Home szkolenianowe technologie Innowacje technologiczne i trendy w bibliotekarstwie

Innowacje technologiczne i trendy w bibliotekarstwie

O tym jakie tajniki innowacji w technologii można wpleść wśród regałów z książkami przekonała się grupa edukatorów kultury w Choszcznie, która brała udział w spotkaniu „Innowacje technologiczne i trendy w bibliotekarstwie”. Nowa era cyfrowa cały czas przechodzi różnorodne transformacje, a uczestnicy szkolenia stali się specjalistami technologii. Niczym detektywi zagłębiali się w tematy funkcjonowania sztucznej inteligencji i odkrywali niesamowite możliwości, jakie kryją się za tą dziedziną!

Sztuczna inteligencja w bibliotekarstwie

Sztuczna inteligencja to nie tylko dziedzina nauki – to również rzeczywistość, która rewolucjonizuje bibliotekarstwo. AI daje bibliotekom szerokie możliwości. Dzięki specjalnym narzędziom mogą one oferować bardziej spersonalizowane usługi, pomagając użytkownikom w znalezieniu dokładnie tego, czego potrzebują. Za pomocą AI biblioteki mogą analizować ogromne ilości danych, aby zrozumieć preferencje czytelników i dostarczać im treści, które naprawdę ich zainteresują.

Chat GPT w bibliotece

Chat GPT może być kluczowym elementem w budowaniu interakcji między biblioteką, a jej użytkownikami. Wnosi wiele emocji, o czym przekonali się na własnej skórze uczestnicy spotkania. To ciekawe narzędzie może odpowiadać na pytania w czasie rzeczywistym, pomagać w znalezieniu informacji, a nawet dostarczać rekomendacje na podstawie wcześniejszych zapytań czy preferencji czytelników. Jego funkcje nie tylko usprawniają obsługę użytkowników, ale także pomagają tworzyć przyjazne i dostępne środowisko w bibliotece.

Aplikacje AI w bibliotekarstwie

Aplikacje oparte na sztucznej inteligencji są coraz bardziej popularne w bibliotekarstwie. Mogą pomóc w katalogowaniu i klasyfikowaniu zbiorów, a ponadto w tworzeniu wirtualnych przewodników, gier i zabaw.

Innowacje technologiczne i trendy w bibliotekarstwie to interesujące tematy, jak również szansa na stworzenie bardziej dostępnych bibliotek. Dodatkowo, innowacje to łamanie stereotypów wciąż utrzymujących się wśród odbiorców biblioteki. Zachęcam Cię do eksploracji tych możliwości, aby Twoja biblioteka mogła sprostać wyzwaniom nowej ery cyfrowej. Przyszłość bibliotekarstwa jest naprawdę obiecująca, a innowacje technologiczne stanowią klucz do jej sukcesu i są świetnym rozwiązaniem na przyciągnięcie nowych grup odbiorców.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń ze sztucznej inteligencji w bibliotece!

Chciałbyś zorganizować szkolenie w swojej instytucji? Skontaktuj się z nami!

    Skontaktuj się z nami! Zadzwoń: Kasia: 730 215 888, Ania: 730 935 222, Asia: 530 752 569, napisz na szkolenia@goodbooks.pl lub wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!

     

    Zobacz także