Home news Edukacja regionalna w bibliotece – 5. konferencja MBP w Kędzierzynie-Koźlu

Edukacja regionalna w bibliotece – 5. konferencja MBP w Kędzierzynie-Koźlu

To już 5. edycja konferencji online dla bibliotekarzy i nauczycieli organizowana co roku przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu! Tematyką tegorocznych wykładów będzie „Edukacja regionalna w bibliotece”. Specjaliści ze świata kultury, trenerzy Fundacji Good Culture opowiedzą o tym, jak archiwizować lokalne zbiory w bibliotece, jak zainteresować młode pokolenia lokalną historią i jak wykorzystać do tego gry! Konferencja odbędzie się w dniach 18-19 października 2022. Serdecznie zapraszamy!

Plan konferencji „Edukacja regionalna w bibliotece”

Edukacja regionalna w bibliotece plakat

18.10. (wtorek)

11:30-12:40 – Polska kultura ludowa – tradycje i współczesność (Natalia Kościńska)
12:40-12:50 – przerwa
12:50-14:15 – Edukacja regionalna w bibliotece – jak zainteresować młode pokolenia lokalną historią (Monika Sobczak-Waliś)

19.10. (środa)

11:30-12:40 – Gry terenowe i mobilne questy historyczne w zachowaniu dziedzictwa lokalnego i kultywowaniu pamięci historycznej (Marcin Skrabka)
12:40-12:50 – przerwa
12:50-14:15 – Biblioteka jako instytucja chroniąca dziedzictwo lokalne (Marcin Musiał)

O prelegentach

Podczas tegorocznej konferencji prelegentami będą najlepsi trenerzy Fundacji Good Culture w zakresie kultury ludowej, edukacji regionalnej oraz rozwoju czytelnictwa. Swoje wykłady przedstawią:

  • Marcin Skrabka – założyciel Fundacji Good Culture oraz marek Good Books i Good Games, stypendysta MKiDN w zakresie zarządzania kulturą i wspierania rozwoju kadr kultury. Członek stowarzyszenia EURead (Stiftung Lesen). Całe życie zawodowe związany z książkami, edukacją kulturalną oraz nowymi technologiami.
  • Natalia Kościńska – autorka podcastu “Słowiańskości”, którego ideą jest popularyzacja wiedzy na temat szeroko pojętej słowiańszczyzny – w tym kultury ludowej, historii i popkultury. Zajmuje się realizacją mobilnych gier terenowych i online w Good Games.
  • Marcin Musiał – absolwent historii i historii sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim, doktorant w Zakładzie Historii Śląska w Instytucie Historycznym UWr, pracownik Działu Badawczego Ośrodka „Pamięć i Przyszłość” we Wrocławiu.
  • Monika Sobczak-Waliś – historyk i bibliotekarz w jednym. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, członek kaliskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego. Redaktor naczelna „Rocznika Kaliskiego”.

Weź udział w konferencji!

Udział w konferencji jest bezpłatny.
Obowiązują zapisy.

Interesuje Cię temat edukacja regionalna? Chcesz przeprowadzić szkolenie lub zaplanować cały projekt w swojej bibliotece?

    Skontaktuj się z nami! Zadzwoń: Ania Krzykowska: +48 730 215 888, Ola: +48 537 449 555, Ania Jakubowska: +48 730 935 222, napisz na szkolenia@goodbooks.pl lub wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!

    Zobacz także