Home news W poszukiwaniu lektury idealnej…w Gdańsku

W poszukiwaniu lektury idealnej…w Gdańsku

Wiadomo nie od dziś, że wydawnictwa każdą książkę przedstawiają jako bestseller. Czy jednak biblioteka powinna kupować wszystkie książki, które według wydawcy mają ten status? Jak bibliotekarze mają oddzielić przysłowiowe ziarno od plew? Gdzie poszukiwać informacji o prawdziwej wartości oferowanych książek i jak ocenić ich przydatność dla pracy Dyskusyjnego Klubu Książki? To tylko niektóre z pytań na jakie próbowaliśmy wspólnie odpowiedzieć podczas szkolenia pt.

W poszukiwaniu lektury idealnej, czyli jak skutecznie pogłębić wiedzę o nowościach książkowych i literaturze oraz budować system pozyskiwania takiej wiedzy.

Tym razem Good Books, na zaproszenie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki w Gdańsku 27 kwietnia zawitało na wybrzeże. Na spotkaniu z moderatorami Dyskusyjnych Klubów Książki z regionu Pomorza pracowaliśmy m. in nad skutecznymi metodami poszukiwania, analizowania i weryfikowania źródeł wiedzy o dobrych książkach. Uczestnicy mieli okazję także zapoznać się z internetowymi narzędziami, które mogą ułatwić codzienną pracę bibliotekarzom.

Dziękujemy za aktywny udział i wszystkie dyskusje, szczególnie dotyczące obecności literatury pięknej w telewizji oraz działalności blogerów książkowych.

Autorem zdjęcia (za użyczenie którego serdecznie dziękujemy) jest p. Agnieszka Zakrzewska – Koordynator wojewódzki projektu Dyskusyjne Kluby Książki na Pomorzu.x

Zobacz także