Home gamifikacja Gamifikacja kultury na Forum Aplikacji Mobilnych

Gamifikacja kultury na Forum Aplikacji Mobilnych

FAM – 15.10.2017

W niedzielę 15 października odbyła się druga edycja Forum Aplikacji Mobilnych w Warszawie. Na zaproszenie Fundacji Culture Shock  Good Books pokazywało jak wykorzystywać nowe technologie na polu kultury i edukacji.

W centrum Warszawy, w siedzibie Marzycieli i Rzemieślników na III piętrze Domu Towarowego Bracia Jabłkowcy, spotkali się przedstawiciele różnych sektorów: autorzy aplikacji, programiści, projektanci gier, edukatorzy, animatorzy kultury – twórcy i odbiorcy nowoczesnych aplikacji na smartfony. Ich zetknięcie zaowocowało wieloma inspirującymi rozmowami na temat konkretnych zastosowań prezentowanych pomysłów.

Gamifikacja w praktyce

Podczas Forum zaprezentowaliśmy ideę gamifikacji i wytłumaczyliśmy jak stosować ją w obrębie promocji instytucji kultury i w sektorze edukacji. Oprócz wykładu i prezentacji zaproponowaliśmy uczestnikom skorzystanie z możliwości tworzenia gier na żywo i bawienia się nimi za pomocą aplikacji Action Track.

Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w FAM! Poznaliśmy wielu ciekawych ludzi, odbyliśmy mnóstwo interesujących rozmów i wróciliśmy do Wrocławia naładowani pozytywną energią.

 

 

Zobacz także