Home gamifikacja Nauczyciele projektują gry

Nauczyciele projektują gry

23 stycznia Łomża może i była oblodzona i oszroniona, ale w  Centrum Edukacji Nauczycieli panowała gorąca atmosfera. Na szkoleniu “Projektowanie gier w szkole” spotkali się z nami konsultanci i nauczyciele bibliotekarze z Łomży, którzy żywo dyskutowali nad możliwością zastosowania gamifikacji  w procesie edukacyjnym.

Treści objęte podstawą programową można zgamifikować, sprawiając, że nauka stanie się zabawą, a zdobywanie wiedzy i sprawdzanie poziomu jej przyswojenia przez uczniów będzie fascynująca grą. Ale jak to zrobić? Tego właśnie próbowaliśmy się dowiedzieć, rozmawiając o trendach w edukacji, roli gier w życiu młodych ludzi, wyzwaniach stojących przed współczesnymi nauczycielami i etapach w tworzeniu gier edukacyjnych.

Uczestnicy szkolenia poznali także przykłady zastosowania gier stworzonych w aplikacji Action Track w procesie edukacyjnym, zagrali w gry stworzone dla uczniów i przez samych uczniów, a na koniec sami spróbowali swoich sił w wymyślaniu gry. W efekcie powstała krótka gra o starej Łomży, dzięki której można poznać historię miasta i dowiedzieć się, co znajdowało się kiedyś w historycznych budynkach.

To oczywiście dopiero początek wielkiej przygody zarówno z gamifikacja, jak i z grami mobilnymi, ale już na tym etapie można było dostrzec kreatywność, niezwykłe skupienie i dociekliwość uczestników szkolenia.

Zobacz także