Home news „Komiks w instytucji kultury i szkole” – szkolenia otwarte

„Komiks w instytucji kultury i szkole” – szkolenia otwarte

Komiks staje się coraz popularniejszy wśród dzieci, młodzieży i… dorosłych. Mamy wielu fanów superbohaterów, ale także niszowych wydawnictw. Historie rysunkowe świetnie wpisują się w rytm naszych czasów. Czyta się je szybko i są przyjemnie dla oka. Nie przeczy to jednak temu, że są ambitne i pouczające. 

Moda na komiksy utrzymuje tendencję wzrostową. Potwierdza to wybudowanie specjalnej strefy dla komiksów na Targach Książki w Krakowie. Przy stoiskach komiksowych nie ma jak przejść – tłumy ludzi stoją w kolejkach po komiksy, aby tylko móc zobaczyć i dotknąć tych nowostek. Dlatego warto słuchać rynku i reagować na najmniejsze zmiany. Promocja komiksu w instytucji kultury może przyciągnąć do nas wielu nowych odbiorców. 

Kilka słów o szkoleniu „Komiks w instytucji kultury i szkole”

Czy czujesz, że coś Ci umknęło, kiedy nagle wszyscy wokół mówią o komiksach? 

W zeszłym roku obchodziliśmy stulecie polskiego komiksu, od kilku lat powieści graficzne zdobywają na świecie najważniejsze nagrody literackie, Francja ogłasza rok 2020 rokiem komiksu… O co tu chodzi? Czy wszyscy zwariowali, czy może jednak komiks to część kultury dużo bogatsza niż świat superbohaterów? Może warto przyjrzeć się jej z bliska, zaprosić do swojej instytucji, biblioteki, szkoły, muzeum

To szkolenie ułatwi uczestnikom raz na zawsze rozprawić się z krzywdzącym stereotypem, który wciąż towarzyszy komiksom, a następnie przygotuje ich do pracy z tym medium w swojej instytucji. Podczas spotkania grupa pozna sprawdzone metody na zorganizowanie, finansowanie i koordynację projektów związanych z komiksem. Oprócz tego otrzyma narzędzia do samodzielnych działań, na podstawie scenariuszy zajęć, pomysłów na warsztaty oraz inspirujących akcji czytelniczych. Uczestnicy odkryją potencjał edukacyjny i kulturotwórczy powieści graficznych i z całą pewnością ukończą szkolenie pełni zapału do pracy z komiksami.

Kto może się zapisać? 

Wszyscy! Zapraszamy bibliotekarzy (także szkolnych), księgarzy, muzealników, pracowników instytucji kultury i każdego, kto fascynuje się komiksami lub dopiero chce zacząć swoją przygodę z powieściami graficznymi :) Komiksy - szkolenie otwarte

Kiedy odbywają się szkolenia? 

Przedstawiamy dokładny rozkład jazdy:

  • Wrocław: 4 marca 2020, środa, godz. 10.00-15.00;
  • Warszawa: 6 marca 2020, piątek, godz. 10.00-15.00;
  • Poznań: 11 marca 2020, środa, godz. 10.00-15.00;
  • Kraków: 13 marca 2020, piątek, godz. 10.00-15.00. 

Jaki jest koszt szkolenia? 

Osoby, które zapiszą się dwa tygodnie przed szkoleniem, zapłacą 199 PLN + VAT. 

Później cena wynosi 249 PLN + VAT

Uwaga! Zachęcamy do skorzystania z promocji 3+1! Jeżeli zbierzesz grupę na szkolenie z czterech osób, to czwarta otrzyma wejście za darmo.

Jak się zapisać? 

Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy → https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfu51_yrHVqgqI7eVxKI0X1dtH_bTUJo1rWdPsgDppdSIDZAg/viewform?fbzx=1252310608808371719

Wydarzenie na Facebooku: Komiks w instytucji kultury i szkole.

Kilka słów o prowadzącej?

Szkolenie poprowadzi Joanna Grzelczyk, prawdziwa pasjonatka komiksu. 

joanna grzelczykHistoryczka sztuki z ponad pięcioletnim stażem zawodowym w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu. Animatorka kultury, założycielka i moderatorka pierwszego na Dolnym Śląsku Dyskusyjnego Klubu Komiksu dla dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie z twórcami komiksów i organizuje warsztaty z zakresu kultury komiksu dla różnych grup wiekowych. Pisze i koordynuje projekty popularyzujące komiks i literaturę, wymyśla rozmaite akcje czytelnicze. Szczególnie dba o edukację młodzieży. Finalistka konkursu „Zwyrtała” na najlepszy projekt promujący czytelnictwo (2018). Uczestniczka licznych szkoleń i konferencji. W swoich działaniach lubi łączyć różne dziedziny aktywności, korzystając z zawodowego doświadczenia i wykształcenia akademickiego. Oprócz komiksu pasjonuje się książką artystyczną, ilustracją książkową, architekturą i podróżami.

Zapisujcie się śmiało i licznie. Z chęcią przyjmiemy wszystkich! 

Ilość miejsc jest ograniczona, więc nie zwlekajcie ze zgłoszeniami ;)

Na wszystkie pytania z chęcią odpowiemy. Zapraszamy do kontaktu z koordynatorką Joanną:

e-mail: joanna@goodbooks.pl

telefon: 530 752 569

Jeśli chcesz zorganizować takie szkolenie w swoim mieście lub swojej bibliotece – zbierz grupę z co najmniej 20 chętnych osób i skontaktuj się z nami!

Zobacz także