Home news NOWOŚĆ! Kurs dla dyrektorów bibliotek od Good Books

NOWOŚĆ! Kurs dla dyrektorów bibliotek od Good Books

Dzisiejszy wpis kierujemy do naszych odbiorców i odbiorczyń, zajmujących stanowiska dyrektorów bibliotek! Wiemy, że przed Wami stoi bardzo wiele niełatwych wyzwań. Kwestie oszczędności w instytucji, pozyskiwania nowych środków, planowanie wydarzeń i oferty bibliotecznej, przygotowywanie dokumentacji. Jak w tym wszystkim znaleźć czas na budowanie zespołu i zarządzanie jego działaniami?

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy kurs z zarządzania pt. „Dyrektor biblioteki – rola managera w efektywnym zarządzaniu i komunikacji z zespołem”. Kurs odbędzie się w wersji stacjonarnej – będzie wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń i pracy warsztatowej w gronie innych dyrektorów. Specjalistki, które poprowadzą kurs – Agnieszka Szczerek i Anna Rutkowska – opowiedzą o tym, jakie sposoby zarządzania sprawdzają się w największych instytucjach kultury i w biznesie. Pojawią się również elementy psychologii, PR-u i personalnego coachingu.

Kurs dla dyrektorów bibliotek „Dyrektor biblioteki – rola managera w efektywnym zarządzaniu i komunikacji z zespołem” – dowiedz się więcej!

Na dwudniowym praktycznym warsztacie dedykowanym menedżerom zarządzającym ludźmi w bibliotekach przyjrzymy się przede wszystkim kwestii komunikacji i jej wpływu na efektywne działanie całego zespołu. Umiejętności komunikacyjne są uniwersalne, niezależnie od tego czy zarządza się jedną czy kilkunastoma osobami. Komunikacja odgrywa kluczową rolę w zarządzaniu zespołem – motywowaniu, zlecaniu zadań i egzekwowaniu ich realizacji. Dbałość o komunikację jest sposobem budowania porozumienia i zaangażowania pracowników w realizację celów placówki. Przez 2 dni będziemy poznawać schematy komunikacyjne, będziemy ćwiczyć udzielanie informacji zwrotnej i trenować komunikację nastawioną na budowanie zespołu. Ponadto przyjrzymy się rolom liderskim, w które wchodzimy każdego dnia zajmując kierownicze stanowiska, omówimy najczęściej popełniane błędy i poruszymy kwestię utrzymywania życiowej równowagi między pracą i życiem prywatnym.

Program dwudniowego szkolenia dla liderów został przygotowany na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród kadry zarządzającej bibliotekami w okresie 05-06.2022 – ankietę wypełniło kilkadziesiąt osób zajmujących kierownicze stanowiska w bibliotekach w całej Polsce.

Kiedy odbędzie się kurs?

24-25 marca 2023 r.

 

Jak długo potrwa?

Kurs potrwa dwa dni, łącznie będzie to 16 godzin pracy warsztatowej.
Szczegółowy plan przesyłamy zainteresowanym osobom.

 

Gdzie odbędzie się kurs?

Spotkamy się we Wrocławiu. Obiecujemy pomoc w znalezieniu najdogodniejszego środka transportu/najszybszej trasy i ewentualnej rezerwacji parkingu.

Ile kosztuje kurs? 

Cena dwudniowego kursu dla dyrektorów to 1199 zł netto + VAT.
Napisz do nas na szkolenia@goodbooks.pl albo wypełnij poniższy formularz, aby zapytać o zniżkę dla Ciebie i dostępność miejsc!

 

Kurs dla dyrektorów poprowadzą

Agnieszka SzczerekAgnieszka Szczerek

Magister psychologii, a także psycholog biznesu. Ukończyła szkolenie coachingowe na poziomie ACC (Associate Certified Coach) zakończone egzaminem certyfikowanym przez ICF (International Coach Federation), a także Szkołę Trenerów Biznesu z certyfikacją International Education Society.

 

Anna RutkowskaAnna Rutkowska

Certyfikowany coach Action Learning WIAL, ukończyła szkołę coachingu House of Skills, przeszła szkolenie licencyjne w zakresie odporności psychicznej uzyskując certyfikat MTQ Product Family. Ponadto ukończyła szkołę Trenerów Biznesu Akademii SET z certyfikacją International Education Society.

 

 

Zapisz się już teraz na kurs dla dyrektorów bibliotek!

    Weź udział w dwudniowym kursie dla dyrektorów bibliotek! Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i zarezerwować dla Ciebie miejsce. Możesz także napisać do nas wiadomość na adres: szkolenia@goodbooks.pl.    Zobacz także