Home gamifikacja Lubelskie granie w czytanie na smartfonach

Lubelskie granie w czytanie na smartfonach

Kolejny dzień i kolejne miasto. Niczym kapela rockowa przemierzamy Polskę niosąc wieść o gamifikacji literatury na smartfonach. Wczoraj w Warszawie bylo upalnie a dziś w Lublinie pada. Od rana, rzęsiście. Niebo całkiem zaciągnięte. Nie przeszkodziło to jednak blisko 20 bibliotekarzom lubelszczyzny stawić się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Lublinie, aby zmierzyć się z graniem w czytanie na smartfonie.

Na nasze zaproszenie do Lublina, przyjechał z Krakowa Karol Baranowski, który jest zapalonym projektantem gier miejskich a także bibliotekarzem dzielącym swój czas pomiędzy Artetekę oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Krakowie. Karol zaprojektował już dziesiątki gier miejskich i opowiadał bibliotekarzom jak w praktyce uwolnić kreatywność, żeby zainteresować fabułą potencjalnych graczy-czytelników.

Okazało się, że mimo deszczu bibliotekarze wyposażeni w parasolki dziarsko wyruszyli ulicami Lublina w poszukiwaniu fragmentów gry, którą sami stworzyli.

Na następne spotkanie zapraszamy już na początku sierpnia do Poznania.

Program powstał i jest finansowany w ramach programu stypendialnego finansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w zakresie zarządzania kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury.  W ramach programu odbędzie się łącznie 18 warsztatów, po jednym w każdym mieście wojewódzkim.

Zobacz także