Home gamifikacja Podlasie gamifikacji poddało się

Podlasie gamifikacji poddało się

Do końca naszego tourne pozostało już tylko 5 spotkań. Na sam koniec zostawiliśmy sobie najodleglejsze (od Wrocławia) rejony Polski.

Dziś z niemałymi przygodami dotarliśmy do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Białymstoku. Blisko godzinne opóźnienie było spowodowane kolizją w jakiej uczestniczył pociąg, którym podróżowaliśmy. Na szczęście nikomu nic się nie stało i mogliśmy w całości dotrzeć w gościnne, podlaskie progi.

Bibliotekarze z Podlasia, którzy wzięli udział w warsztatach dzielnie walczyli z nowymi technologiami oraz literaturą zarówno fiction jak i non-fiction, zapisując ją w postaci gry mobilnej. Dla większości z uczestników była to pierwsza gra mobilna jaką kiedykolwiek mieli okazję zrobić i zagrać, tym większe więc panowało wśród nich zdziwienie i duma, że poradzili sobie sami :)

Białostocczyzna to piękny rejon, idealnie nadający się do rozgrywania mogilnych gier na podstawie książek i mamy nadzieję, że w kolejnych latach bibliotekarze zdecydują się na wdrożenie gamifikacji w swoich bibliotekach.

Program powstał i jest finansowany w ramach programu stypendialnego finansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w zakresie zarządzania kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury.  W ramach programu odbędzie się łącznie 18 warsztatów, po jednym w każdym mieście wojewódzkim.

Zobacz także