Home news Szkolenia dla bibliotekarzy i instytucji kultury

Szkolenia dla bibliotekarzy i instytucji kultury

Oferta 2018

Przedstawiamy nowe warsztaty i szkolenia dla bibliotekarzy i instytucji kultury na 2018 rok.

Do współpracy zaprosiliśmy kolejnych trenerów, których doświadczenie i wiedza wzbogaciły naszą ofertę. Nasze propozycje podzieliliśmy tematycznie oraz zaznaczyliśmy nowości i szkolenia, które cieszą się największym zainteresowaniem.

Nowe szkolenia dla bibliotekarzy

Adam Flamma - trener Good BooksW dziale „gry w bibliotece” znajdziecie kilka nowych propozycji. Do zespołu Good Books dołączył Adam Flamma, wykładowca uniwersytecki i specjalista od gier wideo. Adam pokaże jak wprowadzić gry do biblioteki, instytucji kultury i szkoły oraz nauczy Was szukać związków między grami a książkami. Od Piotra Milewskiego dowiecie się jak zostać projektantem gier miejskich i w jaki sposób zmienić lekturę w grę. Karol Baranowski wprowadzi Was w tajniki tradycyjnych gier terenowych, a Marcin Skrabka wytłumaczy czym jest gamifikacja.

„Animacja czytelnictwa” to zbiór szkoleń, podczas których uczymy pracować z publicznością, użytkownikami bibliotek, czytelnikami i osobami, które po książki nie sięgają. Jeśli chcielibyście wzmocnić swoją ofertę biblioteczną, wybierzcie któryś z proponowanych tu tematów. Uczymy m.in. nawiązywania relacji z Millenialsami, badania swoich odbiorców i uatrakcyjniania spotkań DKK. Od Joanny Tabaki dowiecie się jak pozyskać wolontariuszy do współpracy i jak korzystać z ich potencjału.

W grupie szkoleń „marketing i social media” znajdują się spotkania, podczas których uczymy efektywnego wykorzystywania mediów społecznościowych. Uważamy, że każdy może samodzielnie prowadzić swoje kanały, ale żeby Joanna Tabaka - szkolenia dla bibliotekarzy i instytucji kulturyrobić to naprawdę skutecznie, powinien się tego nauczyć. Jeśli myślicie o zawojowaniu YouTube’a albo chcielibyście sami robić grafiki na Facebooka, są to szkolenia dla Was.

„Nowe technologie” są zbiorem warsztatów, z których wyjdziecie bogatsi o konkretne umiejętności. Nasze propozycje są nastawione na poszerzenie kompetencji bibliotekarza i pracownika kultury w taki sposób, aby dysponował nowymi narzędziami usprawniającymi jego codzienną pracę. Praca w chmurze? Druk 3D? Multimedialne prezentacje? Wszystko jest w Waszym zasięgu.

Szkolenia literackie na pewno zainteresują bibliotekarki. Piotr Kuśmirek, warszawski poeta i księgarz, opowie o nowych książkach, trendach i twórcach. Jego przeglądy literatury pomogą Wam poznać nowości wydawnicze i zorientować się w propozycjach wydawców. Oliwia Brzeźniak wprowadzi Was w świat literatury dziecięcej i pokaże jak pracować z rodzicami i dziećmi w bibliotece.

W czasach RODO szkolenia prawnicze są wręcz obowiązkowe. Good Books współpracuje z kancelarią prawną, której mecenasi przekładają prawnicze narzecze na strawny język ;) Spotkania odbywają się wokół różnych tematów, np. ochrony Piotr Kuśmirek - szkolenia dla bibliotekarzy i instytucji kulturywizerunku, prawa autorskiego czy dzieł osieroconych. Zobaczcie jak wyglądało ostatnie szkolenie z tego zakresu.

Dojeżdżamy do każdej instytucji

Dla trenerów Good Books nigdzie nie jest za daleko. Dojedziemy do każdej biblioteki i instytucji kultury w Polsce. Suwałki? Bieszczady? Nie ma problemu – kochamy pociągi i podróże.

Jeśli interesują Cię nasze szkolenia dla bibliotekarzy i instytucji kultury, napisz do nas. Wyślemy Ci więcej informacji o tematach, które chcesz zamówić i wszystkie informacje niezbędne do rozpoczęcia współpracy. Masz pytania? Rozwiejemy  wątpliwości i porozmawiamy. Chcesz dopasować szkolenie do swoich potrzeb? Zaprojektujemy je tak, aby spełnić Twoje wymagania. Masz pomysł na szkolenie, którego nie znalazłeś w ofercie? Uszyjemy je specjalnie dla Ciebie.

Zapraszamy do kontaktu: szkolenia@goodbooks.pl 

 

Zobacz także