Home gamifikacja Czy Kopernik lubi PokemonGO…?

Czy Kopernik lubi PokemonGO…?

…to pytanie nurtowało nas podczas podróży malowniczą trasą z Olsztyna do Torunia. Mimo wichury, zerwanej trakcji i wielu innych przygód udało się nam szczęśliwie dotrzeć do grodu nad Wisłą.

Dziś jesteśmy ponownie w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie w Książnicy Kopernikańskiej pomagamy bibliotekarzom wejść w świat nieliniowej narracji, uatrakcyjniania nudnych lektur szkolnych oraz obsługi własnych smartfonów. Bibliotekarze przybyli bardzo zmotywowali i włożyli wiele wysiłku w pracę nad fabułami. Tym razem mieliśmy okazję gościć Piotra Milewskiego z Sirius Games Studio, który jednocześnie jest wykładowcą na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Piotr jest mistrzem w przekładaniu fabuły liniowej klasycznych powieści na narrację nieliniową, tak pożądaną przez młodych ludzi.

Jego wykłady i ćwiczenia bardzo pomagają uporać się z kreatywnością, która w przypadku gamifikowania książek ma niebagatelne znaczenie. Wszak technologia to tylko dodatek do dobrego pomysłu od którego musimy zawsze wyjść.

W kuluarach bibliotekarze mówili, że od teraz ich spojrzenie na fabułę książek i tajniki pisania będzie zupełnie inne i już nie dadzą się tak łatwo zaskakiwać autorom stosującym szablony budowania powieści.

My zaś kończymy wizytę na północy i wyruszamy na południe aby jutro spotkać się z bibliotekarzami z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

Program powstał i jest finansowany w ramach programu stypendialnego finansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w zakresie zarządzania kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury.  W ramach programu odbędzie się łącznie 18 warsztatów, po jednym w każdym mieście wojewódzkim.

Kolejne spotkania i warsztaty przed nami, zapraszamy!

Zobacz także