Home gamifikacja Weekend z Good Games – gry patriotyczne

Weekend z Good Games – gry patriotyczne

To działo się 100 lat temu, w 1920 roku. Zwycięstwo strony polskiej radykalnie zmieniło losy wojny, pozwoliło zachować niepodległość Rzeczypospolitej i przekreśliło radzieckie plany ofensywy na Europę Zachodnią. Utrwalamy historię, aby nie zapomnieć o jej bohaterach. Tworzymy gry patriotyczne, aby wywołać w młodych pokoleniach tak samo silne uczucie szacunku do Ojczyzny.

Niepodległa na Fali

Niepodległa na FaliGra dla Domu Kultury Stare Babice powstała na podstawie niezwykłej, poruszającej historii. Telegrafiści ze Starych Babic nadawali Biblię, aby zagłuszyć Rosjan. Z powodu ich działań w Starych Babicach powstała później Radiostacja Transatlantycka. Głównym pomysłodawcą projektu jest specjalista ds. historycznych DK Stare Babice, pan Jarosław Chrapek. Ze strony Good Games tworzeniem gry zajął się Wojciech Kloc. Zafascynowała go postać ppłk Jana Kowalewskiego, który przyczynił się do sukcesu „Cudu nad Wisłą”. Złamał on szyfry Armii Czerwonej dzięki przeczytanej w dzieciństwie noweli Złoty żuk – Edgara Allana Poego i niespodziewanemu przedmiotowi, jakim był grzebień…

niepodległa na faliTrasa gry prowadzi od Urzędu Gminy, przez cmentarz, aż do wspomnianej Transatlantyckiej Radiotelegraficznej Centrali Nadawczej.

Trwa wojna polsko- bolszewicka. Bolszewicy podchodzą pod Warszawę. Nieprzyjaciel, jego naukowcy  wykryli lukę  między światami równoległymi i próbują wykorzystać zdobywaną wiedzę , by przełamać obronę Polaków. Czy pomożesz swoim przodkom swoją wiedzą i umiejętnościami i przyczynisz się do powtórzenia sukcesu Wiktorii roku 1920  – wygrania Bitwy Warszawskie? Czy podejmiesz się tej misji?

Gra będzie dostępna od 20 września do 20 października 2020.

Relacja Wojciecha Kloca z tworzenia gry: https://goodgames.pl/aktualnosci/niepodlegla-na-fali-w-starych-babicach/

Echa Victorii… 350 km dalej

Echa Victorii 1920Jest sierpień, 1920 roku. Rzeczpospolita jeszcze nie okrzepła, jednak już czeka ją ogromne wyzwanie. Wojna. Ledwo odzyskana niepodległość jest zagrożona przez nadciągającego ze wschodu wroga. Cały kraj jednoczy się w wysiłku. Choć Wielkopolska znajduje się w trudnej sytuacji gospodarczej, wśród mieszkańców wsi panuje powszechna zgoda – trzeba walczyć i każdy powinien tę walkę wspierać tak, jak może.

Gra odbywa się na terenie małej miejscowości Chludowo, niedaleko Poznania. Gracze wcielają się w postaci dziennikarzy z Dziennika Poznańskiego. Ich marzeniem jest wziąć udał w walce w formie korespondentów wojennych. Tymczasem zbierają fundusze i zapasy dla oddziału zwerbowanych z Wielkopolski żołnierzy. Będzie to dla nich szansa, aby dostarczyć je osobiście na front i sporządzić tam relację, na którą czekają rodziny żołnierzy.

echa victoriiProjekt „Echa Victorii…350 km dalej” jest realizowany przez Good Games i Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las. W grze wykorzystano materiały prasowe z „Dziennika Poznańskiego”, „Orędownika Powiatu Wschodnio – Poznańskiego” oraz „Kuriera Poznańskiego” z 1920 roku a także fotografie ze zbiorów Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Partnerami projektu są: Fundacja Lotto im. Haliny Konopackiej oraz Stowarzyszenie Artystyczne „Twórczość bez granic”.

Gra będzie dostępna od 25 września do końca wakacji 2021 roku.

Zobacz także