Home gamifikacja Szkolenia z obsługi ActionTrack na Ukrainie

Szkolenia z obsługi ActionTrack na Ukrainie

Tworzenie gier w aplikacji ActionTrack to świetna zabawa, a my lubimy się dzielić tą przyjemnością, dlatego chętnie prowadzimy szkolenia z tej tematyki. Niektóre z nich stanowią jednak dla nas wyzwanie z przyczyn technicznych, takich jak odległość i… język.

ActionTrack na Ukrainie

Szkolenie w Łucku, w Ukrainie odbyło się online. Na szczęście widzieliśmy wszystkich uczestników, ich reakcje i miny, słyszeliśmy ich pytania, a to zawsze ułatwia kontakt. Bardzo dziękujemy pani Mirze, która tłumaczyła spotkanie z polskiego na ukraiński i z ukraińskiego na polski. :) A było co tłumaczyć!

Zaczęliśmy oczywiście od części technicznej. Od wyznaczania obszaru gry, miejsc startu i mety, od stawiania checkpointów, określania ich parametrów, ustalania połączeń między nimi. Ale też ustawiania tła, okładki gry, własnej mapy na obszarze gry, zindywidualizowanych grafik feedbacków. Rozmawialiśmy o tym, jak przenosić szablony i pracować na jednym szablonie w kilka osób. Porozmawialiśmy także o grach, które już powstały. O tym, jak mogą być skonstruowane gry mobilne, do kogo skierowane, jak zorganizować premierową rozgrywkę i o czym warto pamiętać.

Gra w Łucku

Gra w Łucku będzie dotyczyła bezpieczeństwa. Tego, jak zachowywać się na drodze, na co zwracać uwagę. Dlatego szybko przeszliśmy do tworzenia mikro-szablonów z kilkoma zadaniami na temat bezpieczeństwa. Było rozpoznawanie znaków, alfabet Morse’a, pytania otwarte, zamknięte, matematyczne i wymagające robienia zdjęć. Całe szczęście, że w ActionTracku można pracować jednocześnie, dlatego na bieżąco można było podglądać pracę i odpowiadać uczestnikom szkolenia, co można poprawić i na co jeszcze warto zwrócić uwagę.

W drugiej części zajęć z kilku szablonów stworzyliśmy jeden wspólny, a następnie włączyliśmy grę online. W ten sposób nie tylko można pokazać, jak włącza się grę, gdzie zobaczyć wyniki graczy, udzielane przez nich odpowiedzi, dane statystyczne, ale także zobaczyć, jak gotowe zadania wyglądają w aplikacji, z perspektywy graczy.

Dziękujemy uczestnikom za aktywność, mnóstwo pytań, świetne, kreatywne zadania, wspólną zabawę i zdobywanie wiedzy. Trzymamy kciuki za grę i oczywiście liczymy na zaproszenie na premierę – w lepszym czasie. :)


Projekt „Grywalizacja: nauka przez zabawę” (oryg. Гейміфікація: вчимось граючи) Wołyńskiej Biblioteki Wojewódzkiej dla Młodzieży został dofinansowany ze środków programu „House of Europe” Unii Europejskiej. Szkolenia online, prowadzone przez trenerów Good Books: Marcina Skrabkę, Bożenę Korol i Alinę Łysak, odbyły się na przełomie września i października 2020. Zaś pierwsze gry działy się już w listopadzie! Zobaczcie fotorelację i film stworzony przez Organizatorów!
Zdjęcia pochodzą ze strony: https://www.facebook.com/projectGamification

Szkolenie ActionTrack na UkrainieSzkolenie ActionTrack na UkrainieSzkolenie ActionTrack na UkrainieSzkolenie ActionTrack na UkrainieSzkolenie ActionTrack na UkrainieSzkolenie ActionTrack na UkrainieSzkolenie ActionTrack na UkrainieSzkolenie ActionTrack na UkrainieSzkolenie ActionTrack na UkrainieSzkolenie ActionTrack na UkrainieSzkolenie ActionTrack na UkrainieSzkolenie ActionTrack na Ukrainie

 

Zobacz także