Home news Trendy na Facebooku – przewidywania na 2023 rok

Trendy na Facebooku – przewidywania na 2023 rok

Powoli zbliżamy się do zakończenia 2022 roku. Podsumowując to, co wydarzyło się w ostatnich miesiącach na Facebooku możemy przewidywać, jak będzie wyglądać dalszy rozwój mediów społecznościowych. Istnieją bowiem pewne utrzymujące się trendy. Wkraczając w 2023 rok na pewno warto przypomnieć, co już teraz jest koniecznością dla każdej marki, każdej organizacji, każdej biblioteki!

1. Filmy

Relacje i rolki to absolutny trend numer jeden na Facebooku! Nie bez powodu młodzi ludzie raczej nie używają już Facebooka. Wolą Tik Toka! Krótkie formy wideo dużo lepiej wpisały się w potrzeby nastoletnich odbiorców. Ma być ruch, ma być śmiesznie, krótko i na temat. Facebook próbuje więc nadgonić konkurencję i od jakiegoś czasu dużo bardziej promuje treści filmowe. Relacje od początku znajdowały się na górze tablicy, zaś rolki coraz częściej wyświetlają się pomiędzy tekstowymi postami. Warto przetestować na swoim fanpage jak to działa! Zasięgi Twoich filmów mogą Cię zaskoczyć!

2. Filtry, efekty, animacje

Skoro filmy – to także efekty. Możesz bez wyrzutów nagrywać nieprofesjonalne wideo swoim smartfonem. Odbiorcy są przyzwyczajeni do materiałów nagrywanych „z ręki”. Ale są także przyzwyczajeni do dodatkowych efektów i filtrów, oferowanych zarówno przez Facebooka (w Relacjach) jak i Instagrama (Stories). Możesz również pobawić się Canvą, albo jakimkolwiek edytorem wideo, aby Twój film stał się niepowtarzalny i zatrzymał uwagę widza.

3. Wersja mobilna

Więcej niż połowa odbiorców ogląda treści na Facebooku używając TYLKO telefonu komórkowego, nie komputera. Nie trzeba więc tłumaczyć, jak ważne jest publikowanie treści dostosowanych do ekranów smartfonów! Nic dodać, nic ująć.

4. Ludzie lubią oglądać ludzi

Nic tak nie przyciąga naszego wzroku, jak wzrok drugiego człowieka. Albo jego twarz lub cała postać. Oglądanie pięknych okładek książek kręci tych, którzy uwielbiają czytać. Ale jak przyciągnąć tych, którzy dotychczas nie chodzili do biblioteki? Trzeba ich czymś zainteresować. Warto robić zdjęcia i nagrywać filmy nastawione na kontakt z odbiorcą.

5. RTM

Świat zmienia się bardzo szybko. Codziennie coś się wydarza, pojawiają się tematy, którymi wszyscy się interesują! Chcą o nich czytać, dowiedzieć się więcej.  Dodatkowo lubimy czytać o tym, co już trochę znamy. Dlatego dobrze jest odwoływać się do aktualnych wydarzeń w swoich postach na Facebooku. Pokaż swoim odbiorcom, że funkcjonujesz w ich przestrzeni, jesteś „na czasie” i wiesz, co jest teraz trendy!

Chcesz dowiedzieć się więcej o promocji swoich działań na Facebooku? Zobacz bezpłatne webinarium:

Przeprowadź szkolenie z Facebooka w swojej instytucji!

    Skontaktuj się z nami! Zadzwoń: Ania Krzykowska: +48 730 215 888, Ola: +48 537 449 555, Ania Jakubowska: +48 730 935 222, napisz na szkolenia@goodbooks.pl lub wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!

    Zobacz także