Home news Bezpłatny program szkoleniowy dla księgarzy

Bezpłatny program szkoleniowy dla księgarzy

Szkolimy-Księgarzy.pl to ogólnopolski program szkoleniowy dla księgarzy organizowany przez dystrybutora książek – OSDW Azymut i realizowany w partnerstwie z Good Books. Program będzie trwał cały rok i obejmie różne działania: szkolenia stacjonarne, poradniki wideo, internetowy portal wiedzy i konsultacje ekspertów.

Zaczynamy już jutro, na Warszawskich Targach Książki. Zapraszamy do wzięcia udziału w dwóch projektach: Z książką wyjdź na ludzi! oraz Księgarnia 2.0., które zostaną zainaugurowane szkoleniami: Jak rozmawiać z NIEczytelnikami?  i Faceboook dla księgarzy.

Więcej informacji znajdziecie na Facebooku, a już jutro premierę będzie miała strona www.szkolimy-ksiegarzy.pl, która jest sercem całego programu. Znajdziecie na niej wiele przydatnych materiałów, poradników i podpowiedzi.

szkolimy księgarzy

Z książką wyjdź na ludzi!

Celem projektu Z książką wyjdź na ludzi! jest kształcenie pracowników księgarń autorskich z zakresu animacji kultury, edukacji i komunikacji. W ramach projektu zaplanowano m.in. organizację 3 szkoleń stacjonarnych, publikację materiałów instruktażowych oraz opracowanie poradników przydatnych do aktywizacji osób nieczytających. Podczas realizacji programu szkoleniowego księgarze będą mogli skorzystać także z indywidualnych porad udzielanych przez ekspertów i trenerów.

Szkolenie: Jak rozmawiać z NIEczytelnikami?

Pierwsze szkolenie odbędzie się na Warszawskich Targach Książek 23-ego maja o godz. 15:00 w sali Londyn. Marcin Skrabka opowie o tym, „jak rozmawiać z NIEczytelnikami?”.

Program:

62% Polaków deklaruje, że w ciągu roku nie przeczytało żadnej książki. Jak dotrzeć do tej grupy? W jaki sposób rozmawiać o książkach z NIEczytelnikami?

Pszczelarze, wędkarze, turyści, seniorzy, młodzież, minecraftersi, osoby niewidome i niedowidzące – jak docierać do nowych grup odbiorców, które mogą być potencjalnymi klientami Twojej księgarni? W trakcie szkolenia przedstawimy praktyczne narzędzia i wskazówki, które przydadzą się podczas organizowania programu kulturalnego księgarni oraz wdrażania nowego asortymentu. W trakcie spotkania zaprezentujemy także najnowsze trendy w promocji księgarń z Polski i ze świata.

szkolimy księgarzy

Księgarnia 2.0

Celem projektu Księgarnia 2.0 jest kształcenie polskiej branży księgarskiej z zakresu kompetencji cyfrowych. W ramach projektu zaplanowano m.in. organizację 3 szkoleń stacjonarnych, które zostaną uzupełnione poradnikami i materiałami instruktażowymi udostępnianymi w internecie. W trakcie szkoleńksięgarze zdobędą wiedzę o nowych technologiach, narzędziach informatycznych oraz działaniach w mediach społecznościowych, które będą przydatne w prowadzeniu programu kulturalnego księgarni.

Szkolenie: Facebook księgarni

Pierwsze szkolenie odbędzie się na Warszawskich Targach Książek 24-ego maja o godz. 14:00 w sali Barcelona. Marcin Białecki opowie o tym, jak prowadzić Facebooka księgarni.

Program:

Publikacja posta na Facebooku to zdecydowanie za mało, aby osiągnąć sukces w mediach społecznościowych. Jak budować zasięg w social mediach? Gdzie szukać porad, wskazówek i inspiracji przy tworzeniu treści publikowanych w internecie? Jakich narzędzi używać do bieżącej komunikacji? Czy warto wykorzystać real-time marketing do promocji księgarni?

✍️ Skorzystaj z wiedzy eksperta. Podczas szkolenia opowiemy o najważniejszych zasadach tworzenia kampanii reklamowych na Facebooku. Zaprezentujemy także przegląd najnowszych trendów wykorzystywanych w komunikacji w mediach społecznościowych.

Projekty Księgarnia 2.0 oraz Z książką wyjdź na ludzi! zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz także