie / biblioteka hybrydowa

Zobacz, jak Twoja biblioteka może wdrożyć hybrydową ofertę dla swoich odbiorców i połączyć wydarzenia online z codziennymi obowiązkami. Naucz się obsługi nowych narzędzi do komunikacji online, programów do tworzenia grafik i do wspólnej pracy w „chmurze”. Poznaj sposoby działań hybrydowych, które pozwolą Ci działać mimo pandemii. 

Jeśli interesują Cię inne tematy, zerknij na PEŁNĄ ofertę szkoleń dla bibliotekarzy dostępnych w 2021 r. 

 

Joanna Czuszel
+48 530 752 569

Aleksandra Batruch
+48 537 449 555

Chcesz zorganizować  dla swojej biblioteki szkolenie stacjonarnie, online lub w formie hybrydowej? Jeśli tak, zadzwoń, napisz na szkolenia@goodbooks.pl lub wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!

      [mc4wp_form id=”896″]