Home gamifikacja Wielkopolskie szlaki literackie i gry

Wielkopolskie szlaki literackie i gry

Ostatnim przystankiem podczas naszej wakacyjno-gamifikacyjnej wycieczki po Polsce jest Poznań. Dzięki uprzejmości Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, mieliśmy okazję spotkać się z wielkopolskimi bibliotekarzami, którzy zdecydowali się w środku wakacji poświęcić czas na dokształcanie w zakresie nowych form pracy z czytelnikami.

Wraz Piotrem Milewskim z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, który już wcześniej wspierał nas w szkoleniach bibliotekarzy opowiadaliśmy o korzyściach płynących z kreatywnego czytania książek, używania smartfonów przy promocji czytelnictwa czy też o pozytywnych emocjach, które warto wykrzesać z graczy-czytelników.

Na sali oprócz bibliotekarzy pojawili się także poznańscy wydawcy, żywo zainteresowani wzbogacaniem książek o gry typu PokemonGO.

Program powstał i jest finansowany w ramach programu stypendialnego finansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w zakresie zarządzania kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury.  W ramach programu odbędzie się łącznie 18 warsztatów, po jednym w każdym mieście wojewódzkim.

Zobacz także