Home gamifikacja Zielona Góra – burza gamifikacji w krainie wina

Zielona Góra – burza gamifikacji w krainie wina

Drugi przystanek na szlaku programu stypendialnego Ministra KiDN przypada w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze. W upalne majowe przedpołudnie, bibliotekarzom w południowej części województwa lubuskiego przyszło się zmierzyć z nowymi technologiami, kreatywnym czytaniem książek a także… pogodą.

Wszyscy dzielnie pracowaliśmy aby wspólnie stworzyć grę, w którą każdy miał później okazję zagrać. Największym wyzwaniem okazała się jednak pogoda, która zmieniała się jak w kalejdoskopie. Tuż przed testowaniem zgamifikowanej historii z różnych książek nad biblioteką przeszła burza.

Nie zniechęciła ona jednak bibliotekarzy przed wyjściem na dwór i zagraniem w stworzoną przez nich historię. Niektórzy nawet stwierdzili że po burzy gra się bardzo przyjemnie bo do walorów gry można dodać piękny zapach ziemi chłonącej deszcz. Można wręcz powiedzieć, że zielonogórscy bibliotekarze burzom są nie kłaniają :)

Dziękujemy za udział i ciężką pracę! Mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze okazję zawitać w Zielonej Górze i okolicznych miejscowościach i pozwiedzać tę piękną krainę zgamifikowanymi szlakami przygotowanymi przez bibliotekarzy.

Program powstał i jest finansowany w ramach programu stypendialnego finansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w zakresie zarządzania kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury.  W ramach programu odbędzie się łącznie 18 warsztatów, po jednym w każdym mieście wojewódzkim.

Kolejne spotkania i warsztaty przed nami, zapraszamy!

Zobacz także