Home gamifikacja Gra wielkoformatowa w Twojej instytucji!

Gra wielkoformatowa w Twojej instytucji!

Cały czas szukasz sposobów na to, jak przyciągnąć młodzież do biblioteki? Jest coś, co większość nastolatków uwielbia. Badanie IQS Game Story 2 przeprowadzone w Polsce pokazało, że 87% nastolatków w wieku 12-18 lat gra w gry minimum raz w tygodniu. Różne gry: komputerowe, mobilne, na PS, planszowe. Ale jest jeszcze jeden rodzaj, który ma szansę przyciągnąć ich właśnie do biblioteki. To wielkoformatowa gra planszowa – zachwyca n rozmiarem planszy i spersonalizowaną fabułą. Twoi odbiorcy mogą wziąć udział w jej powstawaniu, sami wymyślić miejsce akcji i fabułę! Ale po kolei.

Grywalizacja, gamifikacja i Good Games

W Good Books promujemy wykorzystywanie nowych technologii w instytucjach kultury jako sposób na pozyskanie młodych odbiorców. Na początku przychodzą zobaczyć okulary VR lub drukarkę 3D, ale może później wyjdą z książką w wersji papierowej lub elektronicznej? A może do książki zachęci ich mobilna gra terenowa w aplikacji ActionTrack? Smartfon i aplikacje mogą służyć do nauki, szczególnie jeśli wiąże się ona z dobrą zabawą albo elementem rozgrywki, czyli np. zdobywaniem punktów. Gry mobilne wymagają od uczestników wiedzy i zaangażowania. Ponadto odbiorcy Twojej instytucji mogą stworzyć własną grę gamifikując jakąś książkę albo lokalną historię. To wszystko sprawia, że naprawdę łatwo jest im zapamiętać różne elementy fabuły.

Gra wielkoformatowa w instytucji kultury

Jeśli chcesz stworzyć grę, w którą będą mogli zagrać wszyscy, taką, która zostanie w Twojej instytucji na długie, długie lata, mamy dla Ciebie jeszcze jedną propozycję – grę wielkoformatową. To zabawa, którą możesz wykorzystać podczas festiwali, imprez kulturalnych i lekcji bibliotecznych. Możesz ją wypożyczać szkołom, innym instytucjom, albo prywatnym użytkownikom.

Zobacz, jak wygląda rozgrywka gry wielkoformatowej!

Gra wielkoformatowa – co to jest?

Wielkoformatowa gra planszowa różni się od tradycyjnej rozmiarem i zaangażowaniem uczestników: gracze nie siedzą przy stole, a pozostają w ruchu, przekładając sporej wielkości elementy zgodnie z ustaloną mechaniką.

Wielkość i ilość elementów wynika z pomysłu na grę i mechaniki, te są wypadkową warsztatów, koncepcji i możliwości technicznych. Standardowo w skład gry wielkoformatowej wchodzą:

  • plansza do gry o długości nawet do 3m!
  • duża personalizowana kostka do gry,
  • karty, żetony,
  • dodatki do gry, np. elementy drukowane na papierze albo wykonane z innego tworzywa,
  • instrukcja do gry,
  • praktyczne etui umożliwiające przenoszenie gry.

Zobacz więcej zdjęć ➜

Jak stworzyć własną grę wielkoformatową?

Koncepcja gry wielkoformatowej powstaje w czasie warsztatów z grupą młodzieży w ramach Twojego projektu edukacyjno-animacyjnego. Najpierw znajdź dotację, która umożliwia realizację takiego działania. Możesz wysłać do nas zapytanie o ofertę, wycenę oraz podpowiedź, jak wpisać Twój pomysł do wniosku! Bo już na tym etapie musisz mieć jakiś pomysł. Ile osób ma wziąć udział w tworzeniu gry? W jakim będą wieku? Na czym będzie opierać się fabuła gry?

Warsztaty potrwają ok. 2 dni. Dopracujemy ich efekt i zlecimy projekt do druku. A później przyjedziemy do Ciebie, aby pomóc Ci z organizacją premierowej rozgrywki!

Przeczytaj, jak wyglądały warsztaty gry wielkoformatowej w Połańcu ➜

Przeczytaj, jak wyglądały warsztaty gry wielkoformatowej w Kędzierzynie-Koźlu ➜

Chcesz dowiedzieć się więcej?

    Skontaktuj się z nami! Zadzwoń do Natalii: 720 885 333, napisz na info@goodgames.pl lub wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!

    Zobacz także