Home O nas Marta Gieruń
Marta Gieruń

Marta Gieruń

Rodowita Wrocławianka, ukończyła Informację Naukową i Bibliotekoznawstwo ze specjalizacją edytorską na Uniwersytecie Wrocławskim. Z wykształcenia bibliotekarz i edukator, z zamiłowania grafik, fotograf, edytor zdjęć, orędownik popularyzacji nauki i nowych technologii oraz pogromca fake newsów. Zawsze towarzyszą jej dobre książki popularnonaukowe i nieodłączna lustrzanka. Za jedną z najciekawszych okazji zawodowych uważa pracę jako m.in. edukator VR.

Entuzjastka fotografii mobilnej; jest zdania, że najlepsze momenty utrwalane są za pomocą sprzętu, który ma się pod ręką. Wciąż rozwija się artystycznie, ucząc się rysunku i czytając książki o designie. Zdobyła wyróżnienie w konkursie fotografii mobilnej „Yes I’m Mobile 2018”.

Laureatka nagrody w konkursie na relację z przeprowadzenia zajęć na temat fake newsów i krytycznego myślenia w ramach projektu „Kliknij. Sprawdź. Zrozum” organizowanego przez FRSI w 2019 r. Obecnie pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej, spełniając się w roli social media managera, grafika, edukatora i bibliotekarza. Prywatnie kocha podróże, filmy sci-fi oraz muzykę rockową.

Zobacz moje najnowsze publikacje