Home gamifikacja Gorzów Wielkopolski gra z nami

Gorzów Wielkopolski gra z nami

Wczoraj byliśmy w Zielonej Górze a dziś odwiedzamy północną część województwa lubuskiego, czyli miasto siedmiu wzgórz, znane także pod nazwą Gorzów Wielkopolski. Tym razem bibliotekarze północnych lubuskich rubieży zdecydowali się zmierzyć z ideą gamifkacji.

Podczas warsztatów w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, bibliotekarze podjęli wyzwanie i zajęli się przygodami Kubusia Puchatka, które zgamifikowali. Dla wielu z uczestników była to pierwsza gra mobilna, w którą grali i co najważniejsze, którą sami stworzyli. Zajęło nam to łącznie ok 4 h.

Ponieważ biblioteka jest położona blisko parku ze stawem, tym przyjemniej było testować efekty pracy. Już nie możemy się doczekać tłumów gimnazjalistów, którzy jako pierwsi pojawią się na zajęciach z gamifikacji, jakie, mamy nadzieję, biblioteka uruchomi od przyszłego roku. Trzymamy kciuki i ruszamy w dalsze tournee.

Program powstał i jest finansowany w ramach programu stypendialnego finansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w zakresie zarządzania kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury.  W ramach programu odbędzie się łącznie 18 warsztatów, po jednym w każdym mieście wojewódzkim.

Kolejne spotkania i warsztaty przed nami, zapraszamy!

Zobacz także