Home gamifikacja Weekend z Good Games: zostań detektywem lub żołnierzem

Weekend z Good Games: zostań detektywem lub żołnierzem

W ten weekend odbędą się aż trzy premiery mobilnych gier terenowych stworzonych w ActionTrack! W Turku, Kozienicach i Wołowie. Poznajcie pomysły tamtejszych bibliotekarzy i czytelników, którzy najpierw brali udział w warsztatach organizowanych przez Good Games.

Słodka afera w Turku

Wszystko zaczęło się od trzydniowych warsztatów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku, podczas których uczestnicy uczyli się czym jest droga bohatera oraz jak zmienić narrację liniową na nieliniową. Następnie przeszli do etapu projektowania gry w przestrzeni miejskiej. Ich inspiracją i podstawą stała się książka „Złodziej widmo” Svena Jönssona.

Slodka afera w TurkuAkcja gry dzieje się w czasie wakacji. W Turku pojawiają się niepokojące nagłówki gazet: “Młodej parze… znikły draże”, “Szkoda loda!”, “Zakusy na miętusy”, “Gdzie żelki Amelki?”. Niby nic, ale jednak mieszkańcy Turka chcieliby wiedzieć dlaczego słodycze znikają. Sprawą postanawia zająć się agent Czajka – czujny obserwator i wspaniały detektyw stojący na czele Feralnego Biura Śledczego.
Wspólnie z panią Krysią, tamtejszą bibliotekarką, już od kilku tygodni stara się rozwikłać zagadkę znikających ciastek i cukierków. Na dodatek towarzyszy temu sprawa spłoszonych zwierząt i nadaktywnych owadów. O co chodzi i jak to wszystko ze sobą połączyć? Bez wątpienia gra jest pełna tajemniczych wydarzeń, mylących tropów i śladów wiodących donikąd.

Gracz wciela się w początkującego detektywa, który wraz z inspektorem Zamętem i Boksi Roksi sprawdza podsunięte przez agenta Czajkę tropy. Następnie zaś sam próbuje rozwiązać kryminalną zagadkę, przechodząc trasę po mieście. W związku z tym musi rozwiązać szereg różnych zadań, które w końcu doprowadzą go do odpowiedzi gdzie znikają słodycze.

Gra „Słodka afera w Turku” ma swoją premierę 9 października o godzinie 17:00. Dodatkowo, wydarzenie to jest połączone ze spotkaniem autorskim z Rafałem Witkiem, tłumaczem książki „Złodziej widmo”.

Oni byli pierwsi

Choć wielu nie wierzy, że kraj, który na ponad 100 lat zniknął z map Europy, kiedykolwiek na nie powróci, to są tacy, którzy nie czekają. Walczą o niepodległość.

Jest rok 1915. Uczestnicy gry trafiają do Punktu Zbornego, gdzie chcą zaciągnąć się do Legionów. Po przejściu wstępnej selekcji zostają przydzieleni do Oddziału Zaopatrzenia. Ich celem w grze będzie rozpoznanie, pomoc miejscowej ludności, wywiad, nawiązanie lokalnych kontaktów zaopatrzeniowych, a nawet werbunek. To oznacza, że będą musieli wykonać serię przydzielonych im zadań i udowodnić swoją sprawność i odwagę.
Po zakończeniu gry, w zależności od efektów, ochotnicy zostaną zaprzysiężeni w stopniach odpowiadających ich wynikowi – liczbie punktów.

Gra będzie miała swoją premierę 10 października o godzinie 14:00 na skwerze miejskim w Kozienicach.
Organizatorem jest Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice.

316 wzorów patriotyzmu

316 wzorow patriotyzmu

Po dłuższej przerwie w projektowaniu gier na aplikacji ActionTrack, Wołów wraca do gry! Stowarzyszenie Bramy Inicjatyw Kulturalnych w Wołowie wraz z Harcerska Organizacją Wychowawczo-Patriotyczną Cichociemni z Brzegu Dolnego zapraszają.

Tematem przewodnim gry jest działalność Cichociemnych – Spadochroniarzy Armii Krajowej i jej znaczenie w historii Polski. Celem jest promowanie wśród lokalnej społeczności postaw patriotycznych, a co za tym idzie kształtowanie świadomego własnej tożsamości obywatela.

Uczestnicy gry „316 wzorów patriotyzmu” wystartują w najbliższą sobotę, 10 października o godz.10:00 z wołowskiego rynku.

Więcej informacji na stronie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wołowie.

Więcej o mobilnych grach terenowych w aplikacji ActionTrack na stronie Good Games!

Zobacz także