Home gamifikacja Gamifikujemy mity greckie, czyli HerkulesGO w Bydgoszczy

Gamifikujemy mity greckie, czyli HerkulesGO w Bydgoszczy

Warsztaty z gamifikowania książek rozkręcają się na dobre. Czy Herkules używałby smartfona, żeby wykonać swoje prace:)? Może zadzwoniłby do Atlasa w kwestii jabłek, zrobił selfie w ogrodzie Hesperyd i zamówił przez specjalną aplikację usługę sprzątania stajni Augiasza. Kto wie… Takie pytanie mogą stawiać sobie współcześni czytelnicy z pokolenia Z.

Żeby wyjść im naprzeciw, wczoraj w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy, pomimo upałów walczyliśmy dzielnie z zagadnieniami uatrakcyjniania tekstów literackich przy użyciu elementów gier oraz nowych technologii. Wszystko brzmi nieco zagadkowo, ale bibliotekarze uczestniczący w warsztatach wykazali się kreatywnością, dzięki czemu mogli na Bydgoskim starym rynki zmierzyć się przy użyciu smartfonów z jedną z prac Herkulesa.

Na spotkaniu gościliśmy Piotra Milewskiego z Gamedec: badanie i projektowanie gier (Gamedec.UKW), który znakomicie wprowadził nas w temat nowego sposobu czytania klasycznych tekstów w warsztacie

Od Opowieści do Gry

Program powstał i jest finansowany w ramach programu stypendialnego finansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w zakresie zarządzania kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury.  W ramach programu odbędzie się łącznie 8 warsztatów, po jednym w każdym mieście wojewódzkim.

Kolejne spotkania i warsztaty przed nami, zapraszamy!

Zobacz także