Home gamifikacja Jak zagrać w książkę? Warsztaty w Gdańsku

Jak zagrać w książkę? Warsztaty w Gdańsku

Ubiegłotygodniowe warsztaty odbywające się podczas Warszawskich Targów Książki już za nami.  Teraz czas ruszyć w Polskę. W najbliższy poniedziałek będziemy nad morzem!

Zapraszamy 29 maja w godz.10.00-14.00 do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku na warsztat:

Gamifikowanie literatury na smartfonach, jako sposób zaangażowania pokolenia Y i Z w czytanie książek

Warsztat dedykowany jest bibliotekarzom i wydawcom, którzy dowiedzą się m.in.

  • czym jest gamifikacja i jakie może mieć zastosowania w bibliotece przy promocji czytelnictwa, rozwijaniu interakcji czytelnika z książką
  • jak tworzyć ofertę edukacyjną w zakresie gamifikacji w bibliotece lub szkole, aby zachęcić pokolenie Y i Z do zabawy w gamifikowanie książek
  • czy dzięki gamfikacji wydawca może podnieść atrakcyjność oferty wydawniczej – zarówno fiction jak i non-fiction poprzez wzbogacanie publikowanych książek o elementy contentu mobile oraz jak można to zmonetyzować
  • o praktycznych aspektach wdrożenia gamifikacji w bibliotekach lub wydawnictwach, ze szczególnym uwzględnieniem marketingu, kwestii prawnoautorskich oraz technologicznych

Dzięki fińskiej edukacyjnej platformie ActionTrack, uczestnicy będą mieli okazję samodzielnie zgamifikować wybrane elementy książek, które następnie wspólnie osadzimy na mapie Google w formie szlaku literackiego. Następnie, przy użyciu własnych smartfonów i tabletów (iOS i Android), uczestnicy będą mogli na żywo zagrać w grę, którą właśnie stworzyli na podstawie fragmentów wybranej książki oraz śledzić na bieżąco poczynania graczy.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

  1. liczba miejsc ograniczona 🙂
  2. zapisy na warsztaty pod adresem gamifikacja@goodbooks.pl. Chętnych do wzięcia udziału prosimy o przesłanie imienia, nazwiska, oraz instytucji, którą reprezentują. Tu także prosimy przesyłać wszelkie pytania lub wątpliwości.
  3. pierwszeństwo udziału mają bibliotekarze oraz pracownicy/współpracownicy wydawnictw
  4. na zajęcia warto zabrać ze sobą laptop – będzie wygodniej gamifkować książkę oraz smartfon/tablet w systemie iOS lub Android ze ściągniętą aplikacją ActionTrack (Team Action Zone)
  5. Internet zapewniamy!

Program powstał i jest finansowany w ramach programu stypendialnego finansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w zakresie zarządzania kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury.  W ramach programu odbędzie się 18 warsztatów, po jednym w każdym mieście wojewódzkim.

Kolejne warsztaty będą odbywały według harmonogramu w poszczególnych bibliotekach wojewódzkich i miejskich na terenie całej Polski.

Zobacz także