Home inne Viralowa biblioteka – 5 najciekawszych profili bibliotek w aplikacji TikTok

Viralowa biblioteka – 5 najciekawszych profili bibliotek w aplikacji TikTok

Od dłuższego czasu pozycja Facebooka wśród portali społecznościowych stopniowo słabnie. Oczywiście, jest to nadal silne medium, jednak już jakiś czas temu na rynku pojawili się nowi, bardzo silni gracze. By nie zostać w tyle, warto zwrócić swój wzrok na najnowsze serwisy w kontekście promowania swojej instytucji. Odpowiednie działania mogą przynieść nam mnóstwo korzyści i pomóc zbudować społeczność wokół swojej działalności. Jednym z najmłodszych oraz najpopularniejszych portali jest TikTok i to właśnie na nim skupimy swoją uwagę w tym tekście. To narzędzie, którego wykorzystanie może posłużyć w celu dotarcia do najmłodszej grupy odbiorców. Na przykładzie wybranych profili zobaczcie, jak można wykorzystać tę aplikację i wypromować swoją bibliotekę.

Publikacje na TikToku cały czas budują olbrzymie zasięgi i często wystarczy jeden „viralowy” film, by zdobyć wielu obserwujących i stworzyć aktywną społeczność. Niektóre biblioteki wykorzystały dogodny moment i przez tworzenie kreatywnych treści, dziś osiągają naprawdę dobre wyniki liczbowe. Poznaj 5 wybranych przez nas, ciekawych profili bibliotek na TikToku!

Biblioteka w Legionowie

poczytalnia” prowadzona przez bibliotekę w Legionowie to bardzo przemyślanie prowadzony profil z kreatywną twórczością. Pierwsza publikacja na tym koncie pochodzi jeszcze z 2020 roku, kiedy to liczba użytkowników serwisu przekroczyła 2 miliardy. Od tamtego momentu filmy wstawiane są dość regularnie, a część z nich przekroczyła kilkanaście tysięcy polubień i kilkaset tysięcy wyświetleń! Treści opierają się na połączeniu obowiązujących, ogólnych „trendów” z tematyką książek i pracy w bibliotece. Najpopularniejsze z nich znajdziecie w materiałach „przypiętych” u góry profilu.

@bibliotekalegionowo

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy

Oto biblioteka z największą liczbą obserwujących w naszym zestawieniu. Ten wynik w dużej mierze jest efektem działań związanych z inlfuencer marketingiem. W poprzednich latach na profilu pojawiały się filmy, w których występowało dwóch popularnych TikTokerów – Mansur Bikeev i Sebastian Kowalczyk. Ówczesne treści bazowały przede wszystkim na panujących trendach, co pozwoliło zgromadzić szeroką publiczność. Najnowsze publikacje dotyczą już w większej mierze kreatywnej twórczości związanej z książką i życiem biblioteki. 

@bibliotekabemowo

Biblioteka – Gminne Centrum Kultury w Trzebielinie

Biblioteka w Trzebielinie swój „content” opiera przede wszystkim na humorze oraz, jak większość twórców, panujących trendach. Tematyka krąży przede wszystkim wokół pracy w bibliotece i zabawnych sytuacji przedstawianych zarówno z perspektywy bibliotekarza, jak i czytelnika. Odpowiedni dobór twórczości i jej regularne publikowanie pozwoliło bibliotece przekroczyć barierę 100 tysięcy łącznej liczby polubień, a to z pewnością jeszcze nie koniec. 

@bibliotekatrzebielino

Biblioteka KOSTKA – 26 filia Biblioteki Miejskiej w Łodzi

26 filii Biblioteki Miejskiej w Łodzi, czyli Biblioteki KOSTKI ma naprawdę imponujący wynik łącznych polubień filmów. Filmy wstawiane są regularnie od końcówki 2021 roku. Pośród publikacji związanych z aktualną ofertą książek i informacjami dotyczącymi funkcjonowania filii, znajdziemy także m. in. polecane przez Panią prowadzącą profil książki oraz oczywiście najnowsze, TikTokowe trendy.

@biblioteka_kostka

Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach

Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach od połowy 2021 roku zamieszcza treści na których w ciekawy sposób informuje o dostępnych książkach, nowych projektach i innych, istotnych dla biblioteki wydarzeniach. Ponadto konto dodaje także humorystyczne filmy o zabawnych sytuacjach, stereotypach krążących o bibliotece i pracy bibliotekarza. Całość, tak jak w przypadku pozostałych profili, odpowiada obowiązującym trendom. 

@biblioteka.dobczyce

Rozpocznij swoją działalność na TikToku! 

Serdecznie zachęcamy do spróbowania swoich sił na TikToku. Wykazując się kreatywnością i zaangażowaniem, możemy uzyskać naprawdę zadowalające rezultaty. Przy odrobinie szczęścia stworzone przez nas filmiki mogą stać się „viralami”, co z pewnością przykuje uwagę młodych odbiorców.

Jeżeli wciąż się zastanawiasz, sprawdź, dlaczego warto działać na TikToku!

Chcesz zorganizować szkolenie dotyczące social mediów? Skontaktuj się z nami!

    Skontaktuj się z nami! Zadzwoń: Ola: +48 537 449 555, Ania: +48 730 935 222, Kasia: +48 730 215 888, napisz na szkolenia@goodbooks.pl lub wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą!

     

    Zobacz także