Home gamifikacja Nie ma to jak w domu… gramy we Wrocławiu

Nie ma to jak w domu… gramy we Wrocławiu

Nasza ogólnopolska podróż w ramach stypendium Ministra KiDN dobiega końca. Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu jest ostatnią, osiemnastą biblioteką wojewódzką, którą odwiedzamy.

Dziś spotykaliśmy bibliotekarzy z Dolnego Śląska, którzy odważnie podnieśli gamifikacyjna rękawicę. Na wrocławskim rynku mierzyli się w grach, które sami wytworzyli, ale także grając w historie zaprojektowane przez dzieci z fińskich szkół.

Zabawa była na tyle udana i bezstresowa, że uczestnicy dzisiejszego spotkania zarzekali się przy pożegnaniu iż to nie jest ich ostatnie słowo w zakresie gamifikowania literatury pięknej. Trzymamy zatem za słowo i mamy nadzieję, że 2018 r. przyniesie, nie tylko na Dolnym Śląsku, wiele inicjatyw gamifikacyjnych.

Jako, że kończymy już program warsztatów specjalne podziękowania kierujemy do wszystkich bibliotekarzy, którzy brali udział w warsztatach, osoby organizujące sale i rekrutację na spotkania oraz całemu teamowi Good Books za wsparcie podczas programu.  Oczywiście, last but not least  dziękuję Ministrowi KiDN za mecenat i wsparcie stypendialne dla idei promocji gamifikacji wśród polskich bibliotekarzy.

Program powstał i jest finansowany w ramach programu stypendialnego finansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w zakresie zarządzania kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury.  W ramach programu odbyło się łącznie 18 warsztatów, po jednym w każdym mieście wojewódzkim.

Zobacz także