Home gamifikacja Weekend z Good Games – gry na pożegnanie lata

Weekend z Good Games – gry na pożegnanie lata

W trakcie tegorocznych wakacji jako Good Games braliśmy udział w powstaniu wielu wspaniałych gier mobilnych. Ich pomysłodawcami byli bibliotekarze z Rumi, Wejherowa, Rzeszowa, Czarnego Boru i Rytwian. Zobaczcie jak wyglądał efekt końcowy każdego z projektów!

Kaszubski skarb w Rumi – gra terenowa

Kaszubski skarbW grze „Kaszubski skarb” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi wcielamy się w poszukiwaczy skarbów. Chodząc po mieście spotykamy różne fantastyczne postaci, które znane są mieszkańcom Rumi z „Kaszubajek”, publikowanych przez bibliotekę na stronie  https://www.bibliotekarumia.pl/kaszubajki/. Mamy do wykonania wiele zadań zanim dotrzemy do celu. Zwyciężą najwytrwalsi, którzy ukończą 3-km trasę i rozwiążą wszystkie zagadki.

Wsłuchaj się w park w Wejherowie – gra terenowa

Gra jest w formie przewodnika. Została stworzona dla Wejherowskiego Centrum Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie, zaś odbywa się w Parku Miejskim im. A. Majkowskiego. Przechadzając się tutaj z aplikacją możemy dowiedzieć się o historii, faunie i florze tego miejsca. Ponadto opowiada o tym przyjemny głos lektora, podczas gry my możemy oddać się odpoczynkowi i obserwować wszystko dookoła.

Na jagody – gra domowa

Na jagody

Na jagody

Janek w ostatniej chwili przypomniał sobie o urodzinach mamy. Co teraz? Czy w związku z tym będziemy chcieli pomóc mu w zbieraniu jagód na prezent? Gra została przygotowana przez bibliotekarzy z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Niewątpliwie jej największym atutem są ilustracje – malowane ręcznie, zeskanowane i poddane cyfrowej obróbce.
Gra jest dostępna do 19 września.

W poszukiwaniu talentów w Czarnym Borze – gra terenowa/gra domowa

W poszukiwaniu talentowBiblioteka+ Centrum Kultury w Czarnym Borze stworzyła scenariusz, w którym Papież odwiedza Czarny Bór. Chodzi po znanych mieszkańcom miejscach, cały czas opowiadając o swoim życiu. Równocześnie poucza jak wykorzystać swoje najlepsze umiejętności. Można siedzieć w domu i grać na komputerze, a można też iść z mamą na spacer i spotkać… Jana Pawła II!

Psotny Skrzat i Mężczyzna ze świecą w Rytwianach – gra terenowa/gra domowa

Psotny SkrzatGminna Biblioteka Publiczna w Rytwianach może być przykładem dla innych bibliotek w temacie edukacji regionalnej. Na podstawie mitologii słowiańskiej i świętokrzyskich legend powstały dwie gry, inspirowane również zabytkami i historią Rytwian. Ich bohaterowie nawiązują do lokalnych opowieści o czarownicy, skrzacie, Dziewannie i Łukaszu Opalińskim. Dodatkowo ilustracje stworzone przez graficzkę Klaudię Łojek oddają baśniowy klimat obydwu historii.

Psotny Skrzat

Psotny Skrzat

Mezczyzna ze swieca

Mężczyzna ze świecą

 

ActionTrackAby zagrać należy:
1. Uruchomić Internet w swoim telefonie.
2. Pobrać aplikację ActionTrack w Google Play lub Apple Store, a następnie uruchom ją.
3. Pobrać grę skanując kod QR za pomocą aplikacji ActionTrack.

Wkrótce zaprezentujemy Wam kolejne gry!

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej odwiedźcie stronę Good Games lub piszcie na info@goodgames.pl.

Zobacz także