Home gamifikacja Weekend z Good Games – poznaj Bydgoszcz z ActionTrack

Weekend z Good Games – poznaj Bydgoszcz z ActionTrack

Zapraszamy do podziwiania efektów współpracy Good Games i Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy! Podczas ostatnich tygodni pojawiły się tam aż dwie mobilne gry terenowe w aplikacji ActionTrack. Obydwie dają możliwość zwiedzenia całego miasta, poznanie jego historii i legend. A to wszystko w atmosferze dobrej zabawy.

Śladem bydgoskich legend

Czy legendy można przedstawić w formie gry? Oczywiście! Dużo ciekawiej jest poznawać historię miasta, gdy oprowadza nas po nim dobry przewodnik. A kto mógłby powiedzieć o historii Bydgoszczy więcej, niż Bartłomiej, zakonnik – bernardyn, który na własne oczy widział powstanie pierwszych osiedli, słyszał bezpośrednie relacje o nimfach znad Brdy i przeczytał wszystkie książki z bydgoskiej książnicy.

Mobilna gra miejska jest dostępna w konkretnych terminach podczas rozgrywek konkursowych. Uczestnicy mają wtedy szansę wygrać atrakcyjne nagrody. W pierwszej edycji, która odbyła się na przełomie sierpnia i września wzięło udział aż 80 osób! Trzy z nich wygrały e-booki i smartbandy.

Druga odsłona konkursowa odbędzie się w dniach 22-29.09.2020 r., zaś trzecia 20-27.10.2020 r. Kod QR umożliwiający dostęp do gry będzie udostępniony na stronie www.biblioteka.bydgoszcz.pl i www.facebook.com/wimbp.bydgoszcz/.

Na bydgoskim rynku z… Cecylką Knedelek

W Bydgoszczy dostępna jest jeszcze jedna mobilna gra terenowa w aplikacji ActionTrack. Jej fabuła jest oparta na opowieści „Cecylka Knedelek. Książka kucharska dla dzieci” autorstwa Joanny Krzyżanek. W grze pojawiają się ilustracje postaci i miejsc znane z książki i udostępnione dzięki uprzejmości autorki i wydawnictwa JEDNOŚĆ.

Gracz musi pomóc Cecylce Knedelek i gąsce Walerii rozwiązać kryminalno-kulinarną zagadkę: gdzie znika jedzenie? Nie będzie w tym sam, pomogą mu pani Ludmiła i pan Alojzy oraz Joasia i Antek. A na końcu pojawi się jeszcze postać diabełka Węgliszka, znanego z bydgoskiej legendy…

Bydgoszcz Karmelowa KrainaBydgoszcz PegazBydgoszcz Antykwariat

Wspomniane znikające jedzenie jest nie byle jakie! Szneki z glancem, chleb z ziemniakami czy klapsztule. Dodatkowo miejsca, w których może się ono znajdować także są charakterystyczne. To znane mieszkańcom Bydgoszczy kamienice, Spichrze i Stary Rynek.

Gra jest wielowymiarowa. Mali uczestnicy gry mogą w ten sposób poznać:

  • zabytkowe obiekty miasta, jego historię oraz legendy,
  • regionalne potrawy i nazwy produktów,
  • zasady zdrowego odżywiania oraz podstawy sztuki kulinarnej,
  • wartościową książkę obrazkową dla dzieci w nowej formie, wzbogaconej o quizy, zagadki i zadania, również matematyczne!

Cecykla KnedelekPremiera gry w wersji domowej odbędzie się w październiku w ramach Festiwalu LiterObrazki – Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci. Kod QR do gry będzie dostępny na stronie www.biblioteka.bydgoszcz.pl i www.facebook.com/wimbp.bydgoszcz/. Tymczasem gra dostępna jest w wersji terenowej do 20 września.

Do zobaczenia w Bydgoszczy!

Zobacz także