Home gamifikacja Czytamy i gramy w Opolu

Czytamy i gramy w Opolu

Z gamifikacją w sercu przemierzamy Polskę. Wczoraj zajadaliśmy się piernikami w Książnicy Kopernikańskiej a dziś zawitaliśmy do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. To własnie w Opolu w ubiegłym roku podczas 11 Forum Młodych Bibliotekarzy zaprezentowaliśmy bibliotekarzom ideę gamifkacji! Tym milej wspominamy stolicę polskiej piosenki.

Opolszczyzna w czerwcu jest pięknie zielona, ale także upalna. Grube mury biblioteki pomagały zapanować nad upałem, więc grę, którą przygotowywali bibliotekarze postanowiliśmy osadzić wzdłuż malowniczych kanałów Młynówki. Zresztą właśnie z Młynówką związanych było kilka zadań w grze, bo bibliotekarze uwolniwszy kreatywność, wzięli na warsztat lokalne historie spisane w wielu książkach.

Kończy się czerwiec, idą wakacje, więc wydawać by się mogło że powinniśmy sobie zrobić przerwę… Nic bardziej mylnego – już w lipcu odwiedzimy kolejne miasta na gamifikacyjnym szlaku – tym razem zapraszamy na warsztaty do Łodzi, Warszawy (do biblioteki na Woli)  i Lublina. Więcej informacji w harmonogramie i na stronach bibliotek.

Udanych wakacji!

Program powstał i jest finansowany w ramach programu stypendialnego finansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w zakresie zarządzania kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury.  W ramach programu odbędzie się łącznie 18 warsztatów, po jednym w każdym mieście wojewódzkim.

Kolejne spotkania i warsztaty przed nami, zapraszamy!

Zobacz także